Doc. Loreta Kuzmienė – apie žurnalo leidybą ir atsakomybę

2017-09-21

Kaip jau rašėme, doc. dr. Loreta Kuzmienė žurnalo „Lietuvos oftalmologija“ rengimą ir leidybą iš kolegės redaktorės Jūratės Mildos Balčiūnienės perėmė 2005-ųjų metų gruodį. Pateikėme jai keletą klausimų.

Gerbiama Redaktore, prie žurnalo rengimo ir leidybos „vairo“ stojote 2005-ųjų metų pabaigoje. Kas pasiūlė, paskatino imtis tokios veiklos?

Tai buvo seniai – prieš 12 metų, taigi tiksliai pasakyti, kaip viskas atrodė tuomet, yra labai sunku. Turbūt pagrindinis tikslas buvo tęsti žurnalo leidybą, kuri tada buvo pradėta dar visai neseniai – prieš trejus metus. Per šį laikotarpį išleidome arti keturiasdešimties žurnalų numerių.

Kokia buvo Jūsų, kaip redaktorės, žurnalo leidimo vizija, tikslai? Ar tęsėte pirmtakų tradicijas, ar įgyvendinote naujus iššūkius?

Tuo laikotarpiu, kai perėmiau šį darbą, prieiga prie tarptautinių prestižinių oftalmologijos žurnalų buvo labai ribota, Kauno medicinos universiteto (taip anuomet vadinosi dabartinis Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. – V. G.) biblioteka suteikė ženkliai mažiau galimybių naudotis prenumeruojamomis duomenų bazėmis, taip pat dalis vyresniosios kartos oftalmologų neturėjo galimybių naudotis užsienio literatūra, todėl žurnale stengėmės pateikti literatūros apžvalgas, parengtas pagal paskutiniųjų metų publikacijas, taip pat pristatyti mūsų oftalmologų atliekamus mokslinius darbus, įdomesnius klinikinius atvejus bei ginamas disertacijas. Aktualijų skyrelyje pristatydavome pokalbius su Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinės ligonių kasos, universitetinių klinikų atstovais atitinkamu laikotarpiu aktualiais klausimais. Panaši leidinio struktūra išlikusi iki šiol.

Iš tiesų žurnale pateikiamos oftalmologijos naujienos, informuojama apie valstybinę politiką oftalmologijos srityje, publikuojamos akių ligų diagnostikos ir gydymo aktualijos...

Taip, bet reikėtų pažymėti, kad kasmet surinkti publikacijoms medžiagą darosi vis sunkiau. Pirmiausia – tai vis didėjantis gyvenimo tempas, sunkėjančios kasdienio darbo sąlygos tiek jauniems gydytojams, gydytojams rezidentams, kuriuos stengiamės įtraukti, rengiant publikuojamus straipsnius, tiek vyresniems kolegoms, kurie galėtų pasidalyti patirtimi, klinikinių atvejų pristatymu.

Žurnalo parengimas ir straipsnių surinkimas kiekvienam numeriui – daug laiko ir pastangų reikalaujantis darbas, kurio, žinoma, negalėtume atlikti be profesionalios pagalbos iš kolegų žurnalo redakcijoje.

Ateina nauja oftalmologų karta, didėja galimybės naudotis tarptautiniais oftalmologijos leidiniais, todėl kyla klausimas, ar toks žurnalo formatas mums toliau reikalingas.

Plačiau apie tai skaitykite „Lietuvos oftalmologija“ 2017 Nr. 2

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.