Įgyvendinant Vyriausybės programą, nuo šių metų išplėsta šeimos gydytojo komandos sudėtis, papildant ją slaugytojo padėjėju, socialiniu darbuotoju, kineziterapeutu bei naujove Lietuvoje - gyvensenos medicinos specialistu.

Tauras Mekas, farmacijos istorikas, Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus direktorius

2018-11-30

Top 3

 

Knygos

Axel Munthe „Knyga apie San Mikelę“. Šią knygą kokioje devintoje klasėje man į rankas įbruko mama ir liepė perskaityti. Pradžia buvo pasiutusiai sunki ir net nuobodi. Dabar jau nė nesuskaičiuočiau, kiek kartų esu ją perskaitęs... Kai knygyne pamatau naują San Mikelės leidimą, nesusilaikau nenusipirkęs. Būtų mano valia – įtraukčiau į visiems medikams privalomų knygų sąrašą.

Jerome K. Jerome „Trise valtyje, neskaitant šuns“. Kokybiškas humoras niekada nesensta, o geriausias humoras – subtiliai pasišaipyti iš savo silpnybių. Pati linksmiausia knyga, kokią esu skaitęs. Jei trūksta geros nuotaikos ir gyvenimo džiaugsmo, reikia ne antidepresantų – pats geriausias vaistas yra ši knyga. Visi vaistininkai gali rekomenduoti pacientams.

Balys Sruoga „Dievų miškas“. Turbūt vienintelė lietuviškai parašyta knyga, verta Nobelio premijos. Koncentracijos stovykla nėra tik istorinis faktas. Nedaug lietuvių pateko į nacių konclagerius, ženkliai daugiau – į sovietų lagerius. Kitiems teko gyventi geležinės uždangos stovykloje, laukinio kapitalizmo aptvare, korupcinio liberalizmo belangėje ar net vaistinių tinkle. Konclageris – žiauri galimybė atsiskleisti žmogaus dvasios laisvei, kai tam galimybių lyg ir nėra...

 

Filmai

 

Milošas Formanas „Amadeus“. Kodėl vieni žmonės turi ilgai ir sunkiai dirbti, o kitiems pavyksta lyg ir be jokių pastangų? Kodėl tie, kurie tobulai išmoksta bendravimo ir kūrybos technologijų, neprilygsta to nė neragavusiam žmogeliui, turinčiam gyslelę? Talentas yra Dievo dovana, o apdovanotų tokia dovana nekenčia piktoji dvasia. Pasipila jos „dovanos“ – intrigos, pavydas, dirbtinės sistemos... Milošui Formanui, gerai pažinusiam ir blogio imperiją, ir laisvąjį pasaulį, puikiai sekasi gvildenti šiuos klausimus.

Pavelas Luginas „Sala“. Šio filmo kopiją man padovanojo senas ir garbus daktaras iš Petrapilio, prigrasinęs būtinai peržiūrėti. Pati pradžia nuvylė – rusiškas karas, kas čia gali būti įdomaus... Bet pažadas yra pažadas, teko žiūrėti toliau. Ir senasis daktaras buvo teisus – tokį dvasinį sukrėtimą retai patirsi... Teko skaityti lenkų kino kritikės komentarą – „Kodėl toks filmas sukurtas ateizmo sužalotoje Rusijoje, o ne katalikiškoje Lenkijoje ar Italijoje? Kas su mumis negerai?“ Ir ką čia bepridėsi...

John Landis „Bliuzo broliai“. Pirmą kartą šį filmą pamačiau sovietmečiu. Puiki muzika, vaidyba ir efektai. Prieš metus į rankas pateko 50 filmų sąrašas, kokius filmus turi pamatyti kiekvienas katalikas.

Plačiau apie tai skaitykite „Farmacija ir laikas“ 2018 Nr. 6

 

© 2006 Visos teisės saugomos.