Dėmesio, reikšmingas pokytis vežėjams ir kitiems, išvykstantiems iš Lietuvos: pakeistas pranešimo apie išvykimą terminas – nelieka nuostatos informuoti NVSC sužinojus apie išvykimą iš šalies ne vėliau kaip prieš 24 val. iki išvykimo. Šie pakeitimai įsigaliojo nuo 2021 m. kovo 1 d.

Europos Komisija patvirtino antrąją sutartį su „Moderna“ dėl papildomų 300 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių

2021-02-18

Europos Komisija patvirtino antrą sutartį su farmacijos įmone „Moderna“, pagal kurią numatoma visų ES valstybių narių vardu papildomai įsigyti 300 mln. vakcinos nuo koronaviruso dozių (150 mln. 2021 m. ir dar 150 mln. 2022 m.). Naujojoje sutartyje taip pat numatyta galimybė nemokamai perduoti vakciną mažesnių ir vidutinių pajamų šalims ar pasiūlyti ją kitoms Europos šalims.

Pagal 2020 m. lapkričio 25 d. Europos Komisijos patvirtintą pirmąją sutartį su „Moderna“ numatyta įsigyti 80 mln. vakcinos dozių, taip pat galimybė užsisakyti dar 80 mln. dozių.

Sutartis su „Moderna“ remiasi dideliu vakcinų, kurios bus gaminamos Europoje, krepšeliu – jau pasirašytos sutartys su „BioNTech/Pfizer“, „AstraZeneca“, „Sanofi-GSK“, „Janssen Pharmaceutica NV“, „Curevac“ ir „Moderna“. Šis įvairių vakcinų krepšelis užtikrins, kad Europa gaus 2,6 mlrd. dozių, kai bus įrodyta, kad vakcinos yra saugios ir veiksmingos.

Europos Komisija jau yra suteikusi sąlyginį rinkodaros leidimą vakcinoms, sukurtoms „BioNTech/Pfizer“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“.

 

Daugiau informacijos: Commission approves second contract with Moderna (europa.eu)

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.