Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui aiškiau apibrėžti laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu. Vyriausybės nutarimu buvo patikslinta, kokioms laisvalaikio, sporto ir pramogų paslaugoms taikomi ribojimai, nustatant, kad draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas.

Užbaigė parengiamąsias derybas su „BioNTech-Pfizer“ dėl galimos vakcinos pirkimo

2020-09-09

Europos Komisija užbaigė parengiamąsias derybas su bendrove „BioNTech-Pfizer“ dėl galimos vakcinos nuo COVID-19 pirkimo. Užbaigus parengiamąsias derybas turėtų būti sudaryta išankstinė pirkimo sutartis, kuri bus finansuojama pagal Skubios paramos priemonę. Parengta sutartis su „BioNTech-Pfizer“ suteiktų galimybę visoms ES valstybėms narėms įsigyti vakciną, taip pat nemokamai suteikti ją mažesnių ir vidutinių pajamų šalims ar paskirstyti Europos šalims. Numatoma, kad Europos Komisija turės sutartinę sistemą pradiniam 200 mln. dozių pirkimui visų ES valstybių narių vardu, taip pat galimybę įsigyti dar iki 100 mln. dozių, kurios būtų tiekiamos, kai pasitvirtins, kad vakcina yra saugi ir veiksminga kovojant su COVID-19.

 

Prieš tai liepos 31 d. Europos Komisija užbaigė derybas su „Sanofi-GSK“, rugpjūčio 13 d. – su „Johnson & Johnson“, rugpjūčio 18 d. – su „CureVac“, o rugpjūčio 24 d. – su „Moderna“. Pirmoji sutartis, sudaryta su „AstraZeneca“, įsigaliojo rugpjūčio 27 d.

2020 m. birželio 17 d. Europos Komisijos priimta Europos vakcinų strategija siekiama per 12–18 mėnesių visiems Europos piliečiams užtikrinti kokybiškas, saugias, veiksmingas ir įperkamas vakcinas. Šiuo tikslu, bendradarbiaudama su valstybėmis narėmis, Europos Komisija su vakcinų gamintojais sudaro išankstines pirkimo sutartis, pagal kurias valstybėms narėms suteikiama teisė už nustatytą kainą įsigyti tam tikrą kiekį vakcinos dozių, kai vakcina bus sukurta. Europos Komisija taip pat yra įsipareigojusi užtikrinti, kad visi, kuriems reikia vakcinos, ją gautų bet kurioje pasaulio vietoje, o ne tik savo šalyje. Niekas nėra saugus tol, kol nėra saugūs visi.

Daugiau informacijos: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/lt/ip_20_1556

 

EK Ryšių su žiniasklaida grupė

 

 

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.