Svarbu: viešojoje erdvėje sklindant prieštaringai informacijai, Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad gydytojai akušeriai ginekologai ragina moteris skiepytis nuo COVID-19 ir tokiu būdu apsaugoti save nuo sunkių ligos pasekmių.

Ambulatorinė reabilitacija. Neigiamą gydytojų konsultacinės komisijos sprendimą galima skųsti

2021-05-07

Redakcija gavo pilietės laišką, kuriame ji teiraujasi, ar yra galimybė apskųsti Gydytojų konsultacinės komisijos sprendimą neskirti pacientei ambulatorinės reabilitacijos. Moteriai yra diagnozuota stuburo tarpslankstelinė išvarža, skundžiasi nutirpusiomis ir skausmingomis kojomis, kitais negalavimais. Taikyta reabilitacija, bet skausmai nesumažėjo. Laiško autorė teiraujasi, ar yra galimybė tokį komisijos sprendimą apskųsti. Jei taip - kam?

 

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus patarėja Aira Mečėjienė supažindino su pagrindiniais medicininės reabilitacijos skyrimo principais:

Kas yra medicininė reabilitacija? Tai viena iš asmens sveikatos priežiūros paslaugų, kai taikomos kompleksinės medicininės reabilitacijos priemonės (kineziterapija, ergoterapija, fizioterapija ir kt. priemonės), siekiant atkurti arba palaikyti jau pasiektą paciento biopsichosocialinio funkcinio pajėgumo lygį. Todėl nustačius negalavimų priežastį, pirmiausia ją reikėtų šalinti ir gydyti pacientą. Po aktyvaus gydymo gydantis gydytojas (ne pacientas vienasmeniškai), įvertinęs fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijas, vadovaudamasis teisės aktais. skiria medicininės reabilitacijos paslaugas.

Pacientui gydantis namuose (ambulatoriškai) yra galimybė skirti pirmojo etapo ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugas, suteikiant 20-25 medicininės reabilitacijos priemones. Jei pasinaudojama visomis pirmojo etapo ambulatorinės medicininės reabilitacijos teikiamomis galimybėmis, taikant ne mažiau kaip 20 medicininės reabilitacijos priemonių (iš jų bent 10 turi būti taikomos individualiai), tačiau reikiamas reabilitacijos rezultatas nepasiekiamas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas priima sprendimą dėl ambulatorinės medicininės reabilitacijos skyrimo.

Gydytojų konsultacinė komisija yra steigiama asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovo įsakymu. Todėl pacientas, nesutinkantis su gydytojų konsultacinės komisijos sprendimu, per 5 darbo dienas gali apskųsti jį įstaigos vadovui, o įstaigos vadovo sprendimą – per 30 dienų teisės aktų nustatyta tvarka.

Visais atvejais, jeigu pacientas mano, jog buvo pažeistos jo, kaip paciento, teisės, susijusios su asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumu ir kokybe, vadovaujantis Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymu pirmiausia turėtų kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje, jo manymu, buvo pažeistos jo teisės. Nesutikdamas ir su šios įstaigos sprendimais dėl sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo ir kokybės, pacientas, gindamas savo teises, turi teisę kreiptis į Akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Dėl pažeistų teisių, susijusių su privalomojo sveikatos draudimo klausimais, gynimo asmuo gali kreiptis į VLK, o dėl pažeistų teisių, susijusių su asmens sveikatos priežiūros paslaugų atitiktimi bioetikos reikalavimams, gynimo – į Lietuvos bioetikos komitetą.

emedicina.lt inf.

freepik.com nuotrauka

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.