Ištraukos iš 2019 metų EKD Dislipidemijų diagnostikos ir gydymo gairių

2021-08-27

Lietuvos kardiologų draugija informuoja

Gairių santrauka redaguota ir patvirtinta LKD Prevencinės grupės, atstovaujamos doc. J. Badarienės nario. Dėkojame dokumento vertimą atlikusioms gydytojoms rezidentėms Dovilei Gabartaitei ir Dovilei Ramanauskaitei.

2019 m. Europos kardiologų draugijos priimtos bei patvirtintos Dislipidemijų gydymo gairės rekomenduoja naujai pažvelgti į širdies ir kraujagyslių ligų rizikos išsivystymo stratifikavimą dėl naujai išskirtų didelės bei labai didelės rizikos pacientams būdingų požymių, naujų laboratorinių žymenų širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) rizikai įvertinti, naujų, dar labiau sugriežtėjusių tikslinių mažo tankio lipoproteinų cholesterolio (MTL Ch) verčių antrinei profilaktikai, patyrusiesiems širdies ir kraujagyslių įvykių, taip pat dėl medikamentinio MTL Ch mažinimo ypatumų, pacientų, sergančių heterozigotine šeimine hipercholesterolemija, vyresnio amžiaus pacientų ir kt. dislipidemijos gydymo strategijos.

Skaitytojams pateikiame esminius naujojoje Dislipidemijų diagnostikos ir gydymo gairių redakcijoje esančius pokyčius ir naujienas, palyginti su ankstesniąja 2016 m. Dislipidemijų diagnostikos ir gydymo gairių redakcija.

Plačiau skaitykite LIETUVOS GYDYTOJO ŽURNALE, 2021 m. nr. 4

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.