Toksoplazmozė yra viena iš užkrečiamųjų ligų, kuri ypač pavojinga nėščiosioms. Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) gydytojos epidemiologės Aušros Bartulienės, toksoplazmozė pavojinga nėščiosioms, nes per placentą nuo užsikrėtusios motinos gali užkrėsti vaisius ir dėl to gali išsivystyti įgimta toksoplazmozė.

Laikykitės, medikai! Jums - mūsų visų parama. Ačiū Andriui Tapinui už iniciatyvą!

2020-03-24

Kol aiškinamasi, ko šį sunkų metą šalies gydymo įstaigoms ir medikams trūksta, visuomenės veikėjas Andrius Tapinas su bendraminčiais ėmėsi iniciatyvos rinkti lėšas ir pirkti reikalingiausias priemones. Štai Andriaus Tapino FB įrašas šeštąją iniciatyvos dieną.

 

Andrius Tapinas:

Iš pradžių finansai – Laisvės TV sąskaitoje šiai momentui buvo surinkta 719 833 eurų paramos, Paypal sąskaitoje 5 816 eurų, Aukok.lt /Maltiečiai sąskaitoje 127 000. Iš viso konsoliduota parama siekia: 852 649. Sąskaitoje šiuo metu yra 299 785 eurai.

Per parą ji išaugo 190 649 eurų ir tai absoliučiai didžiausias augimas nuo iniciatyvos pradžios (kaip sakoma, beveik nutiesėm dar vieną keliuką). Didelę šios dienos augimo dalį sudarė asmeninis verslininko Artūro Rakausko indėlis – 50 000 eurų. Ačiū, Artūrai.

Tai dabar sėdžiu ir galvoju, kokį naują šūkį sugalvoti - #MilijonasMedikams buvo geras, bet jau trečiadienį gali būti pasenęs. Kažkaip į galvą ateina „mes per vieną naktį dideli užaugom...“

Gerai, o dabar rimtai apie pirmadienio darbus. Atlikom kelis papildomus užpirkimus iš užsienio, vėlgi kol kas nesakysiu už kiek ir iš kur, nes yra labai gudrių žmonių, kurie labai atidžiai stebi, kas čia yra rašoma. Tai visos detalės bus tada, kai jau turėsim daiktus rankose.

Šiandien vežėm. Pagrinde į didžiąsias FFP respiratorius, tai jie artimiausiu metu turėtų pasiekti – LSMU Kauno klinikų veido ir žandikaulių chirurgijos klinika (200 resp), Panevėžio vaikų chirurgijos skyrius (200 resp), LSMU Kauno klinikų centrinė reanimacija (200 resp), LSMU Kauno klinikų Pulmologija (200 resp), Kauno klinikos akušerija ginekologija (100 resp), Antakalnio poliklinika (400 resp), Tauragės ligoninė (200 resp), Alytaus poliklinika (200), Klaipėdos universitetinė ligoninė (500 resp), Klaipėdos respublikinė ligoninė (300 resp), Kauno klinikos (500 resp).

Dabar yra likę beveik 3000 respiratorių ir logistika šiuo metu skirsto juos pagal poreikių formas. Galbūt rytoj pavyks dar jų įsigyti, vyksta derybos, kai kada pereinančios į maldavimus grįžti su kaina į žmoniškumo ribas.

Taip pat mūsų nuostabūs draugai UAB „Caramix“ dovanoja ir išvežioja vienkartines pirštines (Klaipėdos universitetinė 6000, Klaipėdos respublikinė 5000, Klaipėdos jūrininkai 4000, Marijampolė, Kėdainiai, Kretinga, Gargždai, Ukmergė ligoninės ir Mažeikių Senamiesčio PSPC po 2000)

Rytoj turėtų išvažiuoti dar vienų mūsų draugų bendrovės Lesta dovanotas dezinfekcinis skystis (Mažeikių ligoninė, Mažeikių Senamiesčio PSPC, Ukmergės, Elektrėnų, Gargždų, Jonavos, Plungės, Kretingos, Telšių ligoninės, Kauno respublikinė, Klaipėdos jūrininkų, Klaipėdos miesto poliklinika, Klaipėdos vaikų ligoninė, Nacionalinis vėžio institutas, Telšių GMP, Kauno hospiso namai)

Dar viena mūsų klasterio bendrovė „Inospectra“ dovanoja ir išvežioja pirštines (5000 Šiaulių ligoninei, po 2000 Mažeikių ligoninei ir Kupiškio ligoninei, po 1000 – Kelmei, Klaipėdos medicininės slaugos lig, Jurbarko lig, Nacionaliniam vėžio institutui, Klaipėdos miesto poli, 700 – Pasvaliui, 600 – Kauno klinikų centrinei reanimacijai), o taip 700 antbačių ir 500 prijuosčių Šiaulių ligoninei.

Ačiū, bendražygiai.

Šiandien taip pat buvo pagerinti visi laiko rekordai gaunant trumpuosius telefonų numerius, kuriais bus renkama parama – Ryšių reguliavimo tarnyba, ačiū jiems, įsakymą pasirašė per 45 minutes, visi trys didieji operatoriai atsisakė savo pelno ir patvirtino dalyvavimą per valandą. Išsprendžiam techninius klausimus ir per kelias dienas turėsim numerius mažosios paramos rinkimui. Taip pat šiandien pradėjo sparčiai augti „Laikykitės, Medikai!“ palaikančių medijos partnerių sąrašas – čia bus atskiras padėkų sąrašas, kai pasileisim visą kampaniją.

Šiandien išsiunčiau kreipimąsi į didžiuosius šalies verslininkus, pradeda eiti atsakymai, labai džiugu, kad atsakantys nėra abejingi ir jau paskyrė lėšų arba konkrečiai gydymo įstaigai arba kitam fondui, kas mano galva yra lygiai taip pat gerai.

Dabar šios dienos problemos:

Ligoninių, kurioms nieko nereikia, ir joms prieštaraujančio personalo problema gilėja. Ypač Klaipėdoje. Rytoj tikiuosi susisteminti mūsų turimus duomenis ir galbūt Klaipėdos meras ras kelias minutes pasitarti, kaip daryti.

Gerasis pavyzdys galėtų būti Šiaulių ligoninė, kuri tvarkingai užpildė poreikių sąrašą, neslepia, kad reikia pagalbos, bet ir patys darosi didelius pirkimus ir intensyviai ruošiasi. Meras Artūras Visockas, jūs sakėt, kad negailėčiau gero žodžio. Tai tikrai negailiu.

Blogasis pavyzdys yra viena ligoninė (kol kas palieku ją incognito, nes dar turėsim pokalbį), kur turim žinių, jog vadovai, galbūt jausdami spaudimą, pareikalavo, kad gydytojai pasirašytų popierius, jog jeigu jie naudos mūsų suteiktas priemones ir užsikrės, tai reikš, kad jie tai darė nedarbo metu. Jeigu tai tiesa, laukite tikrai gerų teisininkų vizito ir viešumo, bet aš tikiuosi, kad tai gandas, kokių dabar nemažai.

Dar vienas toks ne visai smagus nutikimas – gavom prašymą atšaukti jau suteiktą paramą iš vienos įmonės. Kai savais kanalais neformaliai pasiklausiau kodėl, paaiškėjo, kad yra stiprus pageidavimas pervesti pinigus į kitą fondą. Labai nejauki situacija, bet mes galvojam, koks skirtumas kieno sąskaitoje pinigai, jeigu jie eina geram tikslui. Kažkam yra skirtumas, tebūnie.

Šią savaitę taip pat skirsime diskusijoms su medikais, ko jiems reikia antrajame etape, mėginsime suvokti, ar tikrai ir kada jau šią savaitę ateis žadėtas milijoninis SAM krovinys ir kam tada galėsim nukreipti mūsų turimus ir būsimus resursus.

Rytoj laukia nauji vežimai, o šį vakarą jau taip drąsiau sakau – nesustokim, nes #MilijonasMedikams yra pasiekiamas ranka

Laisvės TV
LT16 7300 0101 5692 7144
Swift: HABALT22
Adresas: Verkių 31B-2
Aukojimo paskirtis: Laikykitės, medikai!

Paypal: el. paštas – gabija@laisves.tv, pažymėti „Laikykitės medikai“

P.S. Dienos MVP padėka keliauja Lietuvos smulkiųjų gamintojų bendruomenei Brandtracker.lt - Lietuvos kūrėjai, kurie rytoj pradeda tęstinę kūrėjų prekių pardavimo akciją ir visos surinktos pajamos keliaus iniciatyvai „Laikykitės, Medikai!”. Bravo ir ačiū.

 

© 2006 Visos teisės saugomos.