Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, susirgimų lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) pernai Lietuvoje užregistruota mažiau, lyginant su užpernai: atitinkamai 459 ir 625 atvejai. 2018 m. didžiausias sergamumas sifiliu ir chlamidioze nustatytas Vilniaus ir Kauno, o sergamumas gonorėja – Tauragės, Telšių ir Kauno apskrityse.

Dėmesio! Trūksta visų rūšių kraujo!

2019-06-17

Prasidėjus vasarai dėl atostogų ir ypatingai dėl karščių Kauno klinikose jaučiamas visų kraujo grupių trūkumas. Visi galintys ir norintys paaukoti kraujo yra kviečiami į Kauno klinikų Kraujo centrą. 

Paaukotas kraujas yra naudojamas ne tik pacientams po sunkių traumų, sužalojimų ar avarijų, kraujas reikalingas ir onkologinių ar infekcinių ligų gydymui. Taip pat planinių ir skubių operacijų metu, pavyzdžiui, gimdyvėms, naujagimiams.

Kraujo donoru gali būti kiekvienas sveikas asmuo 18-65 metų amžiaus, kurio kūno masė yra ne mažesnė nei 50 kg.

 

Donorai priimami:
I, III, V 8-18 val.
II, IV 9-19 val.
VI 9-14 val.
Kraujo donorams parkavimas prie Kauno klinikų Kraujo centro yra nemokamas. Donorams, pageidaujantiems atvykti iki Kraujo centro automobiliu, prašome apie tai pranešti telefonu +37037326856 arba ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną užpildyti puslapio apačioje esančią formą. https://www.kaunoklinikos.lt/struktura-ir-kontaktai/kraujo-centras/

 

Kauno klinikų informacija ir nuotrauka​

 

© 2006 Visos teisės saugomos.