Įgyvendinant Vyriausybės programą, nuo šių metų išplėsta šeimos gydytojo komandos sudėtis, papildant ją slaugytojo padėjėju, socialiniu darbuotoju, kineziterapeutu bei naujove Lietuvoje - gyvensenos medicinos specialistu.

Lietuvos metų vaistininko rinkimų nugalėtojai. Visi finalo dalyviai nusipelnė geriausio įvertinimo!

2019-02-18

Virginija Grigaliūnienė

 

Kaip jau skelbėme, praėjusių metų gruodžio 14 dieną Kauno rotušėje vykusiame iškilmingame renginyje buvo apdovanoti „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų nugalėtojai. Jų pasveikinti atvyko Jo Eminencija Kauno arkivyskupas emeritas, Kauno miesto garbės pilietis Sigitas Tamkevičius, LSMU Medicinos akademijos kanclerė profesorė Daiva Rastenytė, LSMUL Kauno klinikų generalinis direktorius profesorius Renaldas Jurkevičius, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininko pavaduotojas Žydrūnas Martinėnas, kiti garbūs svečiai. Visi jie akcentavo tą patį: šalies vaistininkai dirba nepaprastai atsakingą ir kilnų darbą ir visi jie nusipelnė geriausio įvertinimo, didžiulės pagarbos ir padėkos...

 

Geriausieji iš geriausiųjų...

Kaip rašėme anksčiau, pernai minint Tarptautinę vaistininko dieną (rugsėjo 25-ąją) Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultete surengtoje konferencijoje „Vaistininkas: jūsų vaistų ekspertas“ LSMU Farmacijos fakulteto Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros docentė, žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė Loreta Kubilienė pranešė, kad prasideda pirmieji Lietuvos vaistininkystės istorijoje geriausio Lietuvos metų vaistininko rinkimai. Jie vyko iki gruodžio mėnesio.

Šiame konkurse buvo užtikrinta nepriklausoma, maksimaliai skaidri atranka – pretendentus į platininį, auksinį ir sidabrinį apdovanojimus galėjo siūlyti visi šalies vaistininkai, o geriausiuosius iš pasiūlytų kandidatų dar kartą įvertino Tarptautinė komisija, kurios sudėtyje buvo ne tik Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos bei kitų valstybinių institucijų atstovai, bet ir svečiai iš Lenkijos bei Latvijos universitetų, kurie rengia aukščiausios kvalifikacijos vaistininkystės specialistus.

Į finalinį etapą pateko Inga Norkienė (Kaunas), Laima Gedvilienė (Klaipėda) ir Daiva Martinkienė (Šiauliai) iš „Benu vaistinė Lietuva“ vaistinių tinklo.

Taip pat – Kristina Zacharevič (Vilnius), Mantas Erencas (Mažeikiai) ir Liubovė Stolė (Vilnius) iš „Camelia“ vaistinių tinklo.

Nugalėtojais iš „Gintarinės vaistinės“ bei „Norfa vaistinės“ jungtinio tinklo buvo pripažinti Akvilė Judickaitė (Kaunas), Jolita Skinderskienė (Vilnius), Jūratė Rubikienė (Kaunas), Kristina Vaičaitienė (Vilnius), Vilija Mozūraitienė (Šakiai), Deimantė Grambovskė (Rokiškis), Jolita Bespalovienė (Kaunas).

„Eurovaistinei“ finaliniame etape atstovavo Asta Trumpienė (Vilnius), Ignas Popa (Klaipėda) ir Jolita Bespalovienė (Kaunas).

Į finalą taip pat pateko „Ramunėlės vaistinės“ vaistininkai Asta Jarutytė (Kaunas), Žydronė Sabulienė (Kaišiadorys) bei Violeta Guščiuvienė (Elektrėnai).

Iš nepriklausomoms vaistinėms atstovaujančių vaistininkų geriausiai buvo įvertinti Gediminas Kaušinis (Panevėžys, dabar dirba Pasvalio rajono vaistinėje), Žydrūnė Brinevičienė (Marijampolė; įdomu tai, kad išsikėlė šalia įsikūrusios tinklų vaistinės, o Žydrūnės vadovaujama nepriklausoma vaistinė sėkmingai dirba iki šiol!) bei Kristina Klusavičiūtė (Alytus).

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų nugalėtojams Sidabrinį, Auksinį ir Platininį ženklelius sukūrė dailininkas, hieraldikos specialistas, Dailės akademijos profesorius Rolandas Rimkūnas, o nukalė juvelyras Audrius Gudišauskas.

Plačiau apie tai skaitykite „Farmacija ir laikas“ 2019 Nr. 1

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.