Svarbu: viešojoje erdvėje sklindant prieštaringai informacijai, Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad gydytojai akušeriai ginekologai ragina moteris skiepytis nuo COVID-19 ir tokiu būdu apsaugoti save nuo sunkių ligos pasekmių.

Gastroenterologija ir hepatologija. Mokslinių leidinių apžvalga

2021-06-07

Disfagijos ir psichologinių sutrikimų ryšys

 

Kol kas nėra aišku, ar disfagija sergančių pacientų jaučiami psichologiniai simptomai turi įtakos ligos eigai. Neseniai atliktame tyrime, kuriame 236 pacientai prieš stemplės manometriją turėjo užpildyti su patiriamais psichologiniais sutrikimais ir jaučiamais fiziologiniais simptomais susijusius klausimynus, nustatyta, kad nemalonus jausmas pilve ir rėmens graužimas buvo pagrindiniai veiksniai, nulemiantys disfagijos sunkumo laipsnį [4]. Koreliacija tarp psichologinių veiksnių ir disfagijos simptomų buvo pastebėta tiek pacientams, kuriems pasireiškia objektyvių požymių, tiek ir požymių nejaučiantiems. Nors šio tyrimo išvados rodo, kad psichologiniai veiksniai gali būti susiję su disfagijos sunkumo laipsniu, tačiau norint atlikti terapinio gydymo rekomendacijų korekciją reikia turėti daugiau patikimų įrodymų.

 

Nealkoholine hepatosteatoze sergančių pacientų fizinis aktyvumas

 

Įvairios gyvenimo būdo korekcijos – dieta ir fizinis aktyvumas, yra vienos iš svorio mažinimo priemonių nealkoholine hepatosteatoze sergantiems pacientams, tačiau jų įtaka pacientų mirtingumui kol kas nėra aiški. Atlikus įvairių tyrimų, kuriuose vidutiniškai 11 metų buvo stebimi nealkoholine hepatosteatoze sergantys pacientai, metaanalizę, nustatyta, kad ilgesnė nuoseklaus fizinio aktyvumo trukmė buvo susijusi su mažesniu šių pacientų bendru mirtingumu [5]. Šio tyrimo išvados rodo, kad fizinis aktyvumas yra susijęs su ilgesne pacientų gyvenimo trukme, tačiau vis dar reikia daugiau klinikinių tyrimų, kurie nustatytų optimalią rekomenduojamą mankštos trukmę ir intensyvumą.

 

Ursodeoksicholio rūgšties poveikis gydant pirminį cholangitą, pasireiškusį po kepenų transplantacijos


Plačiau skaitykite žurnale GASTROENTEROLOGIJA IR HEPATOLOGIJA 2021 m.

 

© 2006 Visos teisės saugomos.