Priminimo kortelė pacientui dėl žandikaulio osteonekrozės

2021-08-24

Gydytojas Jums rekomendavo vartoti Aclasta (zoledrono rūgšties), kuri vartojama moterų po menopauzės ir suaugusių vyrų osteoporozei ar uždegimo gydymo kortikosteroidais sukeltai osteoporozei ir suaugusiųjų kaulų Pedžeto (Paget) ligai gydyti suaugusiems žmonėms. Sergant šia liga, kaulai suplonėja bei susilpnėja ir todėl gali lengviau lūžti.

Pranešimų apie šalutinį poveikį žandikaulio osteonekroze (ŽON) (žandikaulio kaulų pažeidimai) pacientams, vartojantiems zoledrono rūgšties osteoporozės gydymui, gauta labai retai. ŽON taip pat gali atsirasti ir po gydymo.

Svarbu sustabdyti ar išvengti ŽON vystymosi, nes tai skausminga būklė, kuri yra sunkiai gydoma. Siekiant sumažinti žandikaulio osteonekrozės atsiradimo riziką, reikia imtis keleto atsargumo priemonių.

 

Prieš gydymą:

Pasakykite savo gydytojui arba slaugytojui (sveikatos priežiūros specialistui), jeigu Jums yra bet kokių su burna ar dantimis susijusių problemų. Gydytojas gali Jums nurodyti pasitikrinti dantis, jeigu:

-          anksčiau vartojote bisfosfonatų;

-          vartojate vaistus, vadinamus kortikosteroidais (tokius kaip prednizolonas arba deksametazonas);

-          rūkote;

-          sergate vėžiu;

-          arba ilgą laiką netikrinote dantų būklės;

-          turite su burna ar dantimis susijusių problemų.

 

Gydymo metu:

  • Jūs turite palaikyti gerą burnos ertmės higieną (taip pat reguliariai valytis dantis) ir profilaktiškai juos tikrintis. Jei nešiojate dantų protezus, turėtumėte įsitikinti, kad jie Jums tinkami.
  • Jei Jums atliktas dantų gydymas ar ruošiatės atlikti odontologinę operaciją (pvz., traukti dantis), pasakykite apie tai gydytojui ir pasakykite odontologui, kad vartojate zoledrono rūgšties.
  • Nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir odontologą, jeigu atsirado kokios nors burnos ertmės ar dantų problemos, tokios kaip iškritęs dantis, skausmas ar patinimas, arba opų negijimas ar išskyros, nes tai gali būti žandikaulio nekrozės požymiai.

Daugiau informacijos skaitykite pakuotės lapelyje, kuris yra pateikiamas kartu su vaistu.

B11905678486/2019 05

 

© 2006 Visos teisės saugomos.