Europos retomis ligomis sergančių pacientų organizacijų aljanso duomenimis, šiuo metu žinoma daugiau nei 6 tūkst. įvairių retų ligų, kaip virusinės hemoraginės karštligės, Vakarų Nilo karštligė, tuliaremija, leptospirozė, bruceliozė, raupsai, legioneliozė, listeriozė ir kt. Kai kurios iš šių retų infekcinių ligų registruojamos ir Lietuvoje.

Užsienio naujienos

Šviesoforo principas bus taikomas ir vertinant užsienio šalis

2020-10-22
Atsižvelgdama į patvirtintas Europos Tarybos rekomendacijas, trečiadienio posėdyje Vyriausybė apsisprendė dėl nacionaliniu mastu taikomų kriterijų, kuriais remiantis į keturias grupes šviesoforo principu būtų skirstomos visos Europos Sąjungos (ES) šalys. Pagal įvestus kriterijus bus vertinama rizika, atnaujinamas paveiktų šalių sąrašas bei taikomos prevencijos priemonės.
 

Europos Komisija pristato pagrindinius skiepijimo strategijų elementus

2020-10-15
Prieš prasidedant ES vadovų diskusijoms, Komisija pristato pagrindinius elementus, į kuriuos valstybės narės turi atsižvelgti rengdamos COVID-19 skiepijimo strategijas, siekdama parengti Europos Sąjungą ir jos piliečius tam laikui, kai bus galima įsigyti saugių ir veiksmingų vakcinų, taip pat nustatyti prioritetines grupes, į kurias pirmiausia reikėtų atsižvelgti skiepijant.
 

Europos Komisija tęsia Europos žaliąjį kursą – priima metano mažinimo strategiją

2020-10-15
Europos Komisija paskelbė ES išmetamo metano kiekio mažinimo strategiją, kurioje išvardyta, kaip Europoje ir tarptautiniu mastu mažinti išmetamo metano kiekį, ir nurodyti veiksmai energetikos, žemės ūkio ir atliekų sektoriuose, kuriuose visame pasaulyje išmetama apie 95 % su žmogaus veikla siejamo metano.
 

13 mlrd. EUR investicijų per ES Sanglaudos politiką skirta koronaviruso sukeltiems padariniams šalinti

2020-10-13
Europos Komisija skelbia pirmuosius preliminarius Atsako į koronaviruso grėsmę investicijų iniciatyvos ir Išplėstinės atsako į koronaviruso grėsmę investicijų iniciatyvos įgyvendinimo rezultatus.
 

Europos Komisija patvirtino trečiąją sutartį dėl galimos vakcinos nuo koronaviruso

2020-10-08
Europos Komisija patvirtino trečiąją sutartį dėl galimos vakcinos. Šįkart - sudarytą su viena iš „Johnson & Johnson“ priklausančių farmacijos bendrovių grupės „Janssen Pharmaceutical“ bendrove „Janssen Pharmaceutica NV“.
 

EK patvirtino Lietuvai 61 mln. EUR paramą

2020-10-07
Europos Komisija patvirtino 61 mln. EUR Lietuvos paramą, skirtą su koronavirusu susijusių produktų moksliniams tyrimams, technologinei plėtrai ir gamybai remti.
 

Baltijos jūros regiono valstybių ministrai tarsis dėl taršos mažinimo Baltijos jūroje

2020-09-28
Šiandien, rugsėjo 28 d., vyks Europos Komisijos nario Virginijaus Sinkevičiaus inicijuojama virtuali aukšto lygio konferencija „Mūsų Baltija“ („Our Baltic“), skirta aptarti Baltijos jūros būklę ir sutarti dėl bendrų regiono valstybių veiksmų siekiant mažinti jūros užterštumą.
 

Prie „rescEU“ medicinos reikmenų rezervą priimančių šalių prisijungė dar keturios

2020-09-22
Danija, Graikija, Vengrija ir Švedija prisijungė prie Vokietijos ir Rumunijos kaip „rescEU“ medicinos reikmenų rezervą priimančios šalys. Dabar jau iš viso šešios ES valstybės narės su Europos Komisijos finansine pagalba kuria gyvybę saugančių apsauginių ir kitų gyvybiškai svarbių medicinos reikmenų rezervą, kuris gali būti išdalytas visoje Europoje susidarius ekstremalioms medicininėms situacijoms, pvz., jei nacionalinės priežiūros sistemos sulauktų ypač didelio koronavirusu užsikrėtusių pacientų skaičiaus.
 

EK pasirašė antrąją sutartį su farmacijos pramone dėl vakcinos nuo COVID-19

2020-09-18
Šiandien, bendrovėms „Sanofi“ bei GSK ir Europos Komisijai oficialiai pasirašius, įsigaliojo antroji sutartis, dėl kurios Europos Komisija derėjosi ES valstybių narių vardu su farmacijos pramone.
 

EK Pirmininkės metiniame pranešime daug vietos skirta ir sveikatos apsaugai

2020-09-16
Šiandien Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen Europos Parlamento plenariniame posėdyje skaitė metinį pranešimą apie Europos Sąjungos padėtį, kuriame pristatė savo viziją dėl Europos.
 

Garbės konsulu tapęs A. Milinis pasakojo, kaip su pandemija kovoja Kazachstanas

2020-09-10
Šią savaitę Kazachstano Respublikos Garbės konsulu Kauno regionui paskirtas žinomas teisininkas Albertas Milinis pasakojo, kaip su COVID 19 pandemija sekasi kovoti šiai Vidurinės Azijos valstybei.
 

Užbaigė parengiamąsias derybas su „BioNTech-Pfizer“ dėl galimos vakcinos pirkimo

2020-09-09
Europos Komisija užbaigė parengiamąsias derybas su bendrove „BioNTech-Pfizer“ dėl galimos vakcinos nuo COVID-19 pirkimo. Užbaigus parengiamąsias derybas turėtų būti sudaryta išankstinė pirkimo sutartis, kuri bus finansuojama pagal Skubios paramos priemonę. Parengta sutartis su „BioNTech-Pfizer“ suteiktų galimybę visoms ES valstybėms narėms įsigyti vakciną, taip pat nemokamai suteikti ją mažesnių ir vidutinių pajamų šalims ar paskirstyti Europos šalims. Numatoma, kad Europos Komisija turės sutartinę sistemą pradiniam 200 mln. dozių pirkimui visų ES valstybių narių vardu, taip pat galimybę įsigyti dar iki 100 mln. dozių, kurios būtų tiekiamos, kai pasitvirtins, kad vakcina yra saugi ir veiksminga kovojant su COVID-19.
 

Ankstyva intervencija pagerina pirmą kartą diagnozuoto prieširdžių virpėjimo baigtis. EAST-AFNET 4 tyrimo apžvalga

2020-09-08
Apibendrinti EAST-AFNET 4 tyrimo duomenys rodo, kad ankstyva pirmą kartą nustatyto prieširdžių virpėjimo ritmo kontrolė pagerina klinikines baigtis.
 

EMPEROR-Reduced tyrimas: empagliflozinas ne tik veiksmingai gydo diabetą, bet ir gerina širdies nepakankamumo baigtis

2020-09-08
Tyrimai rodo, kad vienakrypčio natrio gliukozės antrojo nešiklio (SGLT2) inhibitoriai sumažina didžiųjų nepageidaujamų širdies ir kraujagyslių įvykių ir hospitalizacijos dažnumą sergant širdies nepakankamumu ir 2 tipo cukriniu diabetu. Tiesa, iki šiol nėra aišku, ar SGLT2 inhibitoriai gali būti veiksmingi ir naudingi gydant kliniškai ryškų širdies nepakankamumą, taip pat ir diabetu nesergantiems pacientams.
 

Erekcijos sutrikimas: nauja apie priežastis ir gydymo strategiją

2020-09-08
EKD kongrese pristatyti du nauji klinikiniai tyrimai, kuriais buvo įvertinta galima teigiama ar neigiama širdies ir kraujagyslių ligų gydymo įtaka varpos erekcijai.
 

Stabilioji išeminė širdies liga ir širdies nepakankamumas – invazinį ar konservatyvų gydymą pasirinkti pirmiausia?

2020-09-08
Naujausias klinikinis tyrimas ISCHEMIA atskleidė, kad sergant stabiliąja išemine širdies liga, vidutinio sunkumo arba sunkia išemija ir esant sumažėjusiai kairiojo skilvelio išstūmimo frakcijai (>35 proc.), pradinė invazinė strategija (angiografija ir revaskuliarizacija), jei įmanomas medikamentinis gydymas, nesumažina širdies ir kraujagyslių įvykių ir mirties rizikos, palyginti su konservatyvia strategija (vien medikamentiniu gydymu arba kartu su angiografija, jeigu vien medikamentai nepadeda).
 

Ar vaistai nuo širdies ir kraujagyslių ligų iš tikrųjų pagerina ligonių gyvenimą?

2020-09-08
Viename šių metų kongreso pranešimų daktaras Kevinas Krisas Warnakula Olesenas aptarė labai įdomų ir svarbų nūdienos klausimą: ar naujausi kardiologiniai vaistai, griežtesni gydymo tikslai, tobulesnės invazinės diagnostikos ir revaskuliarizacijos technologijos iš tiesų mažiną širdies ir kraujagyslių įvykių riziką sergant stabiliąja krūtinės angina?
 

Ar antihipertenziniai vaistai sukelia vėžį?

2020-09-08
Daugiau kaip 40 metų diskutuojama, kokią įtaką – teigiamą ar neigiamą – vėžio rizikai daro antihipertenziniai vaistai. Šios srities tyrimų rezultatai arba nepakankamai patikimi, arba prieštaringi.
 

Europos Komisija jungiasi prie COVAX sistemos

2020-08-31
Europos Komisija patvirtino norą dalyvauti COVAX sistemoje, kuri sudarys vienodas galimybes gauti įperkamą COVID-19 vakciną visiems, kuriems jos reikia. COVAX – tai pasaulinė bendradarbiavimo platforma, kuria siekiama paspartinti COVID-19 vakcinų kūrimą, gamybą ir sudaryti visoms pasaulio šalims vienodas galimybes naudotis testais, gydymo metodais ir vakcinomis. COVAX sistemą bendrai įgyvendina Vakcinacijos aljansas GAVI, Pasirengimo epidemijoms inovacijų koalicija (CEPI) ir PSO.
 

Įsigaliojo Europos Komisijos sutartis su „AstraZeneca“ dėl vakcinos nuo COVID-19

2020-08-27
Bendrovei „AstraZeneca“ ir Europos Komisijai oficialiai pasirašius, įsigaliojo pirmoji sutartis, dėl kurios Europos Komisija derėjosi ES valstybių narių vardu su farmacijos bendrove.
 

Užbaigė parengiamąsias derybas su „Moderna“ dėl galimos vakcinos nuo COVID-19 pirkimo

2020-08-24
Europos Komisija užbaigė parengiamąsias derybas su bendrove „Moderna“ dėl galimos vakcinos nuo COVID-19 pirkimo.
 

EK siūlo suteikti Lietuvai finansinę paramą nuo koronaviruso nukentėjusiems darbuotojams apsaugoti

2020-08-24
Europos Komisija, įvertinusi valstybių narių prašymus, pateikė Tarybai pasiūlymus suteikti 81,4 mlrd. EUR finansinę paramą 15 valstybių narių pagal priemonę SURE. Lietuvai siūloma suteikti 602 mln. EUR dydžio finansinę paramą.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.