Įgyvendinant Vyriausybės programą, nuo šių metų išplėsta šeimos gydytojo komandos sudėtis, papildant ją slaugytojo padėjėju, socialiniu darbuotoju, kineziterapeutu bei naujove Lietuvoje - gyvensenos medicinos specialistu.

Lietuvos metų vaistininkė Kristina Vaičaitienė: „Pagalba žmogui turbūt užkoduota mano genuose…“

2019-02-18

Praėjusių metų pabaigoje buvo apdovanoti pirmąkart Lietuvos vaistininkystės istorijoje surengtų „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų nugalėtojai. Tarptautinės komisijos sprendimu geriausia šalies vaistininke buvo pripažinta vilnietė Kristina Vaičaitienė, atstovaujanti „Gintarinės vaistinės“ vaistinių grupei. „Farmacijos ir laiko“ žurnalistė Virginija Grigaliūnienė parengė su Lietuvos metų vaistininke išsamų interviu.

 

Miela Kristina, dar kartą sveikinu jus su garbingu įvertinimu – buvote pripažinta geriausia, kvalifikuočiausia, šauniausia farmacijos specialiste – Lietuvos metų vaistininke, ir apdovanota Platininiu ženkleliu, diplomu bei Tarptautinės farmacijos organizacijos registracija į šiųmetį rugsėjį Abu Dabyje (Jungtiniai Arabų Emyratai) vyksiantį pasaulinį farmacijos kongresą… Prisistatykite mūsų skaitytojams: kur dirbate, kokias pareigas einate. Kaip sekasi?

 

Jau 15 metų dirbu UAB „Gintarinė vaistinė“ priklausančioje vaistinėje Vilniuje, Santariškėse. Mano pareigos – vaistinės ir regiono vadovė. Įdomu, prasminga, o kartu ir nelengva dirbti vaistinėje, kuri yra tarp vienų iš didžiausių gydymo įstaigų – „Santaros“ klinikų, Nacionalinio vėžio instituto ir Vaikų ligoninės...

Vaistininkas jaučiasi visateisiu sveikatinimo sistemos nariu, nes tenka daug bendrauti su gydytojais, būtina žinoti naujausius vaistus, jų veikimą, reikia netgi psichologiškai padėti sunkiai sergantiems ligoniams. Į mūsų vaistinę mažai klientų ateina pirkti kosmetikos ar maisto papildų – daugumai ligonių reikia veiksmingų vaistų, profesionalaus patarimo, nuoširdžios paguodos. Būtent vaistinės vieta suteikia mūsų vaistinės darbui tam tikrą specifiką, o čia dirbantiems vaistininkams – darbo prasmę. Vaistinėje dirba 25 darbuotojai, dauguma jų – tikrai iš pašaukimo. Kaip viena pacientė kartą pasakė: „Keistos jūs, vaistininkės, jums tikrai rūpi ligoniai...“ Ligoniai mums išties rūpi – mes tuo džiaugiamės ir didžiuojamės...

Na, o kalbant plačiau apie einamas pareigas, galiu pasakyti, kad nedidelis tas mano regionas – tik Santariškėse esančios dvi vaistinės. Bet užtat kokios vaistinės! Labiausiai vertinu savo, kaip vaistininkės, darbą, nes, dirbdama šį darbą, galiu tiesiogiai padėti žmonėms. Regiono vadovas yra tarpininkas tarp direktoriaus ir vaistinės vedėjo, atsakingas už vaistinių darbą. Mano nuomone, tai truputį biurokratinis darbas, bet jis įdomus tuo, kad visada jauti vaistinių veiklos pulsą, plačiau matai vykstančius ir gali numatyti būsimus pokyčius, jiems pasiruošti, gali apibendrinti kelių vaistinių darbo patirtį, pozityvias veiklas pritaikyti kitose vaistinėse. Įdomus darbas.

 

Ką reiškia vadovauti visuomeninei gamybinei vaistinei?

Mūsų vaistinė yra ne tik tarp ligoninių, bet dar ir tikra senovinė vaistinė! Joje gaminami įvairūs vaistai, be to, patys vaistininkai kuria natūralios kosmetikos receptus, pagal juos gamina kosmetiką. Kiekvienam vaistininkui labai įdomu pačiam pagaminti vaistus – jautiesi kaip alchemikas... Kartais su kolegėmis pajuokaujame – o gal kada imsim ir sukursim auksą?.. Nors tinkamai pagamintas vaistas tikriausiai yra svarbesnis už auksą... Esame nusipelnę gydytojų pripažinimo vaistų gamyboje. Jie paskambina į vaistinę, papasakoja ligonio sveikatos problemą, paklausia, gal galėtume pagaminti ligoniui reikalingų vaistų. O mes ir pagaminame, ir padedame... Turime senovinių užrašų su senais gaminamų vaistų receptais. Atrodo, kad esame vieni iš paskutiniųjų vaistų gamybos mohikanų... Liūdna būtų, jei mūsų paslaugų būtų atsisakyta – tiek daug patirties sukaupta... Vis dėlto vaistų gamyba atsigauna, gydytojai vertina recepto individualumą, o ligoniai patenkinti būtent jiems pagamintais vaistais. Taigi tegyvuoja chemija ir vaistų technologija!

Plačiau apie tai skaitykite „Farmacija ir laikas“ 2019 Nr. 1

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.