Seimui pristatytas Medicinos praktikos įstatymo pataisų projektas Nr. XIIIP-4503, kuriuo siekiama sudaryti efektyvias teisines prielaidas gydytojų savanorystės institutui Lietuvoje, įteisinant gydytojų savanoriškos ir neatlyginamos medicinos praktikos galimybę teikiant kompleksinę paliatyviąją pagalbą.

Užsienio naujienos

Covid-19. EK ekonominės ir socialinės politikos rekomendacijos Lietuvai

2020-05-20
Europos Komisija, įvertinusi Lietuvos pateiktą stabilumo programą ir nacionalinę reformų darbotvarkę, teikia Lietuvai skirtų ekonominės ir socialinės politikos rekomendacijų pasiūlymus. Šiomis rekomendacijomis atsižvelgiama į svarbiausius valstybei šiuo metu kylančius iššūkius. Per artimiausius mėnesius rekomendacijas apsvarstys ir patvirtins Europos Sąjungos Taryba.
 

Europos Komisija neatidėliotiniems moksliniams tyrimams papildomai skirs 122 mln. EUR

2020-05-19
Europos Komisija skelbia kvietimus neatidėliotiniems moksliniams koronaviruso tyrimams ir tam papildomai skirs 122 mln. EUR iš mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“.
 

Europos Komisijos gairės dėl saugaus kelionių atnaujinimo

2020-05-13
Europos Komisija pristato gaires ir rekomendacijas, kad padėtų valstybėms narėms palaipsniui panaikinti kelionių apribojimus ir leisti turizmo įmonėms atnaujinti veiklą po kelis mėnesius trukusių suvaržymų, kartu laikantis būtinų atsargumo priemonių.
 

2020 m. pavasario ekonominė prognozė

2020-05-13
Koronaviruso pandemija – didelis sukrėtimas pasaulio ir ES ekonomikai, turintis labai rimtų socialinių ir ekonominių pasekmių. Nepaisant greito ir visapusiško politinio atsako tiek ES, tiek nacionaliniu lygmenimis, šiais metais ES ekonomika patirs istorinio masto nuosmukį.
 

117 mln. eurų - diagnostikos priemonėms ir gydymo metodams

2020-05-12
Europos Komisija paskelbė, kad pagal paspartintą kvietimą teikti paraiškas pagal naujoviškų vaistų iniciatyvą atrinkti aštuoni didelio masto mokslinių tyrimų projektai, kuriais bus siekiama sukurti koronaviruso gydymo metodus ir diagnostikos priemones.
 

Pasaulinis atsakas į koronaviruso grėsmę. Europos Sąjunga stato humanitarinį oro tiltą

2020-05-11
Europos Komisija atvėrė ES humanitarinį oro tiltą, kuriuo į kritinės svarbos vietoves visame pasaulyje bus galima vežti humanitarinės pagalbos darbuotojus ir kovai su koronavirusu skirtas skubiosios pagalbos priemones.
 

EK padeda ES šalims pereiti prie neutralaus poveikio klimatui ekonomikos

2020-05-11
Europos Komisija patvirtino Lietuvos ir dar 17 ES valstybių prašymus padėti rengti jų teritorinius teisingos pertvarkos planus, kuriuos kiekviena valstybė narė turės parengti, kad galėtų gauti Teisingos pertvarkos mechanizmo finansavimą.
 

Visuotinei prieigai prie vakcinų surinkta 7,4 mlrd. EUR

2020-05-04
Gegužės d. popietę Europos Komisija užregistravo 7,4 mlrd. EUR, arba 8 mlrd. USD lėšų, kurias skyrė viso pasaulio paramos teikėjai per Pasaulinio atsako į koronaviruso grėsmę lėšų rinkimo renginį. Ši suma apima ir Europos Komisijos skirtus 1,4 mlrd. EUR.
 

Šiandien prasideda lėšų rinkimas pasauliniam atsakui į koronavirusą

2020-05-04
Nuo gegužės 4 d. 16 val. (Lietuvos laiku) prasideda pasaulinis lėšų rinkimo maratonas kovai su koronavirusu. Per tarptautinę konferenciją vyriausybių nariai ir verslo lyderiai paskelbs apie savo įsipareigojimus skirti finansavimą. Surinktos lėšos bus skirtos trims veiklos sritims: koronaviruso diagnostikai, gydymui ir vakcinoms.
 

Tarp hakatono #EUvsVirus laimėtojų – ir lietuvių startuolis

2020-05-04
Užpraėjusį savaitgalį Europos Komisijos inicijuotame hakatone #EUvsVirus, ieškojusiame novatoriškų kovos su koronaviruso protrūkiu idėjų, lietuvių komandos sukurtas sprendimas, skirtas trumpalaikiam smulkaus ir vidutinio verslo finansavimui, tapo vienu iš hakatono laimėtojų.
 

Koronavirusas. Ispanijai, Italijai ir Kroatijai pristatytos „rescEU“ kaukės

2020-05-04
FFP2 tipo apsauginių kaukių siuntos iš „rescEU“ – pirmojo bendro Europos medicinos reikmenų rezervo, sukurto praėjusį mėnesį siekiant padėti nuo koronaviruso protrūkio nukentėjusioms šalims – praėjusią savaitę buvo pristatytos Italijai, o savaitgalį jos pasiekė Ispaniją, Italiją ir Kroatiją.
 

Koronavirusas. Europos Komisija siekia supaprastinti skolinimą

2020-04-28
Europos Komisija pasiūlė teisės aktų, reglamentuojančių ES bankų paslaugų teikimą, pakeitimus, kuriais siekiama kuo labiau padidinti kredito įstaigų pajėgumą skolinti ir padengti nuostolius, susijusius su koronaviruso pandemija.
 

ES organizuoja lėšų rinkimą pasauliniam atsakui į koronavirusą

2020-04-28
Europos Sąjunga ir pasauliniai partneriai surengs pasaulinį lėšų rinkimo maratoną kovai su koronavirusu. Viso pasaulio šalys ir organizacijos raginamos įsipareigoti padėti surinkti užsibrėžtą 7,5 mlrd. EUR pradinę sumą.
 

Dermatologijos pažanga ir svarba – neabejotina

2020-04-27
Maždaug prieš tris dešimtmečius dermatologija buvo labai siaura medicinos sritis. Mes, dermatologai, visus pacientus gydydavome vietinio poveikio tepalais, naudojome gliukokortikoidus ir t. t. Dabar – tai viena iš lyderiaujančių medicinos sričių, kurioje dažnai taikomas sisteminis gydymas, chemoterapija, todėl pacientų išgyvenamumas, tiek sergant melanoma, tiek kitomis retomis odos ligomis, ypač sunkiomis jų formomis, vis ilgėja.
 

Europos Komisija patvirtino 5 mln. EUR Lietuvos schemą

2020-04-24
Europos Komisija patvirtino 5 mln. EUR Lietuvos schemą nuo koronaviruso protrūkio nukentėjusioms Lietuvos mažosioms ir vidutinėms įmonėms, vykdančioms krovinių vežimo keliais veiklą.
 

Medicinos priemonių reglamento taikymas atidėtas vieneriems metams

2020-04-24
Europos Komisija palankiai vertina tai, kad Europos Parlamentas ir Taryba priėmė pasiūlymą vieniems metams atidėti Medicinos priemonių reglamento taikymą. Tai sudarys sąlygas visiems pagrindiniams subjektams – valstybėms narėms, sveikatos priežiūros institucijoms ir ekonominės veiklos vykdytojams – teikti pirmenybę kovai su dabartine koronaviruso pandemija. Tai bus svarbu planuojant izoliavimo priemonių panaikinimo laiką, valstybėms narėms pradėjus atsigauti.
 

Koronavirusas. Repatrijuota daugiau kaip 500 000 ES piliečių

2020-04-17
Europos Sąjungai ėmusis neregėto masto repatriacijos veiksmų iki šiol namo parskraidinta daugiau kaip pusė milijono ES piliečių, kurie dėl koronaviruso krizės kelionių apribojimų buvo įstrigę įvairiose pasaulio šalyse.
 

Koronavirusas. Gairės dėl duomenų apsaugos užtikrinimo, naudojant mobiliąsias programėles

2020-04-17
Atsižvelgiant į paskelbtą ES priemonių rinkinį dėl sąlytį turėjusių asmenų išaiškinimo programėlių, Europos Komisija taip pat paskelbė gaires dėl visapusiškos duomenų apsaugos užtikrinimo, naudojant šias, kovai su pandemija skirtas mobiliąsias programėles.
 

Europos Komisija skiria 13 mln. EUR humanitarinės pagalbos nuo konfliktų nukentėjusiems Rytų Ukrainos gyventojams

2020-04-17
Konfliktas Rytų Ukrainoje trunka jau šešerius metus. Šiandien Europos Komisija paskelbė apie 13 mln. EUR paramą pažeidžiamiausiems nuo besitęsiančių karo veiksmų nukentėjusiems žmonėms. Tuo pat metu ES finansuojami humanitariniai projektai padės spręsti koronaviruso protrūkio problemą.
 

EK Pirmininkės U. von der Leyen kalba, pasakyta šiandien Europos Parlamento plenariniame posėdyje

2020-04-16
Europos Komisijos Pirmininkės U. von der Leyen kalba, pasakyta šiandien Europos Parlamento plenariniame posėdyje apie ES koordinuotus veiksmus kovojant su COVID-19 pandemija ir jos pasekmėmis
 

Europos Komisijos gairės, kaip atšaukti viruso plitimo valdymo priemones

2020-04-15
Šiandien Europos Komisija, bendradarbiaudama su Europos Vadovų Tarybos pirmininku, pateikė Europos veiksmų planą, kuriuo siekiama palaipsniui atšaukti viruso valdymo priemones, kurių imtasi dėl koronaviruso protrūkio. Planas parengtas atsižvelgiant į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro ir mokslo ekspertų grupės, teikiančios Europos Komisijai konsultacijas koronaviruso klausimais, ekspertines žinias.
 

Amerikos kardiologų kolegija: statinai ir ūminės virusinės infekcijos

2020-04-15
Kalbėdami apie galimą statinų, jų priešuždegiminio poveikio, naudą gydant ūminėmis virusinėmis infekcijomis sergančius pacientus, turėtume atsakyti į keletą klausimų. Pirma, ar tęsdami jau iki šiol taikomą statinų terapiją galime pagerinti pacientų kardiovaskulines ir bendrąsias klinikines išeitis? Antra, ar de novo paskirtas gydymas statinais gali sumažinti virusinių ligų, įskaitant COVID–19, komplikacijų riziką? Trečia, ar statinų terapija gali būti žalinga esant ūminei virusinei infekcijai?
 

EK patvirtino dvi Lietuvos parengtas 150 mln. EUR vertės ekonomikos rėmimo schemas

2020-04-10
Europos Komisija patvirtino dvi Lietuvos parengtas pagalbos schemas, skirtas Lietuvos ekonomikai remti per koronaviruso protrūkį. Schemos patvirtintos pagal 2020 m. kovo 19 d. Komisijos priimtą laikinąją valstybės pagalbos sistemą su pakeitimais, padarytais 2020 m. balandžio 3 d.
 

EK patvirtino Lietuvos parengtą 110 mln. EUR vertės ekonomikos rėmimo garantijų schemą

2020-04-09
Europos Komisija patvirtino Lietuvos parengtą 110 mln. EUR vertės pagalbos schemą, skirtą Lietuvos ekonomikai remti per koronaviruso protrūkį. Schema patvirtinta pagal 2020 m. kovo 19 d. Europos Komisijos priimtą laikinąją valstybės pagalbos sistemą su pakeitimais, padarytais 2020 m. balandžio 3 d.
 

ES antimonopolinių taisyklių taikymas per koronaviruso pandemiją

2020-04-08
Šiandien Europos Komisija įmonėms, bendradarbiaujančioms reaguojant į kritines situacijas, susijusias su dabartiniu koronaviruso protrūkiu, pateikė antimonopolinių taisyklių taikymo gaires (Komunikatą dėl laikinosios sistemos).
 

COVID-19. Kova prieš koronavirusą tęsiama

2020-04-07
Vyriausybė skiria 300 milijonų svarų sterlingų bendruomenės vaistinėms, kad užtikrintų, jog koronaviruso protrūkio metu jos galėtų ir toliau teikti būtiniausias paslaugas.
 

COVID-19: į Italiją siunčiamos Europos medikų komandos

2020-04-07
Pagal ES civilinės saugos mechanizmą sutelkta Europos gydytojų ir slaugytojų iš Rumunijos ir Norvegijos komanda siunčiama į Milaną ir Bergamą padėti Italijos medicinos darbuotojams, kovojantiems su koronavirusu. Be to, pagal šį mechanizmą Austrija perdavė Italijai daugiau kaip 3 000 litrų dezinfekcinio skysčio. Šią Europos pagalbą koordinuos ir prie jos finansavimo prisidės Europos Komisija.
 

Tiesioginė parama ES sveikatos priežiūros sektoriui

2020-04-06
Pateikiame Europos Komisijos pagrindinių veiksmų, reaguojant į koronaviruso protrūkį, sveikatos, ekonomikos, transporto ir mokslinių tyrimų srityse, o taip pat kovojant su dezinformacija, trumpą apžvalgą.
 

COVID-19: Europos Komisija išplėtė laikinąją valstybės pagalbos priemonių sistemą

2020-04-06
Europos Komisija priėmė pakeitimus, kuriais išplečiama 2020 m. kovo 19 d. priimta laikinoji sistema, kad reaguodamos į koronaviruso protrūkį valstybės narės galėtų paspartinti kovai su koronavirusu reikalingų produktų mokslinius tyrimus, bandymą ir gamybą, apsaugoti darbo vietas ir toliau remti ekonomiką.
 

COVID-19: Europos Komisija telkia visus išteklius, kad apsaugotų europiečių gyvybes ir pragyvenimo šaltinius

2020-04-02
Europos Komisija toliau stiprina savo atsaką į koronaviruso protrūkį. Šiandien paskelbtos priemonės:
 

EK mokslininkai sukūrė naują kontrolinę medžiagą, kuri užtikrins patikimesnius koronaviruso testus

2020-04-01
Europos Komisijos mokslininkai sukūrė naują kontrolinę medžiagą, kurią laboratorijos gali naudoti tikrindamos, ar jų koronaviruso testai veikia tinkamai, ir siekdamos išvengti klaidingų rezultatų. Teigiama kontrolinė medžiaga užtikrins, kad laboratoriniai viruso testai būtų patikimi.
 

COVID-19: Solidarūs Europos veiksmai

2020-04-01
Reaguojant į COVID-19 protrūkį, Europos Sąjungos šalys, regionai ir miestai tiesia pagalbos ranką labiausiai nukentėjusiems savo kaimynams. Pateikiame kelis Europos valstybių solidarumo pavyzdžius:
 

Koronaviruso moksliniai tyrimai. Europos Komisija skiria lėšų greitos viruso diagnostikos kūrimui

2020-03-31
Prie 17 jau atrinktų finansuoti su koronaviruso krize susijusių mokslinių tyrimų projektų Europos Komisija nusprendė pridėti dar vieną. Naujausio patvirtinto projekto, vadinamo HG nCoV19 tyrimu ir koordinuojamo Airijos bendrovės, tikslas – sukurti ir patvirtinti greitą naujo koronaviruso molekulinį nustatymo metodą. Be viruso diagnostikos, šiuose projektuose dalyvaujantys tyrėjai kuria naujus gydymo metodus ir vakcinas, tiria epidemiologinius elgesio modelius.
 

Ko Kinijos atsakas į koronavirusą gali išmokyti likusį pasaulį

2020-03-31
„Laikas atsipalaiduoti, tačiau turime būti budrūs dėl galimos antrosios infekcijos bangos“, - sako Honkongo universiteto epidemiologas Benas Cowlingas, kuris stebi situaciją Kinijoje. Jei ateis antra banga, Cowling tikisi, kad ji gali būti balandžio pabaigoje.
 

Europos Komisija skelbia gaires dėl saugių medicininių reikmenų gamybos

2020-03-30
Europos Komisija paskelbė gaires, kurios turėtų padėti padidinti kovai su koronaviruso protrūkiu būtiniausios medicinos įrangos ir medžiagų gamybą: kaukių bei kitų asmeninių apsaugos priemonių, nenuplaunamų rankų valiklių ir rankų dezinfekavimo priemonių gamybos ir 3D spausdinimo. Šiais dokumentais siekiama padėti gamintojams ir rinkos priežiūros institucijoms užtikrinti šių produktų veiksmingumą ir atitiktį būtiniems saugos standartams.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.