Toksoplazmozė yra viena iš užkrečiamųjų ligų, kuri ypač pavojinga nėščiosioms. Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) gydytojos epidemiologės Aušros Bartulienės, toksoplazmozė pavojinga nėščiosioms, nes per placentą nuo užsikrėtusios motinos gali užkrėsti vaisius ir dėl to gali išsivystyti įgimta toksoplazmozė.

Farmacijos įmonė „Norfachema“: sėkmę lemia lankstumas ir operatyvumas...

2019-10-30

Ne visi žinome, kad Jonavoje įsikūrusi farmacijos įmonė „Norfachema“ jau daug metų teikia specializuotas farmacijos produktų ir maisto papildų pakavimo paslaugas Lietuvos ir užsienio šalių verslo partneriams.

„Farmacijos ir laiko“ žurnalistė Virginija Grigaliūnienė apsilankė „Norfachemoje“ ir pasidomėjo, kaip čia organizuojamas darbas, o vadovų teiravosi, kas lemia aukštus įmonės veiklos rezultatus. 

Dviejų savarankiškų farmacijos įmonių grupei „Pharmedus Group“ priklausanti  „Norfachema“ įkurta 1996 metais. Įmonės veiklos kryptis – vaistų pirminės pakuotės pakavimas į antrinę, maisto papildų pakavimas į buteliukus, blisteriavimas, etikečių klijavimas, perpakavimas, dokumentų ruošimas, logistika.

„Viskas prasidėjo nuo to, kai mūsų didmeninė distribucinė kompanija „LITfas“, tikėdama sėkme konkurencinėje kovoje, 2006 metais įsigijo vaistų gamybos ir pakavimo įmonę „Norfachema“, iki tol priklausiusią „Achemos grupei“, – verslo Jonavoje pradžią prisiminė „Norfachema“ direktorius Saulius Malakauskas. – Prieš priimdami tokį sprendimą jau turėjome verslo projektus, kuriuos iškart pradėjome įgyvendinti ir sėkmingai vystome iki šių dienų. Mūsų verslo planuose – ir nauji projektai“.

Nuo pirmųjų veiklos dienų įmonės siekis – tapti geriausiu savo srities partneriu Lietuvos ir užsienio farmacijos produktų gamintojams ir platintojams, o kad šia kryptimi pažengta pakankamai toli, rodo Lietuvos ir užsienio šalių verslo partnerių pasitikėjimas kompanija.

„Norfachema“ – įmonė, dirbanti pagal geros gamybos praktikos (GGP) reikalavimus (CERTIFICATE OF GMP COMPLIANCE OF A MANUFACTURER) ir turinti rizikos veiksnių analizės ir svarbių valdymo taškų sistemą (RVASVT).

Šiandien, anot įmonės vadovo, didžiausias dėmesys sutelktas į vaistų perpakavimą ir serilizaciją, taip pat maisto papildų gamybą, bendradarbiaujant su žaliavų ir įvairių maisto papildų formų gamintojais.

„Nuolatinių užsakovų turime ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – Europos Sąjungoje, Rytų Europoje, Azijoje, – pasakojo direktorius. – Stengiamės dirbti lanksčiai – tenkinti klientų poreikius, todėl daugėja naujų partnerių.

Šalyje įdiegus serilizaciją (tai kiekvienos vaisto pakuotės kelias) ir verifikaciją (antrinė patikra), kilo būtinybė šiuos procesus įsisavinti ir „Norfachemoje“. 

„Serilizaciją ir verifikaciją įdiegėme dar visai neseniai, – kalbėjo S. Malakauskas. – Tai yra techniškai pakankamai sudėtingi ir ilgi procesai, bet juos sėkmingai įsisaviname.“

Užsakymų pobūdis ir pakuoti atvežami produktai – patys įvairiausi, todėl reikia dirbti labai atidžiai ir atsakingai, kad pastebėtum menkiausius neatitikimus, klaidas, procedūrinius pažeidimus.

Anot kokybės vadovės Danguolės Timlerytės, kad būtų išvengta klaidų ir kitokių nesusipratimų, griežtai laikomasi procedūrų, tai yra tam tikros reglamentuotos sistemos. Kiekviena užsakovo siunta, patekusi į sandėlį, gauną unikalų vidinį kodą ir patenka į įmonės pakavimo – gamybos – kontrolės sistemą. 

Ar dažnos klaidos? Klaidų esą pasitaiko, bet jos – labai retos. Ir, kas labai svarbu, visos klaidos laiku pastebimos ir laiku ištaisomos. 

Atsisveikindami su įmonės vadovais atkreipėme dėmesį į ant vestibiulio sienos pakabintą meninę fotografiją: ištiesti moters rankų delnai laiko mažą širdelę. Renkantis įmonės patalpų interjero apipavidalinimą šis fotomenininko Aleksandro Gužausko darbas įmonės dirbantiesiems iškart krito į akį, nes simbolizuoja daug žmogui svarbių dalykų, tarp jų – gyvybę ir sveikatą... Juk įmonės veikla būtent ir susijusi su visuomenės sveikatinimu.

Prasmingi šio fotomenininko darbai puošia ir kitas bendrovės erdves... 

Mindaugo Lesniausko nuotraukos

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.