Lietuvos naujienos

Archyvas

Alergija metalams: nuo bambos dermatito iki implanto atmetimo

2018-09-20
Nuo bronzos amžiaus metalų gavyba ir panaudojimas yra civilizacijos raidos variklis. Dėl unikalių savybių – tvirtumo, laidumo, atsparumo aplinkos poveikiams jie sunkiai pakeičiami ir šiandien plačiai sutinkami žmogaus aplinkoje. Pastaraisiais dešimtmečiais sparčiai vystosi implantologija. Ortopedijoje, odontologijoje, kardiologijoje ir kitose medicinos srityse naudojami metaliniai arba metalų turintys implantai. Nors metalai sąlyginai yra biologiškai inertiški, kai kurie jų, ypač jonizuoti, metalų druskos, korozijos produktai gali sukelti sveikatos problemų. Dauguma metalų didesniais kiekiais yra toksiški, o net ir nedideliais kiekiais gali įjautrinti ir sukelti alergines ligas.
 

Laisvalaikio triukšmas ir jo poveikis jaunų žmonių klausai

2018-09-19
Jauni žmonės laisvalaikiu dažnai susiduria su triukšmu, tai verčia sveikatos sistemos specialistus susirūpinti. Literatūroje galima rasti daugybę tyrimų, kuriuose siekiama nustatyti sąsają tarp klausos praradimo ir laisvalaikio triukšmo. Remiantis tyrimų duomenimis, diegiamos įvairios prevencinės priemonės, kontroliuojamas triukšmo lygis laisvalaikio veiklose, jauni žmonės mokomi apie žalingą triukšmo poveikį klausai.
 

Vaikų rinosinusinė ir tonzilių patologija – jos galimas gydymas

2018-09-19
Natūralūs vaistai ir homeopatiniai vaistiniai preparatai vis plačiau vartojami kasdienėje klinikinėje praktikoje, kaip alternatyvus LOR patologijos gydymas arba kartu su konvenciniais/standartiniais vaistais. Tai patvirtina tarptautinis klinikinis tyrimas [1, 2], kuriame išanalizuota Europos 5 valstybių bendra pediatrų patirtis.
 

Amžinės geltonosios dėmės degeneracijos diagnostika ir gydymas

2018-09-19
Amžinė geltonosios dėmės degeneracija (AGDD) – tai amžiaus nulemtas tinklainės centrinės srities – geltonosios dėmės (gr. macula) pažeidimas, lydimas ženklaus ir negrįžtamo centrinio regėjimo praradimo. Liga visada pažeidžia abi akis, tačiau jų pažeidimai gali būti skirtingo intensyvumo. AGDD yra dažniausia vyresnių nei 50 metų amžiaus žmonių silpnaregystės priežastis.
 

Kauno klinikos gavo paramą krūties vėžiu sergančioms moterims

2018-09-19
Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos (International Women‘s Association of Vilnius) narės jau 10 kartą Kauno klinikoms įteikė dovanų – biopsinių adatų, naudojamų krūties vėžio radiologinei diagnostikai ir krūties audinio žymeklių. Šie iš labai brangių metalų pagaminti žymekliai naudojami moterims, turinčioms lokaliai išplitusį krūties vėžį naviko riboms prieš neoadjuvantinį gydymą pažymėti. Po šio gydymo, naudojant šiuolaikinius chemoterapinius vaistus, navikas dažnai visai išnyksta.
 

Sepsis – tiksinti bomba: kaip jo išvengti?

2018-09-19
Sepsiu kasmet suserga apie 30 mln. žmonių, iš kurių 9 mln. miršta. Prarastų gyvybių skaičius galėtų būti gerokai mažesnis: pradėjus gydyti per pirmąją valandą nuo patekimo į ligoninę, pacientas turi didesnę nei 80 proc. tikimybę išgyventi.
 

Kokius tyrimus skirti, sprendžia gydytojas

2018-09-19
Kartkartėmis socialiniame tinkle „Facebook" pasirodo lentelė „Už tai jau sumokėjote – reikalaukite“ su sąrašu sveikatos tyrimų, kuriuos neva pacientai pagal amžių periodiškai gali gauti nemokamai ir turi teisę jų reikalauti.
 

Mažasis Paryžius – tarpukario Kaunas: nuodėmingoji miesto gyvenimo pusė

2018-09-19
Šiandien visuomenėje netrūksta susidomėjimo Pirmąja Lietuvos Respublika. Į tarpukarį dažnai žvelgiama pro rožinius akinius, todėl Smetoninės Lietuvos laikotarpis neišvengia įvairių stereotipų ir mitų. Pastaruoju metu Lietuvos istorikai apskritai visą tarpukarį bando vertinti vadovaudamiesi šūkiu „Antanas nori būti ore [1], sviestas ir krepšinis“. Nors šiuo šūkiu įvardijami tariamai ryškiausi tarpukario Lietuvos laimėjimai, tenka pripažinti, kad, neturint platesnio to laikotarpio konteksto ir reiškinių suvokimo, visas tarpukaris gali pasirodyti nykus, rūškanas ir neįdomus.
 

Kauno muzikiniame teatre - muzikinio trilerio „Džekilas ir Haidas“ repeticijų finišo tiesioji

2018-09-18
Kauno valstybinis muzikinis teatras įnirtingai ruošiasi naujajam sezonui, kuris prasidės rugsėjo 28 d. ir, kaip įprasta, premjera. Šįkart tai bus Brodvėjaus bestseleris – Franko Wildhorno miuziklas „Džekilas ir Haidas“. Taigi, mieli gydytojai ir farmacijos specialistai, skubėkite įsigyti bilietų, kol jų dar yra!
 

Sveikatos apsaugos ministras dalyvauja PSO Europos regiono susitikime

2018-09-18
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga rugsėjo 17-18 d. dalyvauja 68-ojoje PSO Europos regiono komiteto sesijoje Romoje, kurioje susirinko 53 PSO šalių narių delegacijos.
 

Vaikų miego apnėjos sindromas

2018-09-18
Straipsnyje aptariami vaikų miego apnėjos klinikiniai požymiai, diagnostika, gydymo principai. Supažindinama su polisomnografijos tyrimu ir jo parametrais bei vaikų miego sutrikimų ištyrimo ir gydymo galimybėmis LSMUL KK Vaikų ligų klinikoje.
 

Pritarta siūlymui tobulinti vadovų darbo užmokesčio reglamentavimą

2018-09-14
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rengtai Vyriausybės išvadai dėl Seimo narių A. Kubilienės, D. Kaminsko ir V. Ačienės siūlymų tobulinti gydymo įstaigų vadovų darbo užmokesčio reglamentavimą.
 

Vilniuje laukiama pasaulinio gyvybės mokslų elito

2018-09-14
Rugsėjo 26-27 d. Vilnius taps tarptautiniu gyvybės mokslų centru. Didžiausias Baltijos šalyse ir sparčiausiai Šiaurės Europoje augantis gyvybės mokslų forumas „Life Sciences Baltics“ savo srities ekspertus kvies ne tik susipažinti su naujausiomis mokslinėmis tendencijomis ir atradimais, bet ir užmegzti ryšius su atvykstančių tarptautinių įmonių ir organizacijų atstovais.
 

Kada pacientas įtraukiamas į laukiančiųjų sąrašą?

2018-09-13
Nacionalinis transplantacijos biuras, siekdamas patikslinti pastaruoju metu interneto svetainėse ir socialiniuose tinkluose pasirodančią informaciją apie neva būtinas atlikti organų transplantacijas, paaiškina, kaip ir kokiais atvejais pacientai registruojami į transplantacijos laukiančiųjų sąrašus.
 

Virškinamojo trakto mikrobiomą tiriantys pasaulio mokslininkai renkasi Kaune

2018-09-13
Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikoje 2015 m. buvo atlikta pirmoji Baltijos šalyse žarnyno mikrobiomos transplantavimo procedūra. Šiuo metu klinikoje jau atlikta daugiau kaip 50 sėkmingų transplantacijų pacientams, sergantiems kitiems gydymo metodams atsparia Clostridium difficile infekcija iš visos Lietuvos.
 

Sunkaus ir atsparaus medikamentiniam gydymui širdies nepakankamumo gydymo galimybės

2018-09-13
Vienas didžiausių bet kurios šalies sveikatos sistemos pasiekimų XXI amžiuje yra ilgėjanti gyvenimo trukmė. Deja, vyresnio amžiaus žmonės – tai gyventojai, kurie paprastai serga ne viena, o keliomis lėtinėmis ligomis, o tai reikalauja didesnio stacionarizavimų skaičiaus, neįgalumo, skiriamų kompensuojamųjų vaistų, slaugos poreikio. Todėl lėtinių širdies ir kraujagyslių ligų pirminė ir antrinė profilaktika, o jau susirgus – adekvatus, savalaikis gydymas yra labai svarbi gydytojų, visuomenės ir valstybės užduotis.
 

Seimas pritarė Prezidentės veto

2018-09-12
Seimas pritarė Respublikos Prezidentės veto ir nusprendė priimtus įstatymų pakeitimus dėl gydymo įstaigų pertvarkos laikyti nepriimtais. Už sprendimą laikyti nepriimtomis Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-2220 GR) balsavo 117 Seimo narių, susilaikė 2 parlamentarai.
 

Gydytojų algos kilo vidutiniškai 17 proc.

2018-09-12
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymu sudaryta darbo užmokesčio monitoringo darbo grupė išanalizavo duomenis, kaip kito medikų atlyginimai nuo gegužės 1 dienos, kai darbo užmokesčio fondas buvo padidintas beveik 100 mln. eurų. Duomenys rodo, kad gegužės ir birželio mėnesiais medikų atlyginimams buvo panaudota 83 procentais visų šiam laikotarpiui iš PSDF biudžeto skirtų lėšų.
 

Plaukų slinkimas: priežastys ir galimybės jį sustabdyti

2018-09-12
Tiek moterys, tiek savo išvaizdai neabejingi vyrai, pajutę, kad bėgant metams plaukų galvoje pradeda retėti, skuba aiškintis, kaip plaukų slinkimą sustabdyti. Ši nemaloni problema vienais atvejais gali varginti ir visiškai sveikus žmones, kitais – būti vienu iš tam tikrų ligų simptomų. Tačiau šiandien jau sukurta veiksmingų priemonių, efektyviai gydančių plaukų slinkimą, didinančių plauko svogūnėlio metabolizmą bei stimuliuojančių naujų plaukų augimą. Plačiau apie plaukų slinkimo priežastis ir šio proceso stabdymo bei gydymo galimybes kalbamės su Kaune įsikūrusios Dermatologijos klinikos „SkinLAnd“‘ gydytoja dermatologe trichologe Gitana Šabūniene.
 

Pūlingas hidradenitas

2018-09-12
Pūlingas hidradenitas – lėtinė, uždegiminė odos liga, pažeidžianti apokrininių prakaito liaukų sritis, dažniausiai pažastis, kirkšnis, išangės, gaktos odą, ir pasireiškianti skausmingais mazgais, pūliniais, kuriems pratrūkus formuojasi fistulės ir randai. Pūlingas hidradenitas nėra dažna liga. Europoje paplitimas siekia iki 1 proc. Dažniausiai ši liga pasireiškia jauno amžiaus žmonėms, moterims 2–3 kartus dažniau nei vyrams.
 

Baltmė

2018-09-12
Baltmė (lot. vitiligo) – tai lėtinė galimai autoimuninė liga, pasireiškianti depigmentinėmis besimptomėmis dėmėmis odoje, plaukuose ar gleivinėse. Šie bėrimo elementai atsiranda dėl išorinių ar vidinių veiksnių sukeltos melanocitų apoptozės. Nors ši būklė nekelia grėsmės gyvybei, tačiau turi neigiamos įtakos psichosocialinei žmogaus gerovei.
 

Emocinė pagalba: paskelbti visų Lietuvoje veikiančių centrų sąrašai

2018-09-11
Mūsų šalyje, kaip ir visame pasaulyje, daugėja emocinių sutrikimų – nerimo ir depresijos atvejų. Lietuva, deja, vis dar pirmauja Europoje pagal savižudybių skaičių. Šiandien minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atstovai ragina gyventojus ištikus emocinei krizei neužsisklęsti savyje, o drąsiai kreiptis pagalbos į specialistus. Tiek psichologų, tiek psichiatrų paslaugos teikiamos nemokamai ir jas galima gauti visoje Lietuvoje.
 

Kai nedideli suvartojamo kalio ir magnio kiekio pokyčiai gali turėti įtakos sveikatai

2018-09-11
Vienas būdingiausių dabartinių laikų demografinių bruožų – ilgėjanti gyvenimo trukmė ir visuomenės senėjimas. Senstant visuomenei neišvengiamai didėja lėtinių ligų paplitimas. Antai 2016 metais 40 proc. Europos vyrų ir 49 proc. moterų sirgo kokia nors širdies ir kraujagyslių liga (ŠKL). Kas ketvirtas suaugęs žmogus turi padidėjusį kraujospūdį (arterinę hipertenziją), o vyresnio nei 65 metų amžiaus – kas antras.
 

Kaune – netradicinė socialinė akcija, priminusi apie išėjusiuosius

2018-09-11
Daugiau kaip septynios dešimtys nuo galvos iki kojų juodus kostiumus užsitempusių statistų pirmadienį priešpiet vaikščiodami po Kauną traukė praeivių žvilgsnius. Kauno savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras šiemet netradiciškai pasitiko Pasaulinė savižudybių prevencijos dieną, siekdamas paakinti visuomenę, kad prireikus sugebėtume laiku pastebėti ir suteikti pagalbą žmonėms, galvojantiems apie pasitraukimą iš gyvenimo.
 

Ilgalaikis geriamųjų antikoaguliantų vartojimas sergant prieširdžių virpėjimu vyresniame amžiuje

2018-09-10
Prieširdžių virpėjimu serga apie 3 proc. populiacijos. Šios ligos paplitimas didėja vyresniame amžiuje – apie 13 proc. atvejų nustatoma vyresniems nei 75 metų asmenims. Prieširdžių virpėjimas yra pagrindinė galvos smegenų insulto priežastis. Ši liga taip pat didina ir demencijos riziką. Antikoaguliantų vartojimas daugiau nei perpus sumažina embolijos riziką. Kadangi prieširdžių virpėjimas yra vyresnio amžiaus pacientų liga, antikoaguliantus dažniau vartoja šios amžiaus grupės asmenys.
 
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   116   117   118   119   120   121   122   123   124   125   126   127   128   129   130   131   132   133   134   135   136   137   138   139   140   141   142   143   144   145   146   147   148   149   150   151   152   153   154   155   156   157   158   159   160   161   162   163   164   165   166   167   168   169   170   171   172   173   174   175   176   177   178   179   180   181   182   183   184   185   186   >>
 

© 2006 Visos teisės saugomos.