Pernai kovai su Parkinsono liga išleista 4,8 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Tai – 14 proc. daugiau nei 2017 m., kai buvo panaudota per 4,17 mln. eurų.

Pirmąkart Lietuvos vaistininkystės istorijoje - „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai!

2018-09-27

Kaip jau pranešėme anksčiau, rugsėjo 25-ąją buvo paminėta Tarptautinė vaistininko diena. Šia proga Lietuvos sveikatos mokslų universiteto(LSMU) Farmacijos fakultetas kartu su farmacijos specialistams skirto žurnalo „Farmacija ir laikas“ redakcija paskelbė „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų startą.

 „Vaistininkas yra viena seniausių ir garbingiausių profesijų pasaulyje, kai žmonių pagarbą ir pasitikėjimą vaistininkai pelno dėl noro padėti sergančiam ir kenčiančiam. Lietuvos vaistinėse dirba puikūs specialistai, kurie turi daug žinių, patirties ir noro padėti žmonėms, užtikrinant tinkamą ir racionalų vaistų vartojimą ir taip gerinant Lietuvos piliečių sveikatą, – mintimis dalijosi LSMU Farmacijos fakulteto dekanė profesorė Ramunė Morkūnienė. - Vaistininkas turi nueiti ilgą ir nelengvą penkerių metų farmacijos studijų kelią, o vėliau savo profesinėje veikloje nuolat derinti farmacijos mokslo žinias, inovacijas, naujausias technologijas ir sukauptą patirtį. Farmacijos srities profesionalas pasižymi kompetencija, principingumu, savarankiškumu, jautrumu ir, svarbiausia, ištikimybe savo profesijai. Rugsėjo 25-oji yra Tarptautinė vaistininko diena, o šių metų šūkis – „Vaistininkas: jūsų vaistų ekspertas“, todėl mūsų universiteto Farmacijos fakultetas kaip tik ir nori atsisukti į kiekvieną mūsų Alma Mater absolventą, nuoširdžiai ir profesionaliai atliekantį savo darbą. Kartu su žurnalu „Farmacija ir laikas“ pirmą kartą Lietuvoje organizuojame „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimus“.

Žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė doc. Loreta Kubilienė paaiškino, kodėl kilo idėja rengti tokį konkursą.

„Šiandien labai daug kalbama apie sveikatos saugojimą, sveikos gyvensenos svarbą, o vaistininkas daugeliu atvejų kaip tik ir yra pirmasis sunegalavusio asmens konsultantas – profesionalus vaistų patarėjas, pirminis ligų identifikavimo ekspertas, tinkamo ir racionalaus vaistų vartojimo užtikrinimo garantas, – kalbėjo doc. L. Kubilienė. – Tai tokia profesija, kurios atstovai bene labiausiai atliepia visuomenės lūkesčius kuo anksčiau pastebėti sveikatos sutrikimą ar besivystančią ligą ir laiku suteikti pagalbą, rekomenduojant ligoniui tinkamą gydymą ar nusiunčiant pas šeimos gydytoją ar atitinkamos srities specialistą“.

Žurnalo vyriausioji redaktorė L. Kubilienė pabrėžė, jog šis konkursas pasižymi išskirtiniu skaidrumu: geriausio vaistininko rinkimuose galės dalyvauti ir kandidatus siūlyti visi vaistinių darbuotojai, o tarptautinė ekspertų komisija vertins pretendentų į nugalėtojus tiek profesines kompetencijas, tiek asmenines, žmogiškąsias savybes.

Geriausius iš geriausių vaistininkus išrinks tarptautinė komisija, susipažinusi su vaistininkų bendruomenės pasiūlytais kandidatais ir pasikalbėjusi su kiekvienu iš jų.

Komisiją sudarys Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos universitetų farmacijos fakultetų, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM atstovai.

Organizatoriai tikisi, kad šiemet pirmą kartą Lietuvos vaistininkystės istorijoje surengti „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai taps gražia kasmete tradicija ir dar labiau paskatins vaistininkų bendruomenę susitelkti atsakingam darbui.

Iškilminga konkurso „Lietuvos metų vaistininkas“ nugalėtojų apdovanojimų ceremonija vyks gruodžio 14 dieną Kauno rotušėje.

Platinos, aukso ar sidabro medaliais bei diplomais bus apdovanoti trys geriausi šalies vaistininkai.

 

Virginija Grigaliūnienė

 

 

Komentarai

Vardas: El. paštas:

Įveskite patvirtinimo kodą:

Atnaujini kodą

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.