HI informacija: pernai šalyje mirė 38 281 žmogus – 1293 asmenimis mažiau nei 2018 m. Pagrindinės Lietuvos gyventojų mirties priežastys – kraujotakos sistemos ligos, piktybiniai navikai ir išorinės priežastys. 2019 m. jos sudarė 81,9 proc. visų mirties priežasčių. Nuo kraujotakos sistemos ligų mirė daugiau kaip pusė, t. y. 54,6 proc. mirusiųjų, nuo piktybinių navikų – 21 proc., o dėl išorinių priežasčių – 6,3 proc.

Išleistas naujas žurnalo FARMACIJA IR LAIKAS numeris

2020-07-02

Prenumeratorius artimiausiu metu pasieks naujas žurnalo FARMACIJA IR LAIKAS numeris. Jame rasite publikacijų apie planuojamas Farmacijos įstatymo pataisas dėl vaistininko darbo vaistinėje pokyčių nuo kitų metų sausio; apie ekstremalių situacijų grėsmę ir šalies pasirengimą joms; apie 1918 - 1920 metų gripo pandemiją. Taip pat skaitykite interviu su „Lietuvos metų vaistininkas 2019“ viena iš laimėtojų Irena Tamuliene. Rubrika VAISTININKO PRAKTIKA kviečia susipažinti su mokslininkų bandymais rasti vaistų, padedančių pasveikti susirgus koronavirusu, o SPECIALISTO PRAKTIKOS skiltyje skaitykite apie migrenos ir LOPL gydymo ypatumus. KITU KAMPU viešnia šį kartą - vargonininkė Laura Gedgaudaitė, o apie sveikatą ir jos saugojimą kalbamės su psichologijos mokslų daktaru Gintaru Chomentausku. Visas publikacijas rasite turinyje (žr. žemiau).

Žurnalą galite įsigyti redakcijoje Kaune, Karaliaus Mindaugo pr. 7, tel. 8618 87321.

 

Žurnalo turinys:

 

Aktualijos

Farmacijos įstatymo pataisos dėl vaistininko darbo vaistinėje nuotoliniu būdu. Vieni tam pritaria, kiti – prieštarauja. Ar rasime aukso viduriuką?

Lietuvai reikia įvertinti ekstremalių situacijų grėsmę ir nuosekliai didinti šalies atsparumą bei pasirengimą joms

„Lietuvos metų vaistininkas 2019“ sidabrinio medalio laimėtoja Irena Tamulienė: „Vaistininkas turi būti ir ligų bei vaistų žinovas, ir gyvenimo guru, ir psichologas“______

Gripo pandemija 1918–1920 metais

 

Vaistinių reitingai – Higėjos taurėmis

 

Vaistininko praktika

Ar nosies plovimas saugo nuo virusinių  infekcijų

Ambroksolis – vienas iš medikamentų COVID-19 sukeltam kosuliui gydyti?            

Naproksenas prieš COVID-19 – naujas klinikinis tyrimas

 

Specialisto komentaras

Gydytoja pulmonologė Elena Bernotienė: „Inhaliatoriaus svarba gydant lėtinę obstrukcinę plaučių ligą“

Migrena: ką apie šią ligą turi žinoti vaistininkas?

 

Kitu kampu

Laura Gedgaudaitė: „Viską, ko pasigedau vaistinėje, atradau vargonuose ir kūrybinėje veikloje“

 

Sveikatos interviu

Psichologas dr. Gintaras Chomentauskas: „Visos ligos yra mūsų kūriniai“

 

Mano grupė

Kristina Vaičaitienė, „Gintarinės“ vaistinės vaistininkė, vaistinės vedėja, „Lietuvos metų vaistininkas 2018“ nugalėtoja

 

Komentarai

Vardas: El. paštas:

Įveskite patvirtinimo kodą:

Atnaujini kodą

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.