Higienos instituto Sveikatos informacijos centras išleido periodinį sveikatos statistikos leidinį „Lietuvos gyventojų sveikata ir sveikatos priežiūros įstaigų veikla 2019 m. (išankstiniai duomenys)”. Jame pateikiami pagrindiniai išankstiniai praėjusių metų Lietuvos gyventojų sveikatos ir svesiatos priežiūros įstaigų veiklos rodikliai.

COVID-19. Informacija iš Kauno klinikų

2020-03-27

Kauno klinikų Laboratorinės medicinos klinikoje per praėjusią parą ištirta 501 ėminys dėl COVID-19 infekcijos. Stebint augantį užsikrėtusių COVID-19 infekcija žmonių skaičių, Kauno klinikos daro viską, jog kuo daugiau asmenų būtų patikrinti dėl COVD-19 ir galėtų laiku izoliuotis, taip apsaugant savo kolegas ar artimuosius.

Ligoninė turi visą reikiamą techniką, reagentus ir svarbiausia – kvalifikuotus specialistus, kurie yra pasirengę užtikrinti nenutrūkstamą tyrimų atlikimą padidinus jų apimtis.

Pasididžiavimo verti visi Laboratorinės medicinos klinikos darbuotojai ir jų kompetencija šiandien pasiekė naują rekordą nuo pat Laboratorijoje atliekamų tyrimų dėl COVID-19 pradžios.

Tyrimas dėl COVID-19 atliekamas trimis etapais. Pirmame etape iš tiriamosios medžiagos yra išskiriama viruso RNR. Antrame etape viruso RNR amplifikuojama (padauginama). Galiausiai etape vyksta viruso detekcija. Tyrimas atliekamas partijomis ir etapais nenutrūkstamai, visa tai trunka ne trumpiau nei 5-6 valandas.

Laboratorijoje ėminiai tiriami iš Kauno klinikų, 12-os Kauno apskrities ligoninių, 6-ių Marijampolės apskrities ligoninių, 1-os Tauragės apskrities ligoninės ir 4-ių mobilių stotelių, esančių Kaune, Alytuje ir Marijampolėje.

Kauno klinikų Laboratorinės medicinos klinikoje tyrimai dėl COVID-19 atliekami nuo kovo 18 d. Per šį laiką iš viso Laboratorijoje atlikta 1412 tyrimų.

Kauno klinikų informacija ir iliustracija

 

© 2006 Visos teisės saugomos.