Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui aiškiau apibrėžti laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu. Vyriausybės nutarimu buvo patikslinta, kokioms laisvalaikio, sporto ir pramogų paslaugoms taikomi ribojimai, nustatant, kad draudžiama teikti laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas.

Prie „rescEU“ medicinos reikmenų rezervą priimančių šalių prisijungė dar keturios

2020-09-22

Danija, Graikija, Vengrija ir Švedija prisijungė prie Vokietijos ir Rumunijos kaip „rescEU“ medicinos reikmenų rezervą priimančios šalys. Dabar jau iš viso šešios ES valstybės narės su Europos Komisijos finansine pagalba kuria gyvybę saugančių apsauginių ir kitų gyvybiškai svarbių medicinos reikmenų rezervą, kuris gali būti išdalytas visoje Europoje susidarius ekstremalioms medicininėms situacijoms, pvz., jei nacionalinės priežiūros sistemos sulauktų ypač didelio koronavirusu užsikrėtusių pacientų skaičiaus.

 

Dabar aukšto lygio medicinos reikmenų rezervai bus papildyti FFP2 ir FFP3 apsauginėmis kaukėmis, apsauginiais chalatais, pirštinėmis, taip pat plaučių ventiliacijos aparatais.

Rezervo „rescEU“ atsargos gali apimti įvairių rūšių medicinos reikmenis, pvz., apsaugines kaukes ar intensyviai terapijai naudojamus medicininius ventiliacijos aparatus. Jos nuolat pildomos. Rezervas saugomas keliose valstybėse narėse, kurios atsakingos už priemonių įsigijimą. Europos Komisija finansuoja 100 proc. turto, taip pat padengia sandėliavimo ir transporto išlaidas. Po to Reagavimo į nelaimes koordinavimo centras administruoja reikmenų paskirstymą, kad reikmenys keliautų ten, kur jų labiausiai reikia, atsižvelgiant į ES pagalbos pagal Sąjungos civilinės saugos mechanizmą prašančių šalių poreikius.

 

Daugiau informacijos: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/lt/ip_20_1709

 

Ryšių su žiniasklaida grupė

 

© 2006 Visos teisės saugomos.