Svarbu: viešojoje erdvėje sklindant prieštaringai informacijai, Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad gydytojai akušeriai ginekologai ragina moteris skiepytis nuo COVID-19 ir tokiu būdu apsaugoti save nuo sunkių ligos pasekmių.

Ieva Sirutavičiūtė: „Nors vaistinėje nedirbu, džiaugiuosi farmaciniu išsilavinimu, kuris man dabar labai praverčia“

2021-06-05

Dermatologines kosmetikos priemones siūlančioje tarptautinėje kompanijoje „NAOS Baltic“ jau kelerius metus dirbanti Ieva Sirutavičiūtė džiaugiasi įgytomis naujomis profesinėmis patirtimis, tačiau su ne mažesniu užsidegimu dalyvauja farmacijos specialistų mokymuose, renka valandas ir tęsia vaistininko licenciją. Kaip pati Ieva tvirtina – niekada nesakyk niekada... Žurnalistė Virginija Grigaliūnienė kalbasi su Ieva apie jos kelią į vaistininkystę ir sprendimus, kurie paakino darbą vaistinėje iškeisti į kitokią veiklą. Ieva džiaugiasi, kad turi farmacijos specialisto diplomą, nes universitetinės žinios leido jai greitai kilti karjeros laiptais ir įsitvirtinti naujoje profesinėje veikloje.Pradėkime nuo studijų. Augote ir mokėtės Šiauliuose, o studijoms pasirinkote laikinąją sostinę?

Taip, esu šiaulietė. Iš pradžių mokiausi Šiaulių Šventupio vidurinėje mokykloje, po to perėjau į prestižinę J. Janonio gimnaziją. Labai gražūs prisiminimai iš mokyklos laikų – puikūs mokytojai, daugybė įdomių projektų, visuomeninė veikla... Ir šokau, ir sportavau, ir piešiau, ir skautams priklausiau... Na, o laikinojoje sostinėje atsidūriau dėl to, kad tuo laiku Vilniuje farmacijos studijų nebuvo. 

 

Spėju, kad jums patiko chemija, todėl ir sudomino farmacija?

Iš tiesų, chemija man ir labai patiko, ir puikiai sekėsi. Be jokio vargo išspręsdavau visus uždavinius! Todėl kai atėjo metas rinktis būsimą profesiją, daug mąsčiau. Domino medicina, bet gąsdino ilgi studijų metai. Galvojau apie chemiją, bet vien šita sritis gali būti nuobodoka... Todėl ir pasirinkau farmaciją, optimalų variantą: ir studijos neužsitęs kone dešimtmetį, ir įvairiopa veikla bus galima užsiimti mokslus baigus. O ir naudos turėsiu – tiek sau, tiek aplinkiniams, nes galimybių padėti kitiems sveikatos srityje turi tikrai ne kiekvienas. Įstojau į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, patekau į nemokamą vietą. 

 

Studijas baigėte 2014 metais. Kokie prisiminimai likę iš tų dienų?

Tiesą sakant, studijuodama buvau kritiškesnė, tačiau kuo toliau, tuo labiau vertinu viską, ką įgijau universitete. Tiesa, kai kurios paskaitos galėjo būti įdomesnės, nes jei dėstytojas per paskaitą tepaskaito iš skaidruolių informaciją, manau, kad tą patį ir pats studentas sugebėtų padaryti... Norėtųsi gilesnių žinių, kurios sudomintų studentus, o ne vien mokytis tam, kad išlaikytum egzaminą, užskaitytų kolokviumą ir pamirštum... Bet tokių dėstytojų, laimė, buvo vienetai – dauguma jų savo darbui ir studentams atiduodavo viską! Ypač patikdavo laboratoriniai darbai, kurių metu studentai įtvirtindavo teorines žinias.

Puikūs prisiminimai likę ir iš studentų mainų programos, kai man nusišypsojo laimė išvykti ir trumpai padirbėti vienoje iš seniausių Portugalijos vaistinių, kurioje gaminami vaistai. Prisiliesti prie vaistų gamybos buvo išties kažkas ypatinga!

Kadangi aš priklausiau studentų farmacininkų draugijai, vienus metus buvau studentų praktikų mainų koordinatorė. Vasarą maždaug mėnesiui iš įvairių šalių atvyko studentai – būsimieji vaistininkai, kurie atliko praktiką mūsų gamybinėje vaistinėje ir kuriuos teko pagloboti. Apkeliavome visa Lietuvą, išsiskyrėme su ašaromis…

 

Aktyvi visuomeninė veikla, be abejo, pagirtina. O kiek dėmesio dar studijuodama skyrėte darbinei veiklai?

Nesibaiminau ir darbo! Dar trečiame kurse dalimi etato įsidarbinau konsultante „Gintarinės vaistinės“ tinklo vaistinėje. Papuoliau į labai draugišką kolektyvą, sekėsi puikiai. Tos vaistinės vedėja buvo ankstesnė tos pačios vaistinės savininkė, ji turėjo labai daug žinių ir visko mane mokė, sužinojau labai svarbių ir reikalingų vaistininkui dalykų. Iki šiol esu jai dėkinga.

Plačiau skaitykite žurnale FARMACIJA IR LAIKAS 2021 m. Nr. 2

 

© 2006 Visos teisės saugomos.