Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui aiškiau apibrėžti laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu. Vyriausybės nutarimu buvo patikslinta, kokioms laisvalaikio, sporto ir pramogų paslaugoms taikomi ribojimai, nustatant, kad draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas.

Europos Komisija jungiasi prie COVAX sistemos

2020-08-31

Europos Komisija patvirtino norą dalyvauti COVAX sistemoje, kuri sudarys vienodas galimybes gauti įperkamą COVID-19 vakciną visiems, kuriems jos reikia. COVAX – tai pasaulinė bendradarbiavimo platforma, kuria siekiama paspartinti COVID-19 vakcinų kūrimą, gamybą ir sudaryti visoms pasaulio šalims vienodas galimybes naudotis testais, gydymo metodais ir vakcinomis. COVAX sistemą bendrai įgyvendina Vakcinacijos aljansas GAVI, Pasirengimo epidemijoms inovacijų koalicija (CEPI) ir PSO.

Taip pat Europos Komisija, įgyvendindama Europos komandos („Team Europe“) darbotvarkę, ketina skirti iki 400 mln. EUR garantijų, kuriomis bus remiamos COVAX priemonės ir jos tikslai.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Vienintelis būdas įveikti pasaulinę pandemiją yra pasaulinio masto bendradarbiavimas. Pasaulinis atsako į koronaviruso grėsmę planas ir kampanija „Pasaulinis tikslas – susivienyti dėl ateities“ parodė, kad galime susivienyti. Jau įsipareigota skirti beveik 16 mlrd. EUR, o talentingiausi mokslininkai ir organizacijos bendromis jėgomis kuria vakcinas, tyrimus ir gydymą – tai bus visuotinė, bendra mūsų gėrybė. Šiandien Europos Komisija pranešė skirsianti apie 400 mln. EUR COVAX sistemai, kuri sudarys sąlygas bendradarbiauti padedant mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šalims įsigyti būsimų vakcinų. Esu tikra, kad tai padės pasiekti mūsų tikslą – bendromis jėgomis įveikti šį virusą“.

ES dalyvavimas COVAX sistemoje papildys vykdomas ES derybas su vakcinų bendrovėmis siekiant didinti vakcinų gamybos pajėgumus, taip prisidedant prie pasaulinių pastangų.

Europos Komisija yra įsipareigojusi užtikrinti, kad visi, kuriems reikia vakcinos, ją gautų bet kurioje pasaulio vietoje, o ne tik savo šalyje. Niekas nebus saugus tol, kol nebus saugūs visi. Todėl ji nedelsdama sureagavo į PSO raginimą veikti ir nuo 2020 m. gegužės 4 d. Pasaulinio atsako į koronavirusą iniciatyvai – pasauliniams veiksmams, kuriais siekiama užtikrinti visuotinę prieigą prie koronaviruso tyrimų, gydymo būdų ir vakcinų, taip pat skatinti visuotinį atsigavimą – skyrė jau beveik 16 mlrd. EUR.

Daugiau informacijos: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/lt/ip_20_1540

 

EK Ryšių su žiniasklaida grupė

 

© 2006 Visos teisės saugomos.