Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui aiškiau apibrėžti laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu. Vyriausybės nutarimu buvo patikslinta, kokioms laisvalaikio, sporto ir pramogų paslaugoms taikomi ribojimai, nustatant, kad draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas.

Baltijos jūros regiono valstybių ministrai tarsis dėl taršos mažinimo Baltijos jūroje

2020-09-28

Šiandien, rugsėjo 28 d., vyks Europos Komisijos nario Virginijaus Sinkevičiaus inicijuojama virtuali aukšto lygio konferencija „Mūsų Baltija“ („Our Baltic“), skirta aptarti Baltijos jūros būklę ir sutarti dėl bendrų regiono valstybių veiksmų siekiant mažinti jūros užterštumą.

Už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys V. Sinkevičius sakė:

Baltijos jūrą supančių šalių ministrus kviečiau rugsėjo pabaigoje atvykti į Palangą, kad sutartume dėl veiksmų, kaip išvalyti Baltijos jūrą, nes man tai vienas svarbiausių prioritetų. Visgi sekdami epidemiologinę situaciją, matydami valstybių pastangas apsaugoti savo gyventojus, o taip pat nenorėdami rizikuoti delegacijų̨ narių, pranešėjų̨, ekspertų, svečių̨ bei aptarnaujančio personalo sveikata nusprendėme kelti konferenciją į virtualią erdvę. Taigi kiekvienas, kuriam svarbi Baltijos jūra, galės stebėti pirmuosius bendrus regiono valstybių žingsnius siekiant išsaugoti mūsų jūrą ateities kartoms“.

Konferencijoje aukšto rango politikai, mokslininkai, nevyriausybinių organizacijų ir pramonės atstovai, atsižvelgdami į ES biologinės įvairovės strategiją ir Europos žaliojo kurso nulinės taršos tikslą, daugiausia dėmesio skirs siekiui sumažinti netvarios žuvininkystės daromą poveikį ir teršalų, šiukšlių ir taršiųjų priemaišų, įskaitant vaistus, patekimą į aplinką. Taip pat bus siekiama sustiprinti įsipareigojimą siekti ES teisės aktuose nustatytų aplinkosaugos reikalavimų ir imtis naujų veiksmų Baltijos jūros problemoms spręsti.

Dalyvauti konferencijoje pakviesti aštuonių šio regiono ES valstybių narių (Danijos, Estijos, Suomijos, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos) aplinkos, žemės ūkio ir žuvininkystės ministrai. Tikimasi, kad jie pasirašys ministrų deklaraciją, kuria būtų įsipareigojama mažinti taršą Baltijos jūroje.

 

Visa konferencijos programa yra ČIA

 

Konferencija vyks virtualiai 10.00–15.10 val. Lietuvos laiku. Ją stebėti bus galima tiesiogiai portale DELFI ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje „Facebook“ paskyroje.

 

Informacija žiniasklaidai:

 

15.30–15.50 val. Lietuvos laiku vyks Europos Komisijos nario Virginijaus Sinkevičiaus spaudos konferencija anglų kalba. Norėdami užduoti klausimą, prašome prisijungti: https://broadcaster.interactio.io/join?code=61t7qg09007knoi

 

15.50–16.10 val. Lietuvos laiku vyks Europos Komisijos nario Virginijaus Sinkevičiaus spaudos konferencija lietuvių kalba. Norėdami užduoti klausimą, prašome prisijungti:

https://broadcaster.interactio.io/join?code=61t7qg09007knoi

 

Ryšių su žiniasklaida grupė
 

© 2006 Visos teisės saugomos.