Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), vadovaudamasis 2020 m. lapkričio 4 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ informuoja, kad karantino laikotarpiu planiniai skiepijimai nėra atidedami ir turi būti vykdomi, numatant pacientų srautų valdymą.

Užsienio naujienos

Dėl vakcinos nuo COVID-19 ligos sąlyginės registracijos

2021-01-13
Europos vaistų agentūrai (EVA) pateikta paraiška dėl vakcinos nuo COVID-19 ligos, kurią kuria farmacijos kompanija „AstraZeneca“, bendradarbiaudama su Oksfordo universitetu, sąlyginės registracijos (angl. conditional marketing authorisation). Pagal sutartį su Europos Komisija (EK) Lietuvai šios vakcinos, kai tik ji bus registruota, numatoma patiekti 1,86 milijonus dozių.
 

Europos Komisija siūlo įsigyti iki 300 mln. papildomų „BioNTech-Pfizer“ vakcinos dozių

2021-01-11
Europos Komisija pasiūlė ES valstybėms narėms papildomai įsigyti bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“ pagamintų 200 mln. COVID-19 vakcinų dozių, taip pat galimybę įsigyti dar 100 mln. dozių. Taip ES galėtų įsigyti iki 600 mln. dozių šios vakcinos, kuri jau pradėta naudoti visoje ES.
 

Ankstyva intervencija pagerina pirmą kartą diagnozuoto prieširdžių virpėjimo baigtis

2021-01-05
Apibendrinti EAST-AFNET 4 tyrimo duomenys rodo, kad ankstyva pirmą kartą nustatyto prieširdžių virpėjimo ritmo kontrolė pagerina klinikines baigtis. Prieširdžių virpėjimo gydymo pradžia dažniausiai užvilkinama, nebent pacientas jaučia nemalonius simptomus, nors skilvelių susitraukimų dažnis ir kontroliuojamas. EAST-AFNET 4 tyrimo vadovas Hamburgo universiteto Širdies ir kraujagyslių centro ir Birmingamo universiteto (Jungtinė Karalystė) profesorius Paulus Kirchhof sako, kad nustačius prieširdžių virpėjimą didžiausia sunkių širdies ir kraujagyslių komplikacijų ir mirties rizika būna pirmaisiais metais, todėl labai svarbu kuo anksčiau pradėti adekvatų gydymą.
 

Europos Komisijos tinklalapis apie COVID-19 vakcinas lietuvių kalba

2020-12-18
Nuorodos į naują Europos Komisijos tinklalapį, kuriame galite rasti svarbiausią informaciją apie COVID-19 vakcinas lietuvių kalba. Tinklapyje atsakoma į klausimus, kaip veikia vakcinos, kaip jos kuriamos, kaip suteikiamas jų rinkodaros leidimas ir kaip jos pateikiamos rinkai. Taip pat pristatomos pagrindinės Europoje taikomos vaistų ir vakcinų saugumo užtikrinimo priemonės.
 

Europos klimato paktas – daugiau galių piliečiams kurti ekologiškesnę Europą

2020-12-10
Europos Komisija paskelbė Europos klimato paktą – iniciatyvą, suteikiančią visiems galimybę dalytis informacija, diskutuoti, imtis veiksmų klimato krizės klausimu ir būti vis didėjančio Europos kovos su klimato kaita judėjimo dalimi. Naudojantis internetine platforma, rengiant piliečių dialogus bei keičiantis nuomonėmis bus skatinama skaitmeninės ir žaliosios pertvarkos sąsaja. Regionai, vietos bendruomenės, pramonė, mokyklos ir pilietinė visuomenė raginami dalytis informacija apie klimato kaitą bei aplinkos būklės blogėjimą ir apie šių egzistencinių grėsmių šalinimą.
 

EVA pradeda tęstinę Janssen vakcinos nuo COVID-19 ligos peržiūrą

2020-12-08
Europos vaistų agentūros (EVA) žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas (CHMP) pradėjo vakcinos nuo Covid-19 ligos, dar kitaip vadinamos Ad26.COV2.S, tęstinę peržiūrą. Šią vakciną kuria bendrovė „Janssen Vaccines & Prevention B.V.“.
 

Aktuali informacija apie vakcinas nuo COVID-19

2020-12-03
Dalijamės Europos Komisijos parengta aktualia informacija apie vakcinas ir vakcinavimą nuo COVID-19 ligos.
 

Europos Komisija patvirtino sutartį su „Moderna“ dėl galimos vakcinos nuo koronaviruso

2020-11-26
Europos Komisija patvirtino sutartį su farmacijos įmone „Moderna“. Sutartyje numatyta visų ES valstybių narių vardu iš pradžių įsigyti 80 mln. vakcinos dozių, taip pat galimybė užsisakyti dar 80 mln. dozių. Vakcinos dozės bus tiekiamos, kai pasitvirtins, kad vakcina yra saugi ir veiksminga kovojant su COVID-19.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.