Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, susirgimų lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) pernai Lietuvoje užregistruota mažiau, lyginant su užpernai: atitinkamai 459 ir 625 atvejai. 2018 m. didžiausias sergamumas sifiliu ir chlamidioze nustatytas Vilniaus ir Kauno, o sergamumas gonorėja – Tauragės, Telšių ir Kauno apskrityse.

Ligoninės vadovo konkursą laimėjo Diana Žaliaduonytė-Pekšienė

2019-07-05

Įvykus antrajam konkurso etapui paaiškėjo, kad Respublikinei Kauno ligoninei vadovaus Diana Žaliaduonytė-Pekšienė.

Ji studijavo biomedicinos mokslų studijas, taip pat įgijo daktaro laipsnį Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU). Šiuo metu yra šio universiteto Medicinos fakulteto Kardiologijos skyriaus docentė ir Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Širdies nepakankamumo ir ydų skyriaus vadovė.

Karjerą D. Žaliaduonytė-Pekšienė pradėjo dirbdama Kauno klinikų gydytoja kardiologe – asistente,  vėliau dirbo šios įstaigos Kardiologijos klinikos Kardiologinės diagnostikos skyriaus vadove, buvo Lietuvos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo darbo grupės vadovė.

Konkurso laimėtoja yra parašiusi virš 100 mokslo publikacijų, prisidėjusi prie mokomosios literatūros kūrimo, skaito pranešimus tarptautinėse konferencijose ir kongresuose, dalyvauja biomedicininiuose projektuose, yra gavusi prezidentės apdovanojimą, kaip geriausios disertacijos fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų disertacijos konkurso laureatė.

Artimiausiu metu bus išsiųstos reikiamos užklausos į specialiąsias tarnybas. Tik gavus informaciją, patvirtinančią jos patikimumą eiti įstaigos vadovės pareigas, Diana Žaliaduonytė-Pekšienė bus paskirta vadovauti Respublikinei Kauno ligoninei.

 

SAM Spaudos tarnyba

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.