Dešimt dažniausių mitų apie krūties vėžį

2021-09-06

Dr. Agnė Čižauskaitė, Oleg Aliošin,

Klaipėdos universitetinė ligoninė, Onkologijos departamentas, Krūtų chirurgijos poskyris, Klaipėdos universitetinė ligoninė, Chirurgijos departamentas, Pilvo ir endokrininės chirurgijos klinika, Pilvo ir robotinės chirurgijos skyrius 

 

Krūties vėžys – dažniausia onkologinė moterų liga visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Remiantis naujausiais epidemiologiniais duomenimis, Europos Sąjungoje ja suserga 1 iš 11 moterų. Todėl nenuostabu, kad ši geriausiai žinoma liga yra apipinta gausybe įvairių mitų, dažnai klaidinančių visuomenę ir bloginančių tiek atrankinių patikrų lankomumo rezultatus, tiek ir gydymo pasirinkimą. Norėtume aptarti ir pasistengti paneigti 10 populiariausių.

 

1 mitas. Šia liga serga vyresnio amžiaus moterys

 

Šiame mite yra tik dalis tiesos. Tiesa, kad moteriškoji lytis bei vyresnis amžius yra reikšmingiausi krūties vėžio rizikos veiksniai, tačiau naujausi statistiniai duomenys rodo, jog didžiausia sergančių moterų amžiaus grupė yra nuo 45 iki 69 metų, nors dar prieš kelerius metus ši grupė buvo nuo 55-erių [1]. Šiandien skaičiuojama, kad 1 iš 5 moterų, sergančių krūties vėžiu, yra jaunesnė nei 50-ies, o šiek tiek mažiau nei 5 proc. (maždaug 1 iš 25) yra net jaunesnės nei 40-ies [2]. Be to, nereikėtų pamiršti, kad 1 proc. sergančiųjų kasmet sudaro vyrai [3].

 

Plačiau skaitykite LIETUVOS GYDYTOJO ŽURNALE, 2021 m. nr. 5

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.