Higienos instituto Sveikatos informacijos centras išleido leidinį „Lietuvos sveikatos statistika 2018/Health Statistics of Lithuania 2018“ Jame pateikiami praėjusių metų pagrindiniai Lietuvos sveikatos statistikos rodikliai, pavaizduoti lentelėse ir diagramose, bei trumpas gyventojų sveikatos rodiklių apibendrinimas lietuvių ir anglų kalbomis.

Užsienio naujienos

Pacientai su implantuojamais elektroniniais širdies veiklą reguliuojančiais prietaisais nesilaiko draudimo vairuoti

2019-11-12
Nepaisydami gydytojų draudimo, beveik trečdalis pacientų vairuoja automobilius po implantuojamų kardioverterių defibriliatorių (IKD) implantavimo operacijos. Kai kuriose šalyse toks vairavimas yra netgi neteisėtas bei pripažįstamas sukeliančiu pavojų ir vairuotojui, ir aplinkiniams.
 

Švedija uždraudė pardavinėti nereceptinės formos diklofenaką

2019-11-08
Jau nuo kitos vasaros Švedijoje nebebus galima nusipirkti įprastų nereceptinių geriamųjų skausmą mažinančių vaistų dėl galimo jų kardiotoksinio poveikio.
 

Riešutai stiprina vyrų aistrą

2019-11-05
Reguliarus riešutų vartojimas gali reikšmingai padidinti jaunų sveikų vyrų lytinį geismą ir sustiprinti orgazmą – tokią išvadą pateikia naujausias randomizuotas placebu kontroliuojamas mokslinis tyrimas FERTINUTS. Jame dalyvavusių vaisingo amžiaus vyrų, kurie kartu su įprastiniu maistu papildomai vartojo riešutų, orgazmo funkcija ir lytinis geismas reikšmingai padidėjo, palyginus nei kitų kontrolinės grupės vyrų. Kitais seksualinės veiklos parametrais (erekcijos funkcija, pasitenkinimu lytiškai santykiaujant, bendru lytinio gyvenimo pasitenkinimu) abiejų grupių tiriamieji statistiškai nesiskyrė.
 

Keičiasi Europos požiūris į homoseksualus

2019-10-29
Vokietijos sveikatos ministras Jensas Spahnas pranešė, kad ši šalis planuoja uždrausti vadinamąją konversijos terapiją, kuri iki šiol buvo taikoma bandant pakeisti gėjų lytinę orientaciją. Anot ministro, homoseksualumas nėra liga, todėl ir gydyti jo nereikia. Vokietijos sveikatos ir Teisingumo ministerijos rengia bendrą teisės aktą, kuriame bus išdėstytos svarbiausios nuostatos dėl homoseksualumo medicininių ir juridinių aspektų.
 

Raudona mėsa ir mirtys

2019-10-22
Britanijos medicinos žurnale (BMJ) paskelbto naujo tyrimo duomenys rodo, kad padidėjus raudonos mėsos, ypač kulinariškai perdirbtos, suvartojimui, išauga mirties per ateinančius 8 metus rizika. Šią riziką galima sumažinti, raudoną mėsą pakeitus sveikesne alternatyva – žuvimi, viso grūdo produktais, daržovėmis. Publikuojamo tyrimo vyresnysis vadovas Harvardo universiteto Visuomenės sveikatos T. H. Chan koledžo Mitybos departamento profesorius Frankas Hu sako, kad šis ilgai trukęs tyrimas dar kartą parodė, jog raudoną mėsą pakeitus sveikesniais alternatyviais baltyminiais produktais, galima sumažinti priešlaikinės mirties riziką.
 

Kokaino kontrabanda Europoje pasiekė rekordines aukštumas

2019-10-22
Europos valstybių specialiųjų tarnybų konfiskuoto kokaino kiekiai 2017 metais padvigubėjo ir pasiekė 140 tonų. Tai rodo, kad dramatiškai auga kokaino įvežimas į Europą iš Lotynų Amerikos. Apie tai informuoja Lisabonoje įsikūrusi Europos Sąjungos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centras. Kokaino kontrabanda į Europą smarkiai išaugo prasidėjus finansinei krizei, kai pakilusios kainos prislopino vartojimą. Didėjantis produkcijos tiekimas, besikuriančios naujos kontrabandininkų grupuotės ir išaugusios pajamos įkvepia gyvybės šiam procesui.
 

Druskos pakaitalas mažina kraujo spaudimą

2019-10-17
Pagrindinė studijos tyrėja dr. Jaime Miranda iš Cayetano Heredia Peruvian univeristeto Limoje (Peru) teigia: „Visame pasaulyje žmonės suvartoja žymiai daugiau druskos nei rekomenduojama. Mūsų natrio kiekio mažinimo programa, paremta bendruomenės principu, naudinga ne tik pacientams, jau sergantiems hipertenzija, bet ir hipertenzijos profilaktikai sveikiems asmenims.“
 

Niekada nevėlu pradėti skirti statinus kojų arterijų trombozei gydyti

2019-09-30
Maždaug 200 milijonų žmonių visame pasaulyje serga periferinių arterijų liga (PAL), kai kojų arterijos yra trombuotos. Ši būklė sutrikdo kojų kraujotaką ir padidina insulto bei miokardo infarkto tikimybę. Maždaug 30 proc. šia liga sergančių pacientų vaikščiodami jaučia maudžiančio pobūdžio skausmus (ši būklė dar vadinama protarpiniu šlubavimu), kitiems dėl prastos kraujotakos atsiranda pėdų gangrenos požymių.
 

Apie tikagreloro ir aspirino derinio naudą CD bei kontroliuojamomis ŠKL sergantiems pacientams

2019-09-23
Tikagreloro ir aspirino derinys sumažina išeminių reiškinių dažnį cukriniu diabetu bei kontroliuojamomis širdies ir kraujagyslių ligomis sergantiems pacientams.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.