HI informacija: pernai šalyje mirė 38 281 žmogus – 1293 asmenimis mažiau nei 2018 m. Pagrindinės Lietuvos gyventojų mirties priežastys – kraujotakos sistemos ligos, piktybiniai navikai ir išorinės priežastys. 2019 m. jos sudarė 81,9 proc. visų mirties priežasčių. Nuo kraujotakos sistemos ligų mirė daugiau kaip pusė, t. y. 54,6 proc. mirusiųjų, nuo piktybinių navikų – 21 proc., o dėl išorinių priežasčių – 6,3 proc.

Pristatė naują Respublikinės Kauno ligoninės vadovę

2019-08-19

Sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė pristatė Respublikinės Kauno ligoninės bendruomenei naująją šios įstaigos vadovę – doc. dr. Dianą Žaliaduonytę, kuri nuo šiandien pradeda eiti generalinės direktorės pareigas.

Viceministrė Lina Jaruševičienė naujajai vadovei linkėjo sėkmės ir toliau kuriant novatorišką, modernią ir pacientų sveikata besirūpinančia gydymo įstaigą.

 „Respublikinė Kauno ligoninė yra nuolat tobulėjanti įstaiga, teikianti aukščiausius standartus atitinkančias paslaugas. Su generaline direktore aptarėme įgyvendinamus projektus ir ateities viziją, kuri leistų dar labiau pagerinti ligoninės sąlygas darbuotojams ir pacientams“, - teigia L. Jaruševičienė

D. Žaliaduonytė yra LSMU Medicinos fakulteto Kardiologijos klinikos docentė, kuri prieš pradedant darbą Respublikinėje Kauno ligoninėje dirbo Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Širdies nepakankamumo ir ydų skyriaus vadove. Anksčiau buvo Lietuvos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo darbo grupės vadovė.

Naujoji vadovė yra parašiusi virš 100 mokslo publikacijų, prisidėjusi prie mokomosios literatūros kūrimo, skaito pranešimus tarptautinėse konferencijose ir kongresuose, dalyvauja biomedicininiuose projektuose, yra gavusi prezidentės apdovanojimą, kaip geriausios disertacijos fizinių, technologijos, biomedicinos ir žemės ūkio mokslų disertacijos konkurso laureatė.

Respublikinė Kauno ligoninė – jau daugiau nei 65-erius metus, rūpinasi kauniečių bei kitų Lietuvos miestų ir miestelių gyventojų sveikata, o per metus ligoninėje gydymo paslaugos suteikiamos virš 30 tūkstančių pacientų.

 

SAM Spaudos tarnyba

 

Nuotraukoje - doc. dr. D. Žaliaduonytė

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.