Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės (ELPKC) centro duomenimis, informuoja, kad Prancūzijoje (Var departamente, Hyères mieste) užregistruotas vietinis Zikos virusinės infekcijos atvejis. Siekiant išsiaiškinti užsikrėtimo aplinkybes šiuo metu šalyje vykdomi detalesni tyrimai.

Orientacinės varžybos, skirtos Pasaulinei širdies dienai paminėti

2019-09-26

Minint Pasaulinę širdies dieną, rugsėjo 26 dieną, 16 val., Kauno santakoje organizuojamos orientacinės varžybos.

Renginio metu bus skaitomas viešas pranešimas apie dažniausius ir svarbiausius širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius, jų prevenciją ir tolimesnes galimas išeitis. Studentai ir gydytojai atsakys į visus dominančius klausimus, padės įsivertinti sveikatos būklę. Norintiems bus pamatuotas arterinis kraujo spaudimas, širdies susitraukimų dažnis, deguonies įsisotinimas, bus galima pasinaudoti kūno masės analizatoriumi.

Orientaciniu varžybų metu dalyviai susidurs su įvairiomis sportinėmis užduotimis. Jų lauks net kelios medicininės stotelės, kuriose komandos turės pademonstruoti pirmos pagalbos suteikimo ir gaivinimo įgūdžius. Geriausia ir stipriausia komanda bus apdovanota nugalėtojų prizais.

Organizatoriai tikisi paskatinti visuomenę aktyviai sportuoti, priminti apie cholesterolio ir cukraus kiekio kraujyje svarbą, taip pat optimalaus arterinio kraujo spaudimo palaikymo reikšmingumą.

Akciją inicijuoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Studentų mokslinės draugijos Kardiologijos būrelis kartu su Visuomenės sveikatos studentų draugija bei Lietuvos širdies asociacija ir Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru.

emedicina.lt inf.

 

           

 

© 2006 Visos teisės saugomos.