Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, sergamumas lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) Lietuvoje 2019 metais buvo mažesnis nei užpernai - LPI susirgimų pernai užregistruota 38 atvejais mažiau, lyginant su 2018 metais: atitinkamai 421 ir 459. Sergamumo 100 tūkst. gyventojų rodiklis Lietuvoje 2019 metais chlamidioze siekė – 8,9 atvejo, sifiliu – 4,2 atvejo ir gonorėja – 2 atvejus. Visi pastarieji rodikliai 2018 m. buvo nežymiai didesni.

EK Pirmininkės metiniame pranešime daug vietos skirta ir sveikatos apsaugai

2020-09-16

Šiandien Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen Europos Parlamento plenariniame posėdyje skaitė metinį pranešimą apie Europos Sąjungos padėtį, kuriame pristatė savo viziją dėl Europos.

Europos Komisijos Pirmininkės teigimu, „NextGenerationEU“ suteikia Europai unikalią galimybę planuoti savo ateitį ir tuos planus įgyvendinti. Europa turi viziją, planą ir investicijų. Europos Komisija visomis išgalėmis sieks, kad ši vizija taptų tikrove – kad Europa taptų žalesniu, skaitmeniškai pažangiu ir atsparesniu žemynu. Tam ji užsibrėžė svarbiausius uždavinius:

·         saugoti gyvybes bei pragyvenimo šaltinius Europoje, europiečių sveikatą ir ekonomikos stabilumą;

·         stiprinti Europos žaliojo kurso elementus ir padidinti užmojus;

·         vadovauti skaitmeninei transformacijai, visų pirma duomenų, technologijų ir infrastruktūros srityse;

·         kuo geriau išnaudoti bendrosios rinkos teikiamas galimybes;

·         toliau telkti pasaulinio atsako į koronavirusą pajėgas ir užtikrinti, kad kuriamos vakcinos nuo COVID-19 būtų prieinamos, įperkamos ir saugios;

·         ryžtingiau reaguoti į pasaulinio įvykius ir stiprinti santykius su artimiausiomis ES kaimyninėmis šalimis bei pasauliniais partneriais; 

·         vadovautis nauju požiūriu į migraciją, budriai saugoti teisinės valstybės principus ir kurti sąjungą, kurioje rasizmui ir diskriminacijai nebūtų vietos.

 

Daugiau informacijos:

 

EK Pirmininkės kalba

 

Pranešimas spaudai

 

Metiniam pranešimui apie ES skirtas tinklalapis

 

U. von der Layen vadovaujamos EK pirmųjų metų pasiekimų suvestinė

 

Ryšių su žiniasklaida grupė

 

© 2006 Visos teisės saugomos.