Tarp Europos šalių cukriniu diabetu (CD) sirgusių suaugusiųjų daugiausia buvo Portugalijoje (9,86 proc.), mažiausia – Airijoje (3,43 proc.). Lietuvoje sergamumas CD tarp suaugusiųjų buvo 3,69 proc. ES vidurkis – 6,04 proc. (2017 m. duomenys)

Užsienio naujienos

Pietryčių Azijos šalyse daugėja atsparios vaistams maliarijos atvejų

2019-08-16
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pranešimu, informuoja, kad keliose Pietryčių Azijos šalyse (Kambodžoje, Laose, šiaurės rytų Tailande ir Vietname) daugėja maliarijos sukėlėjų, kurie atsparūs maliarijos gydymui vartojamiems vaistams (dihidroartemisininas-piperaquinas). Atsparumas galėjo išsivystyti dėl nuolatinio šių vaistų vartojimo.
 

ES investuoja 35 mln. eurų į dirbtinio intelekto sprendimus, skirtus vėžio prevencijai ir gydymui

2019-07-10
Europos Komisija paskelbė kvietimą teikti paraiškas projektų, skirtų vėžio diagnostikos medicininių vaizdų analizės, grindžiamos dirbtiniu intelektu, priemonėms sukurti. Kvietimas taip pat apima kitas priemones, susijusias su dažniausiai pasitaikančių vėžio formų prevencija, prognozavimu ir vertinimu. Šiems projektams numatyta skirti 35 mln. eurų.
 

Kava, kofeinas ir prieširdžių virpėjimas

2019-06-25
Kalbėdami apie kavos ir, konkrečiai, kofeino poveikį širdžiai, turime pripažinti, kad šie produktai poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai požiūriu yra pelnę prastoką reputaciją, nes gali sukelti širdies plakimą ir aritmijas, tokias kaip prieširdžių virpėjimas. Kaip ir prie kitų gerų dalykų, daugelis mūsų esame įpratę prie kavos, nors vis pagalvojame, kad šis gėrimas galbūt yra mums kenksmingas. Turėdami omenyje, kad prieširdžių virpėjimas yra labai paplitęs širdies veiklos sutrikimas, be to, potencialiai pavojingas gyvybei, privalome daugiau ir išsamiau žinoti apie kavos poveikį šios aritmijos atsiradimui.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.