Dėmesio, reikšmingas pokytis vežėjams ir kitiems, išvykstantiems iš Lietuvos: pakeistas pranešimo apie išvykimą terminas – nelieka nuostatos informuoti NVSC sužinojus apie išvykimą iš šalies ne vėliau kaip prieš 24 val. iki išvykimo. Šie pakeitimai įsigaliojo nuo 2021 m. kovo 1 d.

Įrodyta: viršutinių kvėpavimo takų ligas sukeliančias virusines ir bakterines infekcijas deaktyvuoti padeda pastilės „Medistus® Antivirus“ su „Kistosyn® 200“ ekstraktu

2021-01-29

Atvėsus orams neišvengiamai pagausėja peršalimo simptomais besiskundžiančių pacientų. Išvarginti užsitęsusios pandemijos, gyventojai griebiasi visų įmanomų priemonių, kad tik apsisaugotų nuo viršutinių kvėpavimo takų ligų, kurias sukelia šiuo metu ypač suaktyvėję virusai.

Viena iš tokių apsaugos priemonių – „Medistus® Antivirus“ pastilės su „Kistosyn® 200“ ekstraktu – laboratoriniais tyrimais patvirtintas šių pastilių poveikis bei efektyvumas deaktyvuojant gripo virusus ir bakterijas, kovojant su epidemijas galinčiais sukelti apvalkalėtaisiais virusais.

 

Imuninė sistema ir virusai

Virusai gali pradėti daugintis tik patekę į žmogaus organizmą ir jame įsitvirtinę. Pavykus prisitvirtinti prie ląstelės, virusas įsiskverbia pro ląstelės membraną ir ją perprogramuoja taip, kad galėtų pats daugintis.

Jei organizmo imuninė sistema stipri, net ir patekę į organizmą patogenai (virusai ir bakterijos) negali sukelti peršalimo ligos simptomų. Tačiau dažniausiai imuninis atsparumas yra per silpnas kovoti su peršalimo ligų sukėlėjais.

Per pastaruosius dešimtmečius atlikti tyrimai vienareikšmiškai įrodė, kad infekciją sukeliantys patogenai savo baltymais prisitvirtina prie žmogaus – šeimininko ląstelės membranų angliavandenių struktūrų vadinamuoju užrakto principu. Šis procesas vyksta burnos ir ryklės gleivinių membranose. Jei prisitvirtina sėkmingai, patogenai, tarsi atrakindami užraktą, įsiskverbia į ląstelę ir ima daugintis.

Norint to išvengti, reikia rasti sprendimą, kaip sutrukdyti patogenams prisitvirtinti prie žmogaus ląstelių.

 

Gynybinę reakciją sustiprinti įmanoma!

Šiuolaikiniai tyrėjai nuolat ieško būdų, kaip sutrukdyti patogenams įsiskverbti į ląstelės membraną ir sutrikdyti jų dauginimąsi. Buvo atlikta labai daug tyrimų su augaliniais polifenolių junginiais, kurie palaiko vadinamąjį atstumiantį efektą.

Siekiant užkirsti kelią patogenams, buvo sukurtos „Medistus® Antivirus“ pastilės. Jų sudėtyje esančiame „Kistosyn® 200“ ekstrakte gausu augalų polifenolių ir biopolimerų, atsakingų būtent už gynybinę reakciją. „Kistosyn® 200“ ekstraktas dėl savo natūralių veikliųjų medžiagų burnos ir ryklės gleivinės membranose suformuoja natūralų apsauginį sluoksnį, kuris sulaiko virusus, bakterijas ir kitus patogenus, neleisdamas jiems įsiskverbti į organizmo ląsteles ir pradėti intensyviai daugintis. Apsauginis sluoksnis sumažina ir išorinių dirgiklių poveikį. 

Be to, „Kistosyn® 200“ ekstraktas palaiko burnos ir ryklės gleivinės apsaugą nuo patogenų.

Pastiles patartina vartoti profilaktiškai, esant padidėjusiai virusinės ir bakterinės kilmės oru plintančių infekcijų rizikai.

Suaugusiems asmenims rekomenduojama vartoti po 1 pastilę 3–6 kartus per dieną, vyresniems nei 12 metų vaikams, sveriantiems daugiau kaip 25 kg, – po 1 pastilę 3 kartus per dieną. Vyresniems nei 6 metų vaikams rekomenduojama vartoti po 1 pastilę 1 kartą per dieną. Pastiles reikia lėtai sučiulpti.

Pastilės gaminamos iš natūralių veikliųjų medžiagų, be dažiklių ir konservantų. Jų sudėtyje nėra cukraus, glitimo ir laktozės.

Šios pastilės gali patikimai apsaugoti nuo patogenų lankantis vietose, kur infekcijų rizika yra ypač didelė: naudojantis viešuoju transportu, einant į parduotuves, dalyvaujant renginiuose, lankantis švietimo ar gydymo įstaigose, kitose žmonių susibūrimo vietose.

 

Efektyvumo tyrimai

Buvo atlikti in vitro bandymai, siekiant įvertinti, kaip auksinio stafilokoko bakterijos prilimpa prie bronchų epitelio ląstelių vartojant „Medistus® Antivirus“. Tirta, ar šios pastilės trukdo bakterijoms prilipti prie ląstelių ir padeda išvengti infekcijos, ar sumažina infekcijos tikimybę?

Atliekant tyrimą viena ląstelių eilė (BEAS-2B žmogaus bronchų epitelis), kuriai buvo taikytos „Medistus® Antivirus“ pastilės, valandą buvo inkubuojama bakterijomis (2,9 x 106 KSV/ml–3 x 106 KSV/ml). O kita ląstelių eilė nebuvo apdorota. Pasibaigus bandymo laikui, nuplovus nelimpančias bakterijas, epitelio ląstelių lizės būdu buvo nustatytas limpančių bakterijų kiekis. Paaiškėjo, kad apdorojus ląsteles „Medistus® Antivirus“ limpančių bakterijų sumažėjo 95 proc., palyginti su neapdorotu ląstelių sluoksniu.

Tokiu pačiu būdu buvo įvertinta, kaip prie bronchų epitelio ląstelių prilimpa Streptococcus pneumoniae bakterijos. Šiuo atveju pradinis bakterijų kiekis, naudotas inkubacijai, buvo 1,7 x 106 KSV/ml–1,9 x 106 KSV/ml. Bandymo rezultatas buvo neįtikėtinas: „Medistus® Antivirus“ apdorotame ląstelių sluoksnyje po valandos inkubacinio periodo nebuvo aptikta gyvų Streptococcus bakterijų! Taigi galima daryti išvadą, kad bandymų rezultatais aiškiai įrodytas „Medistus® Antivirus“ pastilių poveikis deaktyvuojant bakterijas.

Buvo atliktas ir efektyvumo tyrimas, siekiant nustatyti antivirusinį „Medistus® Antivirus“ poveikį H1N1 ir H2N2 virusams.

Kaip „Medistus® Antivirus“ pastilės veikia įprastą sezoninį gripą (H1N1), buvo sėkmingai ištirta akredituotoje Vokietijos laboratorijoje. Bandymas atliktas pagal DIN EN 14476. Virusai gleivinėje buvo sumaišyti su „Medistus® Antivirus“ pastilių tirpalu. Bandymas buvo atliktas įprastomis ir didelio krūvio pagal EBPO sąlygomis. „Medistus® Antivirus“ pasirodė labai veiksmingai kovoja su įprastu gripo virusu. Ir įprastomis, ir EBPO didelio krūvio sąlygomis H1N1 virusai buvo deaktyvuoti vos per 15 sekundžių.

Po itin sėkmingo bandymo su įprastu gripo virusu, „Medistus® Antivirus“ pastilės buvo išbandytos ir su vienu atspariausių (turinčiu itin tvirtą kapsidę, tai yra baltymų sluoksnį) Azijos paukščių (ančių) gripo tipo virusu H2N2. Šis virusas buvo įleistas į gleivinę. Net ir tokioje nepalankioje aplinkoje, esant įprastoms sąlygoms, „Medistus® Antivirus“ šį virusą pavyko deaktyvuoti per 5 minutes. Pagal EBPO gaires taikant didelį krūvį baltymų mišiniu, „Medistus® Antivirus“ pavyko per 10 minučių sumažinti virusų skaičių 3 logaritminiais vienetais.

Kadangi „Medistus® Antivirus“ pastilės burnoje veikia žymiai ilgiau nei rekomenduojama bandymų trukmė, darytina išvada, kad realiomis sąlygomis net ir atsparusis paukščių gripo virusas būtų visiškai sunaikintas.

Taigi aprašytų tyrimų rezultatai aiškiai rodo, kaip veiksmingai „Medistus® Antivirus“ pastilės naikina gripo virusus.

 

Antivirusinio veiksmingumo bandymas su apvalkalėtojo viruso pakaitalu

Modifikuotas Ankaros virusas (MAV) – tai vakcinoms naudojamo viruso rūšis, išvesta atliekant vakcinų mokslinius tyrimus. Jis plačiai naudojamas kaip pakaitalas visiems apvalkalėtiesiems virusams, kad juos pakeistų in vitro bandymuose.

Visi virusai, keliantys pasaulinės epidemijos grėsmę žmonių populiacijai, yra apvalkalėtieji virusai. Tai gripo, pūslelinės, ŽIV, Zikos, Ebolos virusai ir SARS koronavirusai (SARS-CoV).

2020 metais Vokietijos akredituotoje laboratorijoje „Medistus® Antivirus“ pastilių virucidinis poveikis buvo išbandytas su MAV virusu, laikantis DIN EN 14476 standarto reikalavimų.

Šio in vitro bandymo tikslas – laboratorijos sąlygomis patikrinti, ar „Medistus® Antivirus“ gali įveikti viršutinių kvėpavimo takų infekcijas sukeliančius apvalkalėtuosius virusus.

Laboratorinių bandymų metu minkštųjų pastilių tirpalas, sumaišytas su dirbtinėmis seilėmis, buvo išbandytas dviem metodais. Pirmuoju atveju bandymas atliktas naudojant vadinamąjį „grynųjų sąlygų“ metodą, kuriuo bandomosios medžiagos virucidinis poveikis matuojamas nepridedant galinčių trukdyti medžiagų.

Kitas taikytas metodas – bandymas pagal EBPO sąlygas, atliekamas didelio krūvio sąlygomis, tai yra į tirpalą pridedant baltymų, mucino ir mielių. Jos įsiterpia į „Medistus Antivirus“ minkštųjų pastilių veikimo mechanizmą ir sumažina jų efektyvumą, tačiau sukuria artimas realioms in vivo sąlygas.

Abiem atvejais tais pačiais intervalais buvo suskaičiuoti likę virusai. Tiriant „Grynųjų sąlygų“ metodu, „ Medistus® Antivirus“ minkštųjų pastilių virucidinis poveikis buvo aiškiai patvirtintas vos per 5 minutes. Pradinę virusų koncentraciją preparatas sumažino keturiais logaritminiais vienetais ir deaktyvavo visus virusus.

EBPO sąlygomis, prisidedant dideliam baltymų, mucino ir mielių krūviui, „Medistus® Antivirus“ po 5 minučių sumažino pradinę virusų koncentraciją 3,5 logaritminių vienetų, o po 10 minučių – 3,67 logaritminių vienetų. Tai patvirtina, kad virusų per 10 kontaktinio laiko minučių sumažėja daugiau kaip 99,9 procentais.

Šie bandymų rezultatai įtikinamai įrodo ir patvirtina, kad „Medistus® Antivirus“ pastilės veiksmingai apsaugo nuo epidemijas sukelti galinčių apvalkalėtųjų virusų.

 

Pandeminių infekcijų grėsmė

Pastaraisiais metais daugėja naujų virusų sukeliamų infekcijų, kurios jau nebesietinos su metų laikais. Šios infekcijos pasireiškia karščiavimu (38 °C ir daugiau), gerklės skausmu, sloga, kosuliu, raumenų, sąnarių, galvos skausmais, viduriavimu. Tai ligos, kurias sukelia įvairių tipų gripo virusai ir kurios skiriasi nuo kitų kvėpavimo takų ligų tiek savo epidemiologinėmis ir klinikinėmis savybėmis, tiek savo poveikiu.

Patogenai šiuo atveju plinta panašiai kaip ir kitų kvėpavimo takų ligų sukėlėjai, nes gripo virusas taip pat plinta mažais lašeliais, kurie pasklinda ore, kai užsikrėtę asmenys kosėja ar čiaudi. Vis dėlto gripo virusas plinta daug greičiau. Todėl tikrąjį gripą reikia gydyti kitaip nei su peršalimu susijusias kvėpavimo takų ligas.

Plačiau skaitykite žurnale „Farmacija ir laikas“ 2020 m. Nr.8–9.

 

© 2006 Visos teisės saugomos.