Higienos instituto Sveikatos informacijos centras išleido periodinį sveikatos statistikos leidinį „Lietuvos gyventojų sveikata ir sveikatos priežiūros įstaigų veikla 2019 m. (išankstiniai duomenys)”. Jame pateikiami pagrindiniai išankstiniai praėjusių metų Lietuvos gyventojų sveikatos ir svesiatos priežiūros įstaigų veiklos rodikliai.

Vitamino D reikšmė imuninei sistemai infekcijų metu

2020-03-31

Su maistu gauname tik mažą dalį vitamino D atsargų, tai priežastis, kodėl mūsų platumose stebima vitamino D trūkumo „epidemija“. Pakankamas jo kiekis yra susijęs su sumažėjusiu sezoninių infekcijų dažniu, geresniu imuniniu atsaku ir gebėjimu įveikti bakterines ir virusines infekcijas.

  • Imuninė sistema nefunkcionuotų visavertiškai, jei organizmui trūktų vitamino D [2]. Sumažėjus šio vitamino koncentracijai, didėja jautrumas bakterinėms ir virusinėms infekcijoms [2]. 
  • Vitamino D antivirusinis poveikis aiškinamas poveikiu uždegiminiam atsakui slopinant uždegimą skatinančių citokinų išskyrimą [2, 10].
  • Pateikiama įrodymų, kad D hipovitaminozė yra susijusi su sumažėjusiu ląsteliniu imuninės sistemos atsaku pacientams, sergantiems virusiniu H7N9 plaučių uždegimu [2]. 
  • Lietuvoje labiausiai išreikštas vitamino D trūkumas kovo, balandžio mėnesiais [5], todėl rekomenduojama papildomai vartoti šį vitaminą, pirmiausiai siekiant pagydyti trūkumą.
 
Plačiau - prisegtuke

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.