Seimui pristatytas Medicinos praktikos įstatymo pataisų projektas Nr. XIIIP-4503, kuriuo siekiama sudaryti efektyvias teisines prielaidas gydytojų savanorystės institutui Lietuvoje, įteisinant gydytojų savanoriškos ir neatlyginamos medicinos praktikos galimybę teikiant kompleksinę paliatyviąją pagalbą.

ES organizuoja lėšų rinkimą pasauliniam atsakui į koronavirusą

2020-04-28

Europos Sąjunga ir pasauliniai partneriai surengs pasaulinį lėšų rinkimo maratoną kovai su koronavirusu. Viso pasaulio šalys ir organizacijos raginamos įsipareigoti padėti surinkti užsibrėžtą 7,5 mlrd. EUR pradinę sumą.

 

Surinktos lėšos bus skirtos trims veiklos sritims: diagnostikai, gydymui ir vakcinoms.

 

Europos Komisijos Pirmininkė U. von der Leyen pabrėžė: „Kovai su koronavirusu turime sutelkti pasaulį, jo lyderius ir gyventojus. Vos po dešimties dienų pradėsime rinkti lėšas pasauliniu mastu. Tai bus tikras maratonas, nes koronavirusą įveiksime tik užsitikrinę pasaulinį atsaką ir tvarius veiksmus įvairiuose frontuose. Turime vakciną sukurti, pagaminti ir paskirstyti po kiekvieną pasaulio kampelį. Ir turime ją pasiūlyti prieinamomis kainomis.“

 

Nuo gegužės 4 d. Europos Komisija registruos šalių ir verslo fondų įsipareigojimus skirti finansavimą ir taip pat paskelbs tolesnius pasaulinės kampanijos etapus, kuriais bus siekiama sparčiai papildyti nuolat atnaujinamą biudžetą.

 

Šiandien, balandžio 24 d., Pasaulio sveikatos organizacija su pradine pasaulinių sveikatos sektoriaus subjektų grupe pradėjo beprecedentį pasaulinio masto bendradarbiavimą, kad būtų paspartintas naujų esminių kovai su COVID-19 skirtų sveikatos technologijų kūrimas, gamyba ir objektyvus pasaulinis prieinamumas. Grupei priklauso Bilo ir Melindos Geitsų fondas, Pasirengimo epidemijoms inovacijų koalicija, Pasaulinis vakcinacijos ir imunizacijos aljansas, Pasaulinis fondas, UNITAID, „Wellcome Trust“ ir Pasaulio bankas. Visi kartu jie įsipareigojo siekti bendro tikslo – inovatyvių kovos su COVID-19 priemonių objektyvaus prieinamumo visiems pasaulio gyventojams.

 

Europos Komisija skiria šimtus milijonų eurų mokslinių tyrimų ir inovacijų priemonėms, kuriomis siekiama kurti vakcinas, naujus gydymo metodus, diagnostinius testus ir medicinos sistemas, neleidžiančias plisti koronavirusui.

 

Daugiau informacijos:

Pasaulinio atsako į koronaviruso grėsmę interneto svetainė

Klausimai – atsakymai apie pasaulinį atsaką į koronavirusą 

 

Pranešimas spaudai apie pasaulinį atsaką į koronavirusą

 

Specialus Komisijos tinklalapis, skirtas ES atsakui į COVID-19 protrūkį

 

 

Ryšių su žiniasklaida grupė

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.