Higienos institutas kartu su Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centru išleido metodines rekomendacijas „Pneumonijų, susijusių su dirbtine plaučių ventiliacija, prevencija“. Leidinyje pateikiamas hospitalinės pneumonijos apibrėžimas ir diagnozavimo kriterijai, pneumonijų išsivystymo ir rizikos veiksniai, taip pat informacija apie epidemiologinę priežiūrą ir pneumonijų prevencijos priemones.

Mokymai slaugos įstaigoms: kaip suvaldyti koronaviruso plitimą

2020-09-24

Siekdama užtikrinti efektyvų viruso valdymą slaugos įstaigose, kurių gyventojai dažniausiai priklauso rizikos grupei, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pradeda mokymus apie koronaviruso (COVID-19) plitimo prevenciją ir kontrolę šių įstaigų darbuotojams. Šiuo metu prie mokymų prisijungė beveik 100 įstaigų visoje Lietuvoje. Trečiadienį prasidėjęs seminarų ciklas tęsis visą savaitę.

Kiekvieną dieną nuotoliniu būdu organizuojami tiesioginiai 45 minučių mokymai atskiroms apskritims, seminaruose dalyvaujant įstaigų vadovams, slaugos administratoriams, taip pat SAM bei Higienos instituto atstovams. 

Mokymų metu siekiama išsiaiškinti, su kokiais sunkumais susiduria slaugos įstaigos, ar pakanka apsaugos priemonių viruso prevencijai, įstaigos skatinamos pasidalinti gerąja patirtimi kovojant su virusu. SAM ir Higienos instituto ekspertai konsultuoja įstaigas ligų kontrolės, srautų valdymo ir apsaugos priemonių naudojimo klausimais. Artėjant rinkimams, slaugos įstaigos taip pat supažindinamos ir su rinkimų tvarkos organizavimo gydymo įstaigose.

Tokio pobūdžio mokymus, padėsiančius įstaigoms organizuoti savo veiklą, planuojama rengti ir ateityje. Kitą savaitę mokymai bus organizuojami globos įstaigoms.

Norinčių prisijungti prie mokymų įstaigų vadovai prašome kreiptis į SAM patarėją Marių Čiurlionį el. pašto adresu marius.ciurlionis@sam.lt

SAM Spaudos tarnyba

freepik.com nuotrauka

 

© 2006 Visos teisės saugomos.