Pernai kovai su Parkinsono liga išleista 4,8 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Tai – 14 proc. daugiau nei 2017 m., kai buvo panaudota per 4,17 mln. eurų.

Lietuvos naujienos

 

Bendradarbiaujant Nyderlandų ir Lietuvos vaistų agentūroms stiprinami Tarnybos ekspertiniai gebėjimai

2019-04-18
Balandžio 15-16 dieną Tarnyboje su oficialiu vizitu lankėsi Nyderlandų vaistų agentūros atstovai. Tai jau trečiasis olandų vizitas Lietuvoje. Jo metu buvo aptariamos Nyderlandų Vyriausybės inicijuoto ir finansuojamo susitarimo tarp abiejų šalių sveikatos apsaugos ministrų įgyvendinimo detalės, nes susitarimą įgyvendina Nyderlandų vaistų vertinimo taryba bei Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba. Susitikimo metu buvo kalbama apie jau įvykdytas ir dar tik planuojamas veiklas.
 

Dukart „auksinė“ vaistininkė Asta Trumpienė: „Nėra darbo, kurio vaistinėje nemokėčiau padaryti...“

2019-04-17
Pirmąkart Lietuvos vaistininkystės istorijoje surengtų „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų auksinio ženklelio laimėtoja, „Eurovaistinės“ vaistinių tinklo atstovė vilnietė Asta Trumpienė prisipažįsta, kad be farmacijos ir konkrečiai – be darbo vaistinėje – ji savo gyvenimo neįsivaizduoja... Buvo trumpam pabėgusi į didmeninę sritį (taip pat farmacijos srityje), tačiau labai greitai vėl sugrįžo į vaistinę... Asta tikina, kad daugiau tokių „pabėgimų“ nebebus... Kalbamės su ja apie tai, kas lėmė, kad šiandien Asta – vaistinės vedėja, farmacinės veiklos vadovė, o ne gydytoja, IT specialistė ar namų šeimininkė...
 

Maisto papildų su kolagenu vartojimas gali pristabdyti odos senėjimą

2019-04-15
Oda yra pats didžiausias žmogaus organas. Histologiškai ji susideda iš dviejų pagrindinių sluoksnių – epidermio ir dermos – bei poodinės fascijos hipodermos. Net 80 proc. epidermio sudaro kolagenas. Jauname amžiuje, kai kolageno sintezė yra pakankama, oda yra lygi ir elastinga. Ilgainiui natūrali kolageno gamyba mažėja, atsiranda pirmieji senėjimo požymiai – nedidelės vagelės, kurios ilgainiui virsta matomomis raukšlėmis. Odos senėjimą lemia įvairių vidinių ir išorinių veiksnių ir jų sąveikos nulemti procesai.
 

Gydymo įstaigos perka pigiausius vaistus

2019-04-15
Mūsų šalies gydymo įstaigos, perkančios pacientų gydymui reikalingus vaistus per centrinę perkančiąją organizaciją (CPO), juos įsigyja mažiausiomis kainomis. Ypač tai pasiteisina, kai įstaigos kartu perka vieną konkretų vaistą ir įsigyja kuo didesnį kiekį. Visgi nustatyti ir pavieniai atvejai, kai įstaigos už vaistus mokėjo brangiau, nors to galėjo ir nebūti.
 

Fitoterapija nemigai ir nerimo sutrikimams gydyti

2019-04-12
Nemiga yra vienas dažniausių pacientų nusiskundimų. Ji gali būti susijusi su ūmiu stresu, vartojamais vaistais, blogais miego įpročiais ar miego aplinkos pasikeitimu. Dėl miego sutrikimų dieną žmogus jaučiasi pavargęs, blogėja koncentracija, darbo ir mokymosi kokybė. Nemiga priklausomai nuo trukmės skiriama į trumpalaikę ir lėtinę.
 

Dėl 2019 m. balandžio 2 d. Europos Komisijos sprendimo

2019-04-09
2019 m. balandžio 2 d. Europos Komisija priėmė sprendimą dėl žmonėms skirtų vaistų, kurių sudėtyje yra veikliųjų medžiagų kandesartano, irbesartano, losartano, olmesartano ir valsartano registracijos pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2001/83/EB 31 straipsnį.
 

„Santakos“ slėnio naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre - renginys „Farmacijos dienos 2019“

2019-04-09
Kovo 27 dieną Kaune, „Santakos“ slėnio naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre, vyko tradicinis renginys „Farmacijos dienos 2019“. Šiame renginyje visas dėmesys buvo sutelktas į vaistininko profesijos ateities perspektyvas, akcentuojant jo didelį vaidmenį, svarbą bei reikalingumą šalies sveikatos sistemoje ir visuomenėje, taip pat – į vaistininko profesinio autoriteto didinimą, galimybes darbo rinkoje, besikeičiančius teisės aktus ir t. t.
 

Balandžio 12 dieną - konferencija Vilniuje farmacijos specialistams

2019-04-09
Šių metų balandžio 12 dieną Vilniuje vyks respublikinė konferencija farmacijos specialistams. Kviečiame registruotis ir aktyviai dalyvauti. Konferencijoje pranešimus skaitys teisininkas Andrej Rudanov, farmacijos verslo atstovas Edgaras Narkevičius, LSMU MA profesorius M. Stankūnas ir kiti. Iki susitikimo!
 

Ar daug vaistų suvartojome per 2018 metus?

2019-04-05
Remiantis atliktos vaistinių preparatų suvartojimo analizės duomenimis bei ankstesnių kelerių metų statistika, matyti, kad vaistų suvartojimo tendencijos paskutiniuoju metu išlieka gana panašios.
 

Daugiau vaistų bus kompensuojami 100 proc.

2019-04-02
Apie 80 tūkstančių sergančių žmonių už vaistus mokės mažiau – jiems primokėti reikės mažiau, nes jų vartojami vaistai nuo balandžio 1 d. pradedami kompensuoti 100 proc., o iki tol jie buvo apmokami tik 50 procentų. Ši naujovė leis šiems pacientams per ateinančius metus sutaupyti ne mažiau kaip 3 mln. eurų.
 

Seimas spręs, kam vaistus ir MPP išduoti nemokamai

2019-03-26
Seimas po pateikimo pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui sudaryti galimybes, kad mažas pajamas gaunantys žmonės kompensuojamuosius vaistus bei jiems reikiamas medicinos pagalbos priemones (MPP) galėtų gauti nemokamai ir už tai nereikėtų primokėti nė cento.
 

Kovo 27 d. Panevėžyje - mobiliosios sesijos farmacijos specialistams

2019-03-26
Primename, kad kovo 27 dieną Panevėžyje vyks mobiliosios sesijos farmacijos specialistams. Kviečiame registruotis ir dalyvauti.
 

Erekcijos sutrikimų gydymas mažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką

2019-03-21
Erekcijos sutrikimu (ES) vadinamas nuolatinis (persistuojantis) negalėjimas pasiekti ir išlaikyti varpos erekciją, tinkamą lytiniam aktui atlikti. ES gali paveikti fizinę ir psichosocialinę sveikatą, daryti reikšmingą neigiamą įtaką vyrų ir jų lytinių partnerių gyvenimo kokybei. Naujausi tyrimai įrodo, kad ES gali būti ankstyvas prasidedančios išeminės širdies ligos ir periferinių kraujagyslių ligos žymuo ir pranašas. Tuo požiūriu ES nėra vien seksualinių santykių ar gyvenimo kokybės problema, ji gali būti vertinama kaip širdies ir kraujagyslių sistemos pažeidimų simptomas.
 

Profesorė Ona Ragažinskienė: „Pirmasis mano pasirinkimas buvo farmacija, o antrasis – jei būčiau persigalvojusi – kriminalistika...“

2019-03-21
Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkė, Botanikos sodo Vaistinių ir prieskoninių augalų kolekcijų sektoriaus vedėja, vyresnioji mokslo darbuotoja, keliasdešimties mokslinių straipsnių autorė, Lietuvos farmacijos sąjungos viceprezidentė, Kinų tradicinės medicinos geros praktikos mokslinių tyrimų asociacijos narė – tai dar ne visos profesorės Onos Ragažinskienės veiklos sritys... Kalbamės su profesore, koks buvo jos kelias į farmaciją ir ką per tuos kelis dešimtmečius šioje srityje mokslininkei pavyko nuveikti...
 

„Farmacijos diena 2019“- kovo 27 dieną!

2019-03-17
Vaistininkas – paskutinė sveikatos sistemos grandis, ne tik ligonio, bet ir gydytojo pagalbininkas, kuris atsakingas už vaistinių preparatų išdavimą bei informacijos suteikimą.
 

Paskelbtas VVKT vadovo konkurso laimėtojas

2019-03-15
Konkursą į Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) direktoriaus pareigas laimėjo Gytis Andrulionis. Jis turi teisės mokslų daktaro laipsnį, vadovavo Vilniaus regioninio biomedicininių tyrimų etikos komitetui, buvo atsakingas už biomedicininių tyrimų priežiūros vykdymą, išvadų bei rekomendacijų dėl klinikinių vaistinių preparatų registraciją ir reguliavimą.
 

Asta Kaveckienė: „Noras padėti tėvams iš vaistinės atvedė į verslą“

2019-03-12
Smulkutė inteligentiška jauna moteris. Santūri šypsena. Darbe jai puikiai sekėsi – užsukę į vaistinę klientai dėkodavo už kvalifikuotus, nuoširdžius patarimus ir kantrybę. Ji buvo mylima ir gerbiama kolegų... Bet vieną dieną vaistinės vedėjos pareigas Asta Kaveckienė iškeitė į nuosavą verslą. Kodėl? Viena iš apsisprendimo priežasčių – noras padėti tėvams, kuriuos užklupo sunki liga.
 

Įsigalioja nauja kompensuojamųjų vaistų įsigijimo tvarka

2019-02-28
Nuo kovo 1 d. Lietuvoje įsigalioja naujovės, su kuriomis gali susidurti atėjusieji į vaistinę įsigyti gydytojo skiriamų kompensuojamųjų vaistų. Nuo šiol gydytojui išrašant kompensuojamąjį vaistą pirmą kartą ar po ilgesnės pertraukos, recepte automatiškai atsiras žyma – pirmas paskyrimas. Vaistinės tokiais atvejais bus įpareigotos išduoti pigiausius vaistus. Tikimasi, kad įdiegus šią naujovę, remiantis kitų šalių patirtimi, pavyks dar labiau sumažinti vaistų kainas ir padėti pacientams sutaupyti.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.