Pradėjo veikti nauja ligonių kasų interneto svetainė www.ligoniukasa.lrv.lt, kurioje lankytojams pateikiama išsami informacija apie privalomąjį sveikatos draudimą ir visus su juo susijusius klausimus. Svetainė veikia portale „Mano Vyriausybė“.

Užsienio naujienos

EK sustiprino COVID-19 vakcinų eksporto skaidrumo ir leidimų mechanizmą

2021-03-25
Europos Komisija nustatė abipusiškumo ir proporcingumo principus kaip naujus kriterijus, kuriuos reikia įvertinti suteikiant eksporto leidimą pagal COVID-19 vakcinų eksporto skaidrumo ir leidimų mechanizmą. Ši sistema labai pagerino eksporto skaidrumą. Vis dėlto tikslas užtikrinti, kad ES piliečiai laiku gautų COVID-19 vakcinų, vis dar nepasiektas. EK taip pat pasiūlė priemonę, kaip greičiau išduoti leidimus atnaujintoms vakcinoms nuo COVID-19.
 

EK pateikė pasiūlymą sukurti skaitmeninio žaliojo pažymėjimo sistemą

2021-03-18
Europos Komisija pateikė pasiūlymą sukurti skaitmeninio žaliojo pažymėjimo sistemą, kad COVID-19 pandemijos metu būtų lengviau saugiai ir laisvai judėti ES.
 

Pasiekė susitarimą su „BioNTech-Pfizer“ dėl ankstesnio 10 mln. dozių pristatymo II šių metų ketvirtį

2021-03-17
Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Žinau, koks svarbus bus II ketvirtis įgyvendinant mūsų skiepijimo strategijas valstybėse narėse. Su šiomis 10 mln. dozių bendras mūsų sutartų „BioNTech-Pfizer“ dozių skaičius II ketvirtį pasieks daugiau kaip 200 mln. Tai labai gera žinia. Tai suteiks valstybėms narėms veiksmų laisvę ir galbūt užpildys tiekimo spragas.“
 

Europos Komisija siūlo sutelkti beveik 530 mln. EUR skubioms kovos su koronaviruso pandemija priemonėms remti

2021-03-12
Europos Komisija pateikė pasiūlymą sudaryti beveik 530 mln. EUR papildomos finansinės paramos iš ES solidarumo fondo (ESSF) paketą. Ši priemonė skirta padėti 17 valstybių narių ir 3 narystės siekiančioms šalims (Airijai, Austrijai, Belgijai, Čekijai, Estijai, Graikijai, Ispanijai, Italijai, Kroatijai, Latvijai, Lietuvai, Liuksemburgui, Portugalijai, Prancūzijai, Rumunijai, Vengrijai, Vokietijai ir Albanijai, Juodkalnijai bei Serbijai) geriau apsaugoti visuomenės sveikatą kovojant su koronavirusu. Iš šio paketo lėšų bus padengiama dalis šių šalių viešųjų išlaidų, skirtų medicininėms ir asmeninėms apsaugos priemonėms, skubiai paramai gyventojams ir ligų plitimo prevencijos, stebėsenos bei kontrolės priemonėms.
 

Europos Komisija patvirtino antrąją sutartį su „Moderna“ dėl papildomų 300 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių

2021-02-18
Europos Komisija patvirtino antrą sutartį su farmacijos įmone „Moderna“, pagal kurią numatoma visų ES valstybių narių vardu papildomai įsigyti 300 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių (150 mln. 2021 m. ir dar 150 mln. 2022 m.). Naujojoje sutartyje taip pat numatyta galimybė nemokamai perduoti vakciną mažesnių ir vidutinių pajamų šalims ar pasiūlyti ją kitoms Europos šalims.
 

Europos vaistų agentūra skelbia informaciją dėl vakcinos „Sputnik V“

2021-02-12
Europos vaistų agentūra (EVA) paskelbė, kad kol kas nėra gavusi paraiškos dėl vakcinos „Sputnik V“, kurią sukūrė Rusijos Gamaleya nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos centras, tęstinės peržiūros ar registracijos. Nors viešoje erdvėje teigiama priešingai.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.