Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui aiškiau apibrėžti laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu. Vyriausybės nutarimu buvo patikslinta, kokioms laisvalaikio, sporto ir pramogų paslaugoms taikomi ribojimai, nustatant, kad draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas.

Įsigaliojo Europos Komisijos sutartis su „AstraZeneca“ dėl vakcinos nuo COVID-19

2020-08-27

Bendrovei „AstraZeneca“ ir Europos Komisijai oficialiai pasirašius, įsigaliojo pirmoji sutartis, dėl kurios Europos Komisija derėjosi ES valstybių narių vardu su farmacijos bendrove.

Sutartis grindžiama rugpjūčio 14 d. patvirtinta išankstine pirkimo sutartimi su „AstraZeneca“. Ši sutartis bus finansuojama pagal skubios paramos priemonę.

Sutartyje numatyta, kad visos valstybės narės galės įsigyti 300 mln. bendrovės „AstraZeneca“ vakcinos dozių (su galimybe papildomai įsigyti dar 100 mln. dozių) ir šios dozės bus paskirstytos proporcingai, remiantis gyventojų skaičiumi. 

Bendrovė „AstraZeneca“ ir Oksfordo universitetas suvienijo jėgas, kad sukurtų ir galėtų platinti potencialią rekombinantinę adenovirusinę vakciną, kurios tikslas – užkirsti kelią COVID-19 infekcijai. Su „AstraZeneca“ siūloma vakcina jau atliekami didelio masto II ir III etapo klinikiniai tyrimai, nes I ir II etapuose pasiekta daug žadančių rezultatų, patvirtinančių vakcinos saugumą ir imunogeniškumą.

Europos Komisija tęsia diskusijas dėl panašių sutarčių su kitais vakcinų gamintojais ir sėkmingai užbaigė parengiamąsias derybas su bendrovėmis „Sanofi-GSK“ (liepos 31 d.), „Johnson & Johnson“ (rugpjūčio 13 d.), „CureVac“ (rugpjūčio 18 d.) ir „Moderna“ (rugpjūčio 24 d.).

 

Daugiau informacijos: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/lt/ip_20_1524

 

 

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.