ULAC: toksoplazmozė – žmonių ir gyvūnų parazitinė liga, kurią sukelia parazitiniai pirmuonys – toksoplazmos, kuriomis dauguma susirgusiųjų užsikrečia valgydami nepakankamai termiškai (iki 60°C temperatūros) apdorotą ar žalią mėsą, dalis – maistui vartodami užkrėstą vandenį, nevirintą pieną, valgydami neplautas daržoves, vaisius, uogas, per užterštas rankas ar kitus daiktus.

Miokardo infarktas ir anemija: tinkamiausios transfuzijų strategijos parinkimas

2021-04-14

Su miokardo infarktu susijusi anemija yra nepriklausomas širdinių įvykių ir didesnio mirštamumo rizikos veiksnys. Anemiją sunkina antitrombocitinių vaistų ir antikoaguliantų vartojimas. Iki šiol nebuvo patikimos informacijos apie kraujo transfuzijų naudą gydant su miokardo infarktu susijusią anemiją. Dviejų publikuotų nedidelių ir nepakankamai patikimų tyrimų rezultatai šia tema prieštaringi, todėl ir klinikinių gairių rekomendacijos stokojo nuoseklumo.

 

Naujas tyrimas REALITY rodo, kad kraujo transfuzijų taikymas, kai Hb

Atsitiktinių imčių REALITY tyrime dalyvavo 668 miokardo infarktu ir anemija (jos kriterijai: Hb >70 g/l, bet

Pirminė vertinta baigtis – didžiųjų nepageidaujamų širdies ir kraujagyslių įvykių visuma per 30 dienų, įskaitant mirtis nuo visų priežasčių, miokardo infarktą, insultą ir skubią PVAI dėl miokardo išemijos.

 

Parengta pagal www.escardio.org.

 

Plačiau skaitykite „Lietuvos gydytojo žurnale“ 2020 m. Nr. 9.


 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.