Išankstinė registracija – siekiant išvengti eilių

2021-07-13

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK), kaip ir kitos ligonių kasos, nuo liepos 1-osios grįžo prie gyventojų aptarnavimo gyvai.

Vis dar pasitaikant neaiškumų dėl aptarnavimo, primename, kad panevėžiečiai ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriuje (GAS) priimami tik pagal išankstinę registraciją. Taip siekiama sudaryti saugias sąlygas gauti paslaugas ir išvengti eilių, kai klientams tenka laukti gyvoje eilėje už durų. Kituose Panevėžio TLK veiklos rajonuose, kur klientų srautas mažesnis (Biržuose, Kupiškyje, Pasvalyje, Rokiškyje, Utenoje, Anykščiuose, Ignalinoje, Molėtuose, Visagine, Zarasuose), gyventojai aptarnaujami be išankstinės registracijos darbo valandomis, kurias galima rasti čia.

Užsiregistruoti iš anksto panevėžiečiai gali apsilankę ligonių kasų interneto svetainėje www.ligoniukasa.lrv.lt ir pasirinkę skiltį „Gyventojų aptarnavimas“. Šioje skiltyje reikia rinktis Panevėžio TLK ženklą, kurį paspaudę rasite išankstinės lankytojų registracijos nuorodą ir kitą svarbią informaciją.

Panevėžio TLK GAS vedėja Sigita Paulauskienė pažymi: ligonių kasos specialistai dirba lanksčiai, o skyriaus patalpose sudarytos tinkamos sąlygos priimti gyventojus: iš anksto užsiregistravę klientai į patalpas jiems paskirtu laiku patenka telefonspynės pagalba, darbuotojai juos konsultuoja už stiklinių pertvarų, laikydamiesi atstumo, darbuotojams ir lankytojams sudaryta galimybė dezinfekuoti rankas, patalpos maksimaliai vėdinamos ir kt. Įstaigoje neaptarnaujami lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, nedėvintys kaukių, išskyrus atvejus, kai dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti asmuo negali.

S. Paulauskienė pastebi: pastaruoju metu dažniausiai gyventojai kreipiasi norėdami gauti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK). Pasak GAS vedėjos, dėl to visai nebūtina vykti į ligonių kasą, nes ESDK galima užsakyti ir elektroniniu būdu svetainėje https://e.vlk.lt. Čia galima ne tik pasirinkti kortelės pristatymą į namus ar biurą (paslauga nemokama), bet vietoje ESDK į mobilųjį įrenginį atsisiųsti laikinai kortelę pakeičiantį sertifikatą sau ir savo nepilnamečiams šeimos nariams. Tai itin patogus būdas neišeinant iš namų gauti paslaugą, kuri kelionėje į kitą Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalį gali pasitarnauti, jei prireikia būtinosios medicinos pagalbos. Svarbi sąlyga Sertifikato suformavimui – tuo laikotarpiu, už kurį norite suformuoti Sertifikatą, turite būti apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) Lietuvoje. Sertifikatas išduodamas nuo užsakymo pateikimo dienos Jo galiojimo pabaigos data negali būti vėlesnė nei einamojo kalendorinio mėnesio pabaigos data, bet jei kelionės metu Sertifikato galiojimas pasibaigtų, galite atsisiųsti naują.

 

Nors karantinas atšauktas,  ligonių kasos rekomenduoja gyventojams saugoti sveikatą ir toliau naudotis nuotolinėmis paslaugomis, kai atvykti nebūtina. Primename, kad, be ESDK užsakymo ir Sertifikato atsisiuntimo elektroniniu būdu, ne vieną su sveikata ir PSD susijusį klausimą ar problemą galima išsiaiškinti, išspręsti neišėjus iš namų – internetu arba telefonu:

Daugiau apie ligonių kasų paslaugas internete.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa

 

© 2006 Visos teisės saugomos.