Svarbu: viešojoje erdvėje sklindant prieštaringai informacijai, Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad gydytojai akušeriai ginekologai ragina moteris skiepytis nuo COVID-19 ir tokiu būdu apsaugoti save nuo sunkių ligos pasekmių.

Europos Komisija patvirtino trečiąją sutartį dėl galimos vakcinos nuo koronaviruso

2020-10-08

Europos Komisija patvirtino trečiąją sutartį dėl galimos vakcinos. Šįkart - sudarytą su viena iš „Johnson & Johnson“ priklausančių farmacijos bendrovių grupės „Janssen Pharmaceutical“ bendrove „Janssen Pharmaceutica NV“.

Patvirtinus, kad vakcina yra saugi ir veiksminga kovojant su COVID-19, pagal šią sutartį valstybės narės galės įsigyti dozių 200 mln. žmonių. Taip pat numatyta galimybė įsigyti papildomų 200 mln. dozių.

Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė: „Koronaviruso plitimas Europoje toliau kelia nerimą, todėl ypač svarbu sukurti vakciną, ir padaryti tai greitai. Džiaugiuosi, kad susitarėme su „Johnson & Johnson“ ir galėsime įsigyti vakcinos dozių 200 mln. žmonių. Tai bus mūsų trečioji sutartis su farmacijos bendrove. Siekiame kuo skubiau aprūpinti ES piliečius saugiomis ir veiksmingomis vakcinomis.“

„Janssen“ kuriama vakcina nuo COVID-19 jau pasiekė III klinikinių tyrimų etapą. Europos Komisijos sprendimas remti šią vakciną grindžiamas patikimais moksliniais duomenimis, taikoma technologija, įmonės patirtimi kuriant vakcinas ir jos gamybos pajėgumais, kurių pakanka aprūpinti visai ES.

Europos Komisija jau yra pasirašiusi sutartis su „AstraZeneca“ ir „Sanofi-GSK“ bei sėkmingai užbaigė parengiamąsias derybas su „CureVac“, „BioNTech-Pfizer“ ir „Moderna“.

 

Daugiau informacijos: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/lt/ip_20_1829

 

Ryšių su žiniasklaida grupė

 

© 2006 Visos teisės saugomos.