Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui aiškiau apibrėžti laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu. Vyriausybės nutarimu buvo patikslinta, kokioms laisvalaikio, sporto ir pramogų paslaugoms taikomi ribojimai, nustatant, kad draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas.

Europos Komisija patvirtino trečiąją sutartį dėl galimos vakcinos nuo koronaviruso

2020-10-08

Europos Komisija patvirtino trečiąją sutartį dėl galimos vakcinos. Šįkart - sudarytą su viena iš „Johnson & Johnson“ priklausančių farmacijos bendrovių grupės „Janssen Pharmaceutical“ bendrove „Janssen Pharmaceutica NV“.

Patvirtinus, kad vakcina yra saugi ir veiksminga kovojant su COVID-19, pagal šią sutartį valstybės narės galės įsigyti dozių 200 mln. žmonių. Taip pat numatyta galimybė įsigyti papildomų 200 mln. dozių.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Koronaviruso plitimas Europoje toliau kelia nerimą, todėl ypač svarbu sukurti vakciną, ir padaryti tai greitai. Džiaugiuosi, kad susitarėme su „Johnson & Johnson“ ir galėsime įsigyti vakcinos dozių 200 mln. žmonių. Tai bus mūsų trečioji sutartis su farmacijos bendrove. Siekiame kuo skubiau aprūpinti ES piliečius saugiomis ir veiksmingomis vakcinomis.“

„Janssen“ kuriama vakcina nuo COVID-19 jau pasiekė III klinikinių tyrimų etapą. Europos Komisijos sprendimas remti šią vakciną grindžiamas patikimais moksliniais duomenimis, taikoma technologija, įmonės patirtimi kuriant vakcinas ir jos gamybos pajėgumais, kurių pakanka aprūpinti visai ES.

Europos Komisija jau yra pasirašiusi sutartis su „AstraZeneca“ ir „Sanofi-GSK“ bei sėkmingai užbaigė parengiamąsias derybas su „CureVac“, „BioNTech-Pfizer“ ir „Moderna“.

 

Daugiau informacijos: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/lt/ip_20_1829

 

Ryšių su žiniasklaida grupė

 

© 2006 Visos teisės saugomos.