Klausos negalią turintiems žmonėms pradedami kompensuoti funkcionalesni bei modernesni klausos aparatai. Šiam tikslui pustrečio karto didinamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuojamų klausos aparatų bazinės kainos, o priemonei įgyvendinti skirta 850 tūkst. eurų.

Apie terminus, kaip greitai reikia nuvykti į reabilitacijos įstaigą

2019-10-07

Gavome skaitytojo laišką. Jis teiraujasi, ar yra nustatyti terminai, per kiek dienų, gavus gydytojo siuntimą į reabilitaciją, reikia nuvykti į tokias paslaugas teikiančią įstaigą. Jam svarbu sužinoti, ar reikia vykti tiesiai iš ligoninės, ar dar galima sugrįžti į namus pasiimti reikiamus daiktus ir į sanatoriją vykti kitą dieną.

Atsako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus patarėja Birutė Kavaliauskienė.

Į reabilitacijos paslaugas teikiančią įstaigą reikia nuvykti per penkias darbo dienas nuo siunčiančiojo gydytojo parengto medicinos dokumentų išrašo išdavimo pacientui dienos.

Vykstančiųjų į reabilitacijos įstaigas pažymos tvirtinamos elektroniniu būdu, gydymo įstaigai įvedus duomenis į bendrą ligonių kasų ir gydymo įstaigų informacinę sistemą. Reabilitacijos įstaigoje pacientas turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir siunčiančiojo gydytojo išduotą medicinos dokumentų išrašą.

Siunčiančio į reabilitacijos įstaigą gydytojo pareiga – paaiškinti pacientui apie jam reikalingas reabilitacinio gydymo paslaugas, šių paslaugų suteikimo tvarką bei galimybes pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje šios paslaugos bus teikiamos.

Kilus nesklandumų dėl medicininės reabilitacijos skyrimo tvarkos, pirmiausia vertėtų kreiptis į ją skiriančios gydymo įstaigos administraciją.

 

Taip pat papildomos informacijos galima teirautis ligonių kasų informacijos telefono numeriu (8 5) 232 22222 arba el. pašto adresu info@vlk.lt.


SAM iliustracija


Prisegtoje antrojoje nuotraukoje:  informacija, pavaizduota grafiniu būdu (galima persiųsti draugui)


Nuotraukų galerija

 

© 2006 Visos teisės saugomos.