Dėmesio, reikšmingas pokytis vežėjams ir kitiems, išvykstantiems iš Lietuvos: pakeistas pranešimo apie išvykimą terminas – nelieka nuostatos informuoti NVSC sužinojus apie išvykimą iš šalies ne vėliau kaip prieš 24 val. iki išvykimo. Šie pakeitimai įsigaliojo nuo 2021 m. kovo 1 d.

Kauno regiono gydymo įstaigose penktą kartą mažinimas covid lovų skaičius

2021-02-19

Atsižvelgiant į gerėjančią COVID-19 infekcijos epidemiologinę situaciją Kauno regione, mažėjantį atvykstančių pacientų skaičių ir stacionaro lovų užimtumo rodiklį, nuo vasario 22 d., pirmadienio, mažinamas covid lovų skaičius. Tai jau penktasis lovų skaičiaus mažinimo etapas Kauno regione. Iš viso nuo kitos savaitės naikinamos 67 lovos, skirtos gydyti COVID-19 pacientus.

COVID-19 ligos Kauno regiono valdymo grupės vadovas doc. dr. Vaidotas Gurskis pabrėžia, kad epidemiologinei situacijai gerėjant, visuomenė privalo išlikti budri. „Nors pacientų, sergančių COVID-19 liga dėl kurios prireikia gydymo ligoninėje mažėja, virusas dar niekur nedingo. Šalyje vis dar yra infekcijos židinių, ligoninėse taip pat toliau gydomi sunkia ligos forma sergantys pacientai. Tolesnis karantino atlaisvinimas ir toliau lieka žmonių rankose: apsauginės veido kaukės, rankų higiena, kontaktų ribojimas ir kuo didesnės testavimo apimtys, siekiant išaiškinti besimptomius viruso nešiotojus bei anksti izoliuoti besiformuojančius naujus infekcijos židinius“.

Nuo ateinančio pirmadienio naikinama 30 lovų su deguonies tiekimu LSMU Kauno ligoninėje ir 10 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovų su DPV galimybe Kauno klinikose. Taip pat nuo vasario 26 d., penktadienio, uždaromos 25 lovos su deguonies tiekimu ir 2 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovos su DPV galimybe Prienų ligoninėje. 

Atlaisvintos lovos toliau bus naudojamos kitų pacientų gydymui. Tikimasi, kad tai pagerins sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą Kauno regiono ligoninėse pacientams, nesergantiems COVID-19 liga.

Iš viso Kauno regione nuo kitos savaitės lieka 335 covid lovų su deguonies tiekimu ir 48 reanimacijos ir intensyviosios terapijos lovų su DPV galimybe. Po penktojo lovų mažinimo etapo iš viso Kauno regiono ligoninėse bus sumažinta 207 covid lovos.

Tolesnis lovų skaičiaus mažinimas priklausys nuo epidemiologinės situacijos ir nuo atvykstančių bei išvykstančių pacientų srauto.

Kauno klinikų informacija

freepik.com nuotrauka

 

© 2006 Visos teisės saugomos.