Įgyvendinant Vyriausybės programą, nuo šių metų išplėsta šeimos gydytojo komandos sudėtis, papildant ją slaugytojo padėjėju, socialiniu darbuotoju, kineziterapeutu bei naujove Lietuvoje - gyvensenos medicinos specialistu.

Apie paslaptingąjį Vaistininką ir jo Užrašus... Žurnalui „Farmacija ir laikas“ – pirmasis Vaistininko interviu!

2018-10-17

Apie paslaptingąjį Vaistininką ir jo Užrašus... Žurnalui „Farmacija ir laikas“ – pirmasis Vaistininko interviu!

(Kada į vaistinės kiemą ateis šventė?)

 

Idėja parengti interviu su tinklaraščio „Vaistininko užrašai“ (Blogas apie gyvenimą, vaistus, ligas bei patarimus) autoriumi kilo skaitant gan įtaigius, taiklius, aktualius, humoro nestokojančius, o, apibūdinant teisine kalba – „protingumo ir teisingumo kriterijus“ atitinkančius pastebėjimus kuo įvairiausia tematika – nuo garbaus amžiaus močiučių keistų prašymų vaistinėje, nemokamai teikiamų psichoterapijos paslaugų, kriminalinių nusikaltimų užkardymo iki sveikatos ir jos „podukros“ farmacijos politiką formuojančios valdžios sprendimų kritikos… Tiesa, įkalbėti Vaistininką atviram pokalbiui lengva nebuvo – atsakyti į klausimus jis sutiko tik dėl to, kad skaito mūsų žurnalą ir jį puikiai vertina, ir tik su sąlyga, jei liks inkognito (lot. incognitus – nežinomas, neatpažintas, neatskleidžiantis savo asmens)…

 

Mielas Vaistininke, kiek galite mūsų skaitytojams paatvirauti apie save? Esate „Jis“ ar „Ji“? Gyvenate didmiestyje ar miestelyje? Dirbate privačioje vaistinėje ar vaistinių tinkle? Kiek metų „plaukiojate“ farmacijos „vandenyse“? Kokiu vardu į jus galima kreiptis?

 

Šiandien dar nedaug ką galiu papasakoti apie save. Gyvenu ne pačiame didžiausiame, bet labai gražiame Lietuvos mieste. Mano darbdavys – vienas didžiausių vaistinių tinklų Lietuvoje. Mokamu atlyginimu šis tinklas tikrai negali didžiuotis, tačiau vadovybė nuolat komunikuoja su darbuotojais ir stengiasi įsiklausyti į jų nuomonę. Farmacijos srityje sukuosi beveik 30 metų. Visus tuos metus lyg ir žinojau, kas esu, tačiau, atsiradus mano Blogui, supratau, kad turiu tapti žmogumi be lyties, be tapatybės (beveik kaip Džeisonas Bornas iš filmo apie slaptus agentus), be vardo. Todėl vadinkite mane Vaistininku iš didžiosios raidės. Šiam žodžiui lytis nereikalinga.

 

Kaip apibūdintumėte šiandienos vaistininką?

 

Vaistininkas – tai žmogus, kuris pirmiausia turi galvoti apie kitus, o ne apie save. Kiek yra tokių atsidavusių savo profesijai, atsakyti negaliu. Bet noriu tikėti, kad tokių – dauguma.

 

Kada ir kodėl kilo idėja rašyti Vaistininko Blogą? Puikiai valdote plunksną – gal jau baigiate sudėlioti knygą „Vaistininko užrašai“ ar panašiu pavadinimu?

 

Idėja rašyti Vaistininko užrašus kilo saulėtą vasaros dieną, gulint prie Viduržemio jūros, toli nuo Lietuvos. Paradoksas, bet pašėlusi mintis kilo ne darbo, o atostogų metu! Matyt, iš prigimties esu tikras vaistininkas, jeigu net atostogaudamas negaliu „atsiplėšti“ nuo darbo... Tada, 2014-ųjų metų rugpjūčio mėnesį, pagalvojau: o kodėl negalėčiau savo įgytomis žiniomis ir kasdienos aktualijomis pasidalyti interneto platybėse? Taip ir „gimė“ tinklaraštis Vaistininko užrašai. Šiandien – dar tik užrašai... Ar iš jų galėtų susidėlioti knyga? Kartais apie tai pamąstau. Tačiau į šią avantiūrą leisčiausi tik su mano labai gerbiama žurnaliste Laima Lavaste. Tik jai galėčiau patikėti visas paslaptis... Bet palikime tai ateičiai.

 

Kas jums talkina – juk dirbti vaistinėje ir pateikti savo Bloge kone kiekvienos darbo dienos aktualijas vienam žmogui tiesiog fiziškai neįmanoma! Kaip dažnai ir kiek ilgai prisėdate ir sėdite prie kompiuterio, dar tiksliau – pildote tinklaraštį?

 

Galbūt nustebinsiu jus – Vaistininko užrašus rašau savarankiškai, be niekieno pagalbos. Nes priešingu atveju mano asmenybė jau būtų seniai atskleista. Tačiau aprašytos istorijos ir vaistininkų problemos – ne vien tik mano potyriai. Susėdę prie kavos ar arbatos, vyno ar alaus, dalijamės su kolegomis savo įspūdžiais, darbo sąlygomis, išgyvenimais – mielais ir liūdnais... Po tokių vakaro pašnekesių man belieka tik viską suguldyti į lapą ir reikiamu momentu paleisti į „eterį“. Kad mintys virstų kūnu, išties prireikia ne vienos valandos. Kadangi straipsnį išleidžiu vieną kartą per savaitę, spėju ir dirbti, ir rašyti.

Plačiau apie tai skaitykite „Farmacija ir laikas“ 2018 Nr. 6

 

© 2006 Visos teisės saugomos.