Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), vadovaudamasis 2020 m. lapkričio 4 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ informuoja, kad karantino laikotarpiu planiniai skiepijimai nėra atidedami ir turi būti vykdomi, numatant pacientų srautų valdymą.

Didėja Kauno regiono gydymo įstaigų COVID-19 lovų užimtumas

2020-11-27

Kauno klinikos nuo pavasario yra įstaiga, organizuojanti COVID-19 liga sergančių pacientų gydymą Kauno regione. Kiekvieną dieną COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupė peržiūri viso regiono gydymo įstaigų lovų užimtumo rodiklius, pacientų srautus ir personalo pajėgumus, siekiant užtikrinti ne tik COVID-19 pacientų gydymą, bet ir planinių paslaugų teikimą. Tačiau situacijai išliekant sudėtingai, specialistai pastebi COVID-19 lovų užimtumo augimą.

„Pastarosiomis dienomis regione daugėja COVID-19 pacientų. Taip pat tų, kurie gydomi reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose, daliai jų taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Kauno regiono medikai dirba labai sunkiai, kad būtų užtikrinama pagalba COVID-19 pacientams bei kartu išsaugotas planinių paslaugų teikimas pacientams, kurie į ligoninę atvyksta dėl kitų sveikatos problemų“, – sako Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius. „Tačiau dėl to tenka mažinti planinių paslaugų apimtis“,– priduria profesorius.

Šiuo metu Kauno regione yra septynios gydymo įstaigos su skyriais, skirtais gydyti COVID-19 liga sergančius pacientus, kuriems būtinas stacionarinis gydymas. Tai LSMU Kauno ligoninė, Kauno klinikos, Marijampolės, Kėdainių, Jurbarko, Jonavos ir Prienų ligoninės.

Šiai dienai Kauno regione yra 440 stacionaro lovų, skirtų COVID-19 pacientams, iš kurių 50 – reanimacijos (intensyviosios terapijos). Kauno regione daugėjant hospitalizuotų COVID-19 pacientų, ligoninėse proporcingai įsteigiama daugiau lovų, skirtų COVID-19 pacientams.

Šiandien Kauno klinikose gydomi 23 pacientai, kuriems patvirtinta COVID-19 liga. Kauno klinikų Centrinės reanimacijos skyriuje gydomi sunkiausios būklės COVID-19 pacientai iš viso regiono. Šiandien šiame skyriuje gydoma 13 pacientų. Iš jų 9 atliekama DPV, o 2 pacientams atliekama ekstrakorporinė membraninė oksigenacija (EKMO). Taip pat du COVID-19 liga sergantys vaikai gydomi Kauno klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyriuje.

Kauno klinikų informacija

 

Nuotraukų galerija

 

© 2006 Visos teisės saugomos.