ULAC: toksoplazmozė – žmonių ir gyvūnų parazitinė liga, kurią sukelia parazitiniai pirmuonys – toksoplazmos, kuriomis dauguma susirgusiųjų užsikrečia valgydami nepakankamai termiškai (iki 60°C temperatūros) apdorotą ar žalią mėsą, dalis – maistui vartodami užkrėstą vandenį, nevirintą pieną, valgydami neplautas daržoves, vaisius, uogas, per užterštas rankas ar kitus daiktus.

Dėl reabilitacijos skyrimo sprendžia šeimos gydytojas

2021-04-28

„Garsiuoju“ koronavirusu užsikrėčiau kovo 11 dieną ir iki šiol gydausi, savijauta gana prasta, prisimetė plaučių uždegimas, sunku kvėpuoti, bet kol kas gydymo įstaigos neprireikė, - laiške redakcijai rašo Monika K. iš Kauno. - Girdėjau, kad sunkiai COVID - 19 liga persirgusiems asmenims gali būti skirta reabilitacija, net jei jie ir negulėjo ligoninėje. Ar tai tiesa? Kur tokiu atveju turėčiau kreiptis dėl ambulatorinės ar medicininės reabilitacijos?“

Į šį klausimą paprašėme atsakyti VLK atstovą.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus patarėjos Airos Mečėjienės atsakymas:

Jei žmogus, persirgęs COVID-19 liga, ir toliau prastai jaučiasi, reikėtų pirmiausia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Jis įvertins paciento sveikatos būklę, jei reikės, skirs ligonių kasų apmokamus būtinus tyrimus, vaistų, išrašys siuntimą pas gydytoją specialistą (pvz., fizinės medicinos ir reabilitacijos, pulmonologą ar kurį kitą). Taigi pasakyti, ar  žmogui, persirgusiam COVID-19 liga, reikalinga reabilitacija, gali tik pacientą gydantis gydytojas.

Jeigu gydantis gydytojas įvertins, kad pacientui  reikalinga fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo pagalba, jį iš karto nukreips pirmojo etapo ambulatorinėms medicininės reabilitacijos paslaugoms gauti. Tai – masažo, kineziterapijos, ergoterapijos ir fizioterapijos priemonių kursas, kurio metu teikiama iki 20 įvairių individualių priemonių, o pagal poreikį dar ir 5 grupinės medicininės reabilitacijos priemonės.

Šias iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo apmokamas paslaugas pacientai gali gauti ir po COVID-19 ligos, net jeigu nesigydė stacionarinėje gydymo įstaigoje ar net neturi nustatytos CODID-19 ligos diagnozės. Tais atvejais, jeigu minėtų paslaugų nepakaks, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas galės priimti sprendimą dėl tolimesnio gydymo teikiant ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugas. Jas gauti taip pat nėra būtina COVID-19 ligos diagnozė. Koronaviruso ar bet kurios kitos persirgtos ligos pasekmes jaučiantiems asmenims ambulatorinė reabilitacija yra skiriama vadovaujantis bendraisiais reabilitacijos teikimo principais.

emedicina.lt informacija

 freepik.com nuotrauka

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.