Įgyvendinant Vyriausybės programą, nuo šių metų išplėsta šeimos gydytojo komandos sudėtis, papildant ją slaugytojo padėjėju, socialiniu darbuotoju, kineziterapeutu bei naujove Lietuvoje - gyvensenos medicinos specialistu.

Ko siekiama kognityvine elgesio terapija miegui?

2018-12-17

KET nemigai esmė – išsiaiškinti asmens, patiriančio miego sutrikimą, mąstymo ir elgesio klaidas, kurios sukelia ir palaiko problemą, ir jas pakoregavus pagerinti miego kokybę, savijautą ir pasitenkinimą miegu bei gyvenimu. Šiuo atveju taikomos kognityvinės ir elgesio terapijos metodikos (darbas su mąstymo klaidomis, su miegu susijusio elgesio koregavimas, emocijų, visų pirma, nerimo valdymo priemonės ir kt.) leidžia daugeliui žmonių išspręsti arba palengvinti miego sutrikimų sąlygotas problemas ir taip pagerinti gyvenimo kokybę.

Kognityvinės elgesio terapijos dėmesio centre yra ryšys tarp (žr. 1 pav.):

  • įsitikinimų (ką mes galvojame),
  • emocijų (ką mes jaučiame),
  • elgesio (ką mes darome).

 

 1 pav. Pavyzdinis kognityvinis nemigos modelis pristatomas pacientui.  Adaptuota pagal Greenberg D., Padesky, 20051

 

Plačiau apie nemedikamentinį nemigos gydymą ir farmakoterapiją sužinosite Lietuvos miego medicinos draugijos paruoštame naujame MIEGO AKADEMIJOS kurse „Nemigos gydymas“.

 

Miego akademija >>

 

 

 1. Greenberger D., Padesky Ch. Mind over Mood: change how you feel by changing the way you think, Guilford Publications 2005;143.

     1. PP-HAL-LTU-0042

Nuotraukų galerija

 

© 2006 Visos teisės saugomos.