Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo (VVSS) fondo taryba patvirtino 2019 m. prioritetus bei priemones, pagal kurias bus finansuojami projektai. Tad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia pareiškėjus aktyviai dalyvauti konkursuose.

Žurnalo redaktorė doc. Vilma Jūratė Balčiūnienė: „Žurnalą subrandino visų mūsų entuziazmas!“

2017-10-31

Pradėto leisti „Lietuvos oftalmologijos“ žurnalo atsakomosios redaktorės pareigos buvo patikėtos Kauno klinikų gydytojai oftalmologei Vilmai Jūratei Balčiūnienei. Pateikėme buvusiai redaktorei keletą klausimų, kviesdami prisiminti, kokia buvo pradžia ir kaip sekėsi įgyvendinti ambicingus sumanymus išleisti specializuotą žurnalą.

 

Gerbiama V. J. Balčiūniene, turbūt dar puikiai prisimenate tuos laikus, kai, negalėdama nuslėpti jaudulio, paėmėte į rankas pirmąjį „Lietuvos oftalmologijos“ numerį ir gal net galėtumėte pasakyti, apie ką jame buvo rašoma... Papasakokite, kaip gimė mintis rengti ir leisti tokį žurnalą? Ar labai sudėtinga buvo tą idėją realizuoti?

Pirmiausia noriu pasveikinti visą redakcijos kolektyvą ir kolegas gydytojus oftalmologus, prisidėjusius prie žurnalo leidimo, su šiuo gražiu ir ne visai mažu jubiliejumi... Džiaugiuosi, kad žurnalo leidyba nenutrūko net ir sunkiausiais laikotarpiais. O pirmojo numerio ir paties žurnalo gimimas išties buvo labai svarbus įvykis, įsirėžęs giliai į atmintį. Mintis rengti leidinį gimė gerokai anksčiau. Tiesiog pavydu buvo vartyti kitų šalių ar kitų specialybių leidinius. Todėl pasidalijus šiomis mintimis su tada dar jaunu „Medicinos spaudos namų“ kolektyvu ir Lietuvos akių gydytojų draugijos (LAGD) valdybos aktyvu, ledai pajudėjo. Prasidėjo redakcinės kolegijos, temų ir rėmėjų ieškojimas. Taigi idėją realizuoti nebuvo labai sunku, na, o pastangų ir darbo įdėti reikėjo tikrai nemažai.

Pirmojo numerio temų šiandien jau gerai nepamenu, tačiau viršelio nuotraukos parinkimo tikrai niekada nepamiršiu. Reikėjo geros kokybės ir autentiškos fotografijos oftalmologine tema. Tuo metu su naujausia ir moderniausia akių dugno kamera dirbau pati... Aukščiausios kokybės nuotraukos buvo atliktos Londono karališkojo koledžo kursų sertifikatui gauti, na, o kantriausias modelis, žinoma, buvo nuosavas vyras... Taigi galite įsivaizduoti, kiek meilės buvo įdėta į pirmąjį žurnalo numerį (juokiasi)...

 

Sprendžiant iš publikacijų pirmuosiuose žurnalo numeriuose, buvo rašoma apie tai, kas oftalmologams ne mažiau aktualu ir šiandien: Lietuvos oftalmologijos situacija Europoje ir pasaulyje; nauji akių ligų gydymo metodai; oftalmologų poreikio ypatumai; rezidentų rengimo, kvalifikacijos kėlimo problemos ir kt. Ieškojote atsakymų į klausimus, kurie oftalmologams buvo, yra ir visada bus svarbiausi?

Džiugu, kad visa tai įgyvendinti pavyko todėl, kad didelio entuziazmo nestigo ir būreliui aktyviausių kolegų, kurie negailėjo savo laisvalaikio. Gaila, bet tokio dabartinių jaunųjų kolegų aktyvumo, deja, pasigendu...

Plačiau apie tai skaitykite „Lietuvos oftalmologija“ 2017 Nr. 2

 

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.