Pradėjo veikti nauja ligonių kasų interneto svetainė www.ligoniukasa.lrv.lt, kurioje lankytojams pateikiama išsami informacija apie privalomąjį sveikatos draudimą ir visus su juo susijusius klausimus. Svetainė veikia portale „Mano Vyriausybė“.

Naujos slaugos ir palaikomojo gydymo galimybės Romainių tuberkuliozės ligoninėje

2021-04-07

Stebint didėjantį slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų poreikį, sausio mėnesį Kauno klinikų filiale Romainių tuberkuliozės ligoninėje įsteigtas Ekstrapulmoninės tuberkuliozės, slaugos ir palaikomojo gydymo poskyris. Šiuo metu slaugai ir palaikomajam gydymui skirta 10 lovų, tačiau ateityje šių lovų skaičius bus pagal poreikį didinamas.

Pasak filialo vadovo prof. Skaidriaus Miliausko, slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugomis jau pasinaudojo 9 pacientai. „Įvairiomis sunkiomis ligomis sergantys pacientai susiduria su daugybe iššūkių, ne išimtis ir slaugos ar palaikomojo gydymo paslaugos. Ligai pažengus, ne vienam iš jų prireikia kokybiškų slaugos paslaugų, – sako profesorius. – Tikimės, kad įsteigtas poskyris palengvins įvairiomis ligomis sergančių pacientų ir jų artimųjų kasdienybę.“

Ligoninės Pirmojo tuberkuliozės diagnostikos ir gydymo skyriaus vadovė Snaigė Kokanauskienė džiaugiasi, kad nuo šiol visų profilių pacientai galės gauti visas reikiamas slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas šioje ligoninėje. „Ekstrapulmoninės tuberkuliozės, slaugos ir palaikomojo gydymo poskyryje dirba kineziterapeutas ir masažo specialistai, kurių vedamos mankštos ir skiriamos procedūros padeda pacientams sveikti ir greičiau atgauti jėgas. Užimtumo specialistai teikia paslaugas, padedančias socializuotis ir integruotis socialiniame gyvenime“, – teigia S. Kokanauskienė.

Ekstrapulmoninės tuberkuliozės, slaugos ir palaikomojo gydymo poskyryje paslaugos teikiamos pacientams, turintiems šeimos gydytojo siuntimą. Jas gali gauti visi, kuriems dėl įvairiausių susirgimų ambulatorinė slauga namuose nebeefektyvi arba užsitęsus ligai, kai aktyvaus gydymo ligoninėje nereikia.

Kauno klinikų informacija ir nuotrauka

 

© 2006 Visos teisės saugomos.