Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, sergamumas lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) Lietuvoje 2019 metais buvo mažesnis nei užpernai - LPI susirgimų pernai užregistruota 38 atvejais mažiau, lyginant su 2018 metais: atitinkamai 421 ir 459. Sergamumo 100 tūkst. gyventojų rodiklis Lietuvoje 2019 metais chlamidioze siekė – 8,9 atvejo, sifiliu – 4,2 atvejo ir gonorėja – 2 atvejus. Visi pastarieji rodikliai 2018 m. buvo nežymiai didesni.

Sveikinimas Lietuvos slaugytojams

2020-05-12

Mielieji, sveikiname su Tarptautine slaugytojų diena. Prie nuoširdaus sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sveikinimo prisided visa emedicina.lt redakcija. Būkite gerbiami, mylimi ir laimingi!

 

Sveikatos apsaugos ministro sveikinimas:

 

Brangūs Lietuvos slaugytojai,

Sveikinu Jus su Tarptautine slaugytojų diena. Slaugytojo profesija – tai visų pirma pašaukimas. Jūsų kasdienis darbas reikalauja ne tik medicinos žinių ir įgūdžių, bet ir ypatingos vidinės stiprybės, kantrybės, empatijos, o svarbiausia – meilės žmogui.

Jūsų kasdienė misija – matyti ne tik ligą, bet ir žmogaus širdį. Sergantį ir silpną Jūs sustiprinate bei įkvepiate sveikti, kenčiančiam ir nusivylusiam – palengvinate skausmą ir paguodžiate, kartais tiesiog geru žodžiu ar būdami šalia. 

Šie metai ypatingi – 2020-ieji paskelbti Tarptautiniais slaugytojų ir akušerių metais, o nūdienos įvykių kontekste Jūsų kasdienis pasiaukojantis darbas, profesionalumas ir atida įgauna dar didesnę reikšmę.

Gražios ir prasmingos profesinės šventės, brangūs slaugytojai! 

Nuoširdžiai
Aurelijus Veryga 
Sveikatos apsaugos ministras

 

© 2006 Visos teisės saugomos.