Svarbu: viešojoje erdvėje sklindant prieštaringai informacijai, Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad gydytojai akušeriai ginekologai ragina moteris skiepytis nuo COVID-19 ir tokiu būdu apsaugoti save nuo sunkių ligos pasekmių.

Ištraukos iš 2020 m. EKD Prieširdžių virpėjimo diagnostikos ir gydymo gairių

2021-05-25

Patvirtinta Lietuvos kardiologų draugijos

 

Prieširdžių virpėjimas (PV) yra didelė našta pacientams, gydytojams ir sveikatos priežiūros sistemai visame pasaulyje. Siekiant tiksliai išsiaiškinti, kokie PV išsivystymo mechanizmai, natūrali ligos eiga, kokie gydymo metodai efektyvūs, atliekami reikšmingi moksliniai tyrimai, kaupiami ir nuolat atnaujinami įrodymai. 

 

Dėl PV sudėtingumo reikalingas holistinis, daugiadalykis požiūris, į gydymą aktyviai įtraukiant ir pačius pacientus. PV sergančių pacientų priežiūros optimizavimas kasdienėje klinikinėje praktikoje sudėtingas, tačiau būtinas efektyviam ligos gydymui. Pastaraisiais metais pasiekta didelė PV diagnostikos ir gydymo pažanga, nauji įrodymai įtraukti į šį trečiąjį Europos kardiologijų draugijos (EKD) PV gydymo gairių leidimą. 2016 m. EKD gairėse pristatyta 5 žingsnių PV gydymo koncepcija, taip siekiant palengvinti integruotą struktūrizuotą priežiūrą visiems PV pacientams. 2020 m. PV rekomendacijose ABC algoritmas (Atrial Fibrillation Better Care) yra šios koncepcijos tęsinys, padėsiantis dar labiau pagerinti struktūrizuotą PV sergančių pacientų gydymą, remtis paciento pasirinkimais ir pagerinti baigtis.

Atspindint daugiadalykį požiūrį į PV diagnostikos ir gydymo gaires, į darbo grupę įtraukti įvairių sričių gydytojai kardiologai, širdies chirurgai, metodologijos specialistai, specializuotų sričių slaugytojos.

Laikantis rekomendacijų rengimo standartų, kurie yra bendri visoms EKD gairėms, darbo grupė kiekvieną skyrių aptarė, balsavo ir sprendimus dėl pakeitimų balsuodami priėmė internetiniuose konferencijų pokalbiuose. Priimtos tik tos rekomendacijos, kurioms pritarė mažiausiai 75 proc. darbo grupės narių.

 

Plačiau skaitykite LIETUVOS GYDYTOJO ŽURNALE - EKSPERTŲ REKOMENDACIJOSE, 2021 m. Nr. 2

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.