HI informacija: pernai šalyje mirė 38 281 žmogus – 1293 asmenimis mažiau nei 2018 m. Pagrindinės Lietuvos gyventojų mirties priežastys – kraujotakos sistemos ligos, piktybiniai navikai ir išorinės priežastys. 2019 m. jos sudarė 81,9 proc. visų mirties priežasčių. Nuo kraujotakos sistemos ligų mirė daugiau kaip pusė, t. y. 54,6 proc. mirusiųjų, nuo piktybinių navikų – 21 proc., o dėl išorinių priežasčių – 6,3 proc.

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai 2019“. Kauno rotušėje – geriausių Lietuvos vaistininkų pagerbimo ir apdovanojimo fiesta!

2019-12-08

Virginija Grigaliūnienė

Daug nuoširdžių sveikinimo žodžių, daug džiaugsmo, linkėjimų, plačių šypsenų... Puikus koncertas ir malonaus bendravimo akimirkos...  Taip trumpai galima nusakyti nuotaikas, kurios tvyrojo Kauno rotušėje, iškilmingos „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų nugalėtojų apdovanojimo ceremonijos metu.

„Lietuvos metų vaistininkas 2019“ rinkimus, kaip ir pernai, organizavo Kaune leidžiamo žurnalo „Farmacija ir laikas“ redakcija kartu su instituciniu partneriu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultetu.

Šventinis renginys sulaukė išskirtinių svečių: jo dalyviams gražų Žodį tarė ir visus palaimino kardinolas JE Sigitas Tamkevičius, padėką ne tik nominantams, bet ir visiems šalies vaistininkams išreiškė Vilniaus arkivyskupas Darius Trijonis, daug gražių žodžių vaistininkams nuo Kauno mero Visvaldo Matijošaičio perdavė jo atstovas Tomas Jarusevičius, nuoširdžius sveikinimus išsakė sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė, VVKT viršininkas Gytis Andrulionis, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektorė Vaiva Lesauskaitė...

Iškilmingos šventės dalyvius pasveikino ir šių rinkimų organizatoriai – žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausiosioji redaktorė profesorė Loreta Kubilienė bei institucinio partnerio LSMU Farmacijos fakulteto dekanė profesorė Ramunė Morkūnienė.

„Sveikinu visus Lietuvos vaistininkus - ne tik šio konkurso nugalėtojus, - kalbėjo profesorė R. Morkūnienė. - Universitetas jumis didžiuojasi! Ši šventė vyksta jau antrus metus, ir tai - puiki proga visiems mums susitikti, pabendrauti, pasidalyti patirtimi , džiaugsmais ir rupesčiais. Jūs esate ne tik vaistu ekspertai, vaistinių vadovai, bet ir labai mylintys savo darbą, o kad žmogui būtų galima padėti, reikia ne tik daug žinių, bet ir didelės meilės jam...“

Po iškilmingų kalbų renginio „vairą“ perėmė aktorė Virginija Kochanskytė. Ji pirmiausia pristatė visus „Lietuvos metų vaistininkas 2019“ rinkimų finalinio etapo dalyvius ir Tarptautinės ekspertų komisijos, kuri iš šių vaistininkų išrinko pačius geriausiuosius, sudėtį. Priminsime, kad Tarptautinei ekspertų komisijai vadovavo profesorė Ramunė Morkūnienė.

Tarptautinė ekspertų komisija vertino pretendentų tiek profesines kompetencijas, tiek asmenines, žmogiškąsias savybes.

Žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė profesorė L. Kubilienė pabrėžė, jog šiemet konkurse didžiausias dėmesys buvo sutelktas į vaistininką – vaistų ekspertą.

 

Nugalėtojai

Į finalinį etapą pateko 20 vaistininkų. Tai įvairiuose šalies miestuose dirbantys „Benu vaistinė Lietuva“ vaistinių tinklo vaistininkai Neringa Dapkuvienė, Rita Navickienė ir Vaida Poškaitienė; „Camelia“ vaistinių tinklui atstovaujantys Martina Adomavičienė, Zita Janušauskienė ir Irena Tamulienė; EUROVAISTINĖS atstovai Laura Gogienė, Karolina Kudzinskienė ir Dainius Viederis; „Gintarinės vaistinės“ tinklo atstovai Kęstutis Beržinis, Tadas Labanauskas ir Rasa Viršilienė; „Norfa vaistinės“ vaistininkai Justina Jurelytė – Bražiūnė, Laura Vanagaitė ir Jolita Zamaliauskienė, „Ramunėlės vaistinės“ tinklo atstovai Dovilė Lukšienė, Virginija Surgautienė ir Lina Šukienė; nepriklausomoms vaistinėms atstovaujantys Rima Losinskaja ir Juras Kirkus.

Iš šių vaistininkų Tarptautinė ekspertų komisija turėjo išrinkti pačius geriausiuosius – Platininio, Auksinio ir Sidabrinio medalių laimėtojus. Šiuos medalius sukūrė dailininkas, heraldikos specialistas, Dailės akademijos profesorius Rolandas Rimkūnas, o nukalė juvelyras Audrius Gudišauskas.

Kadangi trečiosios vietos laimėtojų (pagal surinktą balų skaičių) buvo du, komisija ilgai diskutavo, kuris iš jų vertesnis medalio. Po intensyvios diskusijos galiausiai buvo nuspręsta apdovanoti abu vaistininkus. Teko labai greitai suktis, kad juvelyras iki apdovanojimų ceremonijos suspėtų nukalti dar vieną medalį... Taigi Sidabrinių medalių laimėtojai - telšiškis Kęstutis Beržinis ir kaunietė Irena Tamulienė. Jie, be medalių, gavo ir savivaldybių, kuriose dirba, merų Padėkas: Irenai Tamulienei Padėką pasirašė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, o Kęstutį Beržinį pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. 

Auksiniu medaliu ir diplomu buvo apdovanota „Eurovaistinės“ tinklui atstovaujanti vaistininkė Laura Gogienė, kuriai perduota ir Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pasirašyta Padėka.

Na, o „Lietuvos metų vaistininko“ titulas kartu su Platininiu medaliu ir diplomu buvo įteiktas „Gintarinės vaistinės“ vaistininkui iš Šiaulių Tadui Labanauskui. Dar renginio išvakarėse sužinojome, kad geriausio Lietuvos vaistininko garbei Šiaulių miesto savivaldybėje bus surengtas iškilmingas priėmimas!

Lietuvos metų vaistininkas Tadas Labanauskas taip pat apdovanotas kelione į Tarptautinės farmacijos federacijos organizuojamą, kitų metų rugsėjo mėnesį vyksiantį pasaulinį farmacininkų kongresą Sevilijoje (Ispanija).

Komisija, svarstydama, kuriems finalinio etapo dalyviams skirti medalius, vertino jų atlikto specialaus testo rezultatus, profesinį pasirengimą, patirtį, visuomeninę veiklą, psichologinius aspektus ir asmenines, bendražmogiškąsias savybes.

Aukščiausio įvertinimo Tadas Labanauskas nusipelnė už puikiai atliktas specialaus testo užduotis, per pokalbį su vertinimo komisija metu jis užsirekomendavo kaip sumanus farmacijos specialistas, aukščiausio lygio farmacinių paslaugų teikėjas, gebantis greitai ir teisingai spręsti pasitaikančias klinikines situacijas, tinkamai įvertinti paciento sveikatos problemos rimtumą ir kt. Tadas Labanauskas nuolat tobulinasi, gilina profesines žinias, o sukaupta informacija noriai dalinasi su vaistinės kolektyvo, kuriam vadovauja, kolegomis. Tado darbo stažas vaistinėje – daugiau kaip 15 metų, jis taip pat yra dirbęs ir Valstybinėje vaistų kontrolės tarnyboje.   

Iškilmingame renginyje taip pat buvo pagerbtas garsus farmakologas, išradimų ir knygų autorius Antanas Juozas Gendrolis. Jam įteiktas medalis „Už nuopelnus Lietuvos vaistininkystei“.

 

Padėkos už iniciatyvos palaikymą

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų organizatoriai nuoširdžiai padėkojo projekto partneriams už iniciatyvos palaikymą ir vaistininko profesijos aktualizavimą. Padėkos buvo įteiktos vaistinių tinklams „Camelia“, Eurovaistinė, „Norfos vaistinė“, „Gintarinė vaistinė“, „Benu vaistinė Lietuva“, „Ramunėlės vaistinė“, taip pat farmacijos kompanijai „Biocodex“ (tai Sidabrinis partneris, beje,  finansuojantis ir Lietuvos metų vaistininko dalyvavimą FIP kongrese)  bei kompanijoms „Litfas“, GSK, „Orivas“, Naos, „Entafarma“.

Beje, kompanijos „Biocodex“ vadovas Vytautas Pašukonis įsteigė specialius prizus vaistininkams – probiotos ekspertams, laureatai buvo paskelbti ir apdovanoti šventinio renginio metu.

 

Šventinis koncertas

Šventinio renginio dalyviams koncertavo Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai Ieva Goleckytė (sopranas) ir Andrius Apšega (baritonas), akomponavo pianistė, tarptautinių konkursų laureatė Rūta Blaškytė. Renginį vedė charizmatiškoji aktorė Virginija Kochanskytė.

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų organizatoriai didžiuojasi, kad vaistininkų rinkimai tampa gražia kasmete tradicija. Jie tikisi, kad altruistinės profesijos atstovams parodyta pagarba visus juos paskatins dar labiau susitelkti nuoširdžiam ir labai atsakingam darbui su visais vaistinės klientais.

 

 „Jau daugelį amžių vaistininkai jaučiasi tais žmonėmis, kurie sugeba padėti saugoti savo brangiausią turtą sveikatą, nes kai kurie dėl savo kaltės tą savo turtą išbarstome. Jūs esate tie brangūs žmonės, kurie padeda surinkti, kas buvo išbarstyta. Nuosirdziausiai sveikinu visus, ne tik nominantus, - kurie tarnaujate ir Kaune, ir visoje lietuvoje. Tegul viešpats jus laimina... “ –

tai Kardinolo JE Sigito Tamkevičiaus Žodžiai ir palaiminimas.

 

Tarptautinė ekspertų komisija, išrinkusi Platininio, Auksinio ir Sidabrinio medalių laimėtojus:

 

Pirmininkė:

Prof. Ramunė Morkūnienė

LSMU Farmacijos fakulteto dekanė

 

Nariai:

Profesorė Jurga Bernatonienė

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultetas

Profesorius Vitalis Briedis

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultetas

Virginija Grigaliūnienė

žurnalo „Farmacija ir laikas“ aktualijų redaktorė

Profesorius Liudas Ivanauskas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultetas

Profesorius Valdas Jakštas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultetas

Profesorius Edmundas Kaduševičius

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Klinikinės farmakologijos katedra

Profesorė Dušanka Krajnovic

Belgrado universiteto Farmacijos fakultetas (Serbija)

Profesorė Loreta Kubilienė

žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė

Docentas Tauras Mekas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultetas

Kunigas, profesorius Andrius Narbekovas

Vytauto Didžiojo universitetas

Profesorius Ain Raal

Tartu universiteto Farmacijos departamentas (Estija)

Profesorė Ona Ragažinskienė

Vytauto Didžiojo universitetas

Profesorė Nijolė Savickienė

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Farmacijos fakultetas

Docentas Gvidas Urbonas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Visuomenės sveikatos fakultetas

 

Nuotraukų galerija:

https://fotoplunksna.pixieset.com/lietuvosvaistininkapdovanojimai2019/

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Vardas: El. paštas:

Įveskite patvirtinimo kodą:

Atnaujini kodą

 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.