Lietuvos naujienos

 

Apie generinius vaistus. Mitai ir tikrovė

2018-12-05
Lietuvoje generiniai vaistai yra apipinti nepagrįstais mitais, sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė. Pasak jos, metas atsikratyti abejonių ir vaistus vartoti racionaliau. Visgi, kas yra generikai, kiek jų suvartojama Lietuvoje ir kitose šalyse, kodėl jais ne visi pasitiki ir kodėl vertėtų – apie visa tai pokalbyje.
 

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai jau artėja finišo tiesiosios link...

2018-11-28
Kaip jau rašėme praėjusiame „Farmacijos ir laiko“ numeryje, pirmąkart Lietuvoje surengti „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai sėkmingai juda finišo tiesiosios link. Jau žinomi rinkimų atrankos pirmojo etapo laimėtojai, o lapkričio pabaigoje tarptautinė komisija, įvertinusi pretendentų į aukščiausius apdovanojimus profesinę kvalifikaciją ir darbines bei asmenines savybes, nuspręs, kurie vaistininkai iškilmingame renginyje Kauno rotušėje gruodžio 14 dieną bus apdovanoti platininiu, auksiniu ir sidabriniu medaliais bei diplomais.
 

Farmacijos specialistų dėmesiui!

2018-11-26
Informuojame, kad pasikeitė LSMU Podiplominių studijų centro farmacijos specialistų studijų 2018 m. mokslinių - praktinių konferencijų šeštojo ciklo sesijos Vilniuje trukmė - ji truks tik vieną dieną, lapkričio 30- ąją. Visa informacija pateikiama žemiau.
 

Pradėjo kompensuoti daugiau naujų vaistų

2018-11-26
Kompensuojamųjų vaistų kainynas pasipildė naujais vaistais. Nuo šiol pacientams Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis bus apmokami 7 anksčiau nekompensuoti vaistai, o dar 3 medikamentai bus kompensuojami gydyti daugiau ligų. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, dauguma šių vaistų padės žmonėms kovoje su vėžiu.
 

LSMU mokslininkai kuria gydymo metodą vienai pikčiausių vėžio formų

2018-11-26
Svarbi naujiena: jau netrukus gali žymiai pagerėti agresyviausios smegenų naviko formos – glioblastomos – gydymas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai kuria naują gydymo metodiką, kuri priešvėžinius vaistus nukreiptų tiesiai į auglį. Taip padidėtų jo sunaikinimo tikimybė ir sumažėtų gydymo šalutinis poveikis.
 
 

Kodėl svarbu pranešti apie nepageidaujamas reakcijas į vaistą?

2018-11-20
Vaikai nėra maži suaugusieji. Ar žinote, kad kūdikiai vaistų gali gauti net nesirgdami, o dar nėštumo metu ar žįsdami krūtį, jei pastarųjų vartoja mama? Ar žinote, jog nepageidaujamos reakcijos į vaistą kartais pasireiškia ne iš karto, o po daugelio metų?
 

Vaistų rinkos dalyvių dėmesiui – informacija apie vaistų pakuočių apsaugos priemones

2018-11-15
Primename, jog nuo 2019 m. vasario 9 d. bus pradėtas taikyti Europos Komisijos deleguotasis Reglamentas (ES) 2016/161, kuriuo nustatomos išsamios apsaugos priemonių ant žmonėms skirtų vaistų pakuotės naudojimo taisyklės ir taip papildoma Europos Parlamento direktyva 2001/83/EB (toliau - Deleguotasis Reglamentas). Deleguotame Reglamente išsamiai išdėstyti reikalavimai vaistų pakuočių unikaliems identifikatoriams ir kaupykloms, reglamentuotos vaistų rinkos dalyvių pareigos bei nurodoma, kada ir kaip turėtų būti tikrinimas vaistų pakuočių unikalių identifikatorių autentiškumas ir kas tai turėtų atlikti.
 

Tyrimas: kokių vaistų pernai Lietuvoje prireikė labiausiai?

2018-11-08
Pernai Lietuvoje labiausiai reikėjo širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti skirtų kompensuojamųjų vaistų, rodo naujausias tyrimas. Pasak jį atlikusių Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų, tokius vaistus kasdien naudojo šeši iš dešimties visų Lietuvos gyventojų.
 

Kiek įtakos gydymuisi generiniais vaistais turi nocebo efektas?

2018-10-29
Efektyvus ar neturintis reikiamo gydomojo poveikio? Kokybiškas, nes brangus ar pigus originalo pakaitalas? Saugus vartoti ar sukeliantis daugiau nepageidaujamų reakcijų? Tai, ko gero, pagrindiniai teiginiai, kuriais, tarsi vinimis prie kryžiaus, paskutiniuoju metu yra kalami generiniai vaistai. Tyrimais įrodyta, kad gydymosi sėkmei labai didelę reikšmę turi du dalykai: specifinis tinkamai parinktų vaistų ar procedūrų veikimas į tam tikrą organą ar procesą, vykstantį organizme bei paciento lūkesčiai. Kai lūkesčiai yra teigiami, jų poveikis sveikatai vadinamas placebo efektu ir, atvirkščiai, kai tikimasi blogiausio, tuomet „gydyti“ pradeda nocebo efektas.
 

Kompensuojamieji vaistai: pasirinkimas didėja, priemokos – mažėja

2018-10-19
Šių metų spalio 17-ąją įsigalios naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas. Į jį įrašytos dvi naujos veikliosios medžiagos, kurios pacientams iki tol apskritai nebuvo kompensuojamos ir vienas sudėtinis vaistas iš trijų veikliųjų medžiagų. Specialistai teigia, kad ir toliau vaistų prieinamumas pacientams gerėja bei mažėja pacientų priemokos kompensuojamiesiems vaistams.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.