Tarp apdovanotųjų – ir kaunietė vaistininkė Eglė Dieninytė

2018-06-25

Vilniaus rotušėje vyko tradicinis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) organizuojamas renginys, skirtas pagerbti ir padėkoti labiausiai nusipelniusiems medikams – gydytojams, slaugytojams ir kitų sričių sveikatos apsaugos darbuotojams.

Su profesine diena medikus sveikino Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja Aira Mečėjienė, Ministro Pirmininko patarėjas Paulius Gradeckas, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė, Lietuvos gydytojų sąjungos, Jaunųjų gydytojų asociacijos, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) atstovai ir kiti svečiai.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga garbės ženklais apdovanojo ir Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo ar Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo garbės vardus suteikė 35 medicinos specialistams.

Tarp apdovanotųjų, kuriems įteiktas Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo garbės ženklas ir suteiktas Nusipelniusio Lietuvos sveikatos darbuotojo vardas, – ir kaunietė vaistininkė, UAB „Ąžuolyno vaistinė“ direktorė Eglė Dieninytė.

 

Gerbiama Egle, pirmiausia – nuoširdūs sveikinimai, gavus tokį garbingą apdovanojimą… Papasakokite mūsų skaitytojams apie save: kiek jau metų dirbate vaistininke ir vadovaujate privačiam farmacijos verslui? Galbūt tai pirmoji ir vienintelė jūsų darbo vieta?

Šios vaistinės kolektyvui vadovauju nuo 2000-ųjų metų, o šiemet sueina 30 metų, kaip čia dirbu – atėjau į „Ąžuolyno vaistinę“ 1988-aisiais metais, baigusi farmacijos studijas tuomečiame Kauno medicinos institute. Tiesa, po studijų gavau paskyrimą į Elektrėnų valstybinę vaistinę, metus kiekvieną dieną važinėjau į Elektrėnus ir atgal, tačiau pavyko su viršininku susiderinti, kad po metų leistų „grįžti namo“, į gimtąjį Kauną. Susiradau provizoriaus darbą „Ąžuolyno vaistinėje“ – taip čia ir pasilikau.

 

Tuomet to turbūt net negalėjote įsivaizduoti?

Iš tiesų netikėjau, kad čia pasiliksiu, bet turbūt lėmė sėslus charakteris… Net nepajutau, kaip ši vaistinė tapo tarsi mano antraisiais namais! Nedidelis, bet šaunus kolektyvas – daug kolegių dirba ilgus metus, atėjusi jas jau radau… Kadangi gaminame vaistus, dirba nemažai farmacijos specialistų.

 

Kaune šiandien turbūt likę mažai vaistinių, kuriose galima pateikti receptą gaminamiems vaistams?

Gamybines vaistines turi visi vaistinių tinklai. Gaminamų vaistų užsakymo tvarka šiandien yra tokia: žmogus su gydytojo išrašytu receptu gali kreiptis į bet kurią vaistinę, tačiau problema tik ta, kad reikės palūkėti, kol vaistai bus pagaminti. Bėda ta, kad vieno vaistinių tinklo gamybinė vaistinė veikia Kauno rajone, kito – dar toliau, Marijampolėje, todėl labai maža tikimybė, kad vaistai bus pagaminti ir išduoti pacientui tą pačią dieną. O mūsų vaistinės privalumas – kad vaistus pagaminame labai greitai, visada – tą pačią dieną, o neretai – po poros valandų. Mūsų vaistinė bendradarbiauja su įvairių sričių specialistais, klinika įsikūrusi tame pačiame pastate, priiminėjami pacientai iš visos Lietuvos, todėl atvykusiems iš toliau tuojau pat apsirūpinti reikiamais vaistais yra labai patogu.

 

Kokių gaminamų vaistų receptų sulaukiate daugiausia?

Čia pat veikiančioje dermatologijos klinikoje didelę profesinę patirtį turintys gydytojai dermatologai pacientams dažnai išrašo nuo seno labai populiarius, efektyviai veikiančius gaminamus tepalus įvairioms lėtinėms odos ligoms gydyti. Šiandien vaistinėse, be abejo, yra ir didelis fabrikinės gamybos vaistų nuo įvairių odos ligų pasirinkimas, bet paprastai jie būna kur kas brangesni. Jeigu ligoniui reikalingas didesnis tepalo kiekis, vaistinėje pagaminto kaina daug mažesnė. Dar gana dažnai gaminame vaistus kūdikiams, kai reikalingos itin mažos paskirto vaisto dozės. Juk tabletę padalinti į 8 dalis, turbūt sutiksite, yra gana sudėtinga, o kelių mėnesių kūdikiui reikalinga ypač tiksli vaisto dozė.

Plačiau apie tai skaitykite „Farmacija ir laikas“ 2018 Nr. 4

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.