Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, susirgimų lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) pernai Lietuvoje užregistruota mažiau, lyginant su užpernai: atitinkamai 459 ir 625 atvejai. 2018 m. didžiausias sergamumas sifiliu ir chlamidioze nustatytas Vilniaus ir Kauno, o sergamumas gonorėja – Tauragės, Telšių ir Kauno apskrityse.

Lietuvos naujienos

 

Mano TOP 3. Vilma Gudienė, muziejininkė, LSMU MA FF docentė

2019-09-17
Man – 55 metai, nugyvenau jau daugiau nei pusę amžiaus. Taigi nueitas kelias jau netrumpas ir visas jis pilnas pokyčių... Mano mėgstamiausių knygų trejetukas keitėsi atsižvelgiant į amžių. Daug mano amžiaus žmonių pritars man, su kokiomis knygomis augome. Vaikystėje visi rijome Aleksandro Diuma knygas, jo „Trys muškietininkai“ buvo skaitomiausia...
 
 

Vidą Kivilšienę prisimenant...

2019-09-03
Šių metų rugpjūčio mėnesį būtume sveikinę buvusią Kauno endokrininių preparatų gamyklos vyr. inžinierę Vidą Kivilšienę 90-tojo gimtadienio proga. Būtume...
 

Pakaitinės terapijos kasos fermentais svarba lėtinio pankreatito metu

2019-09-03
Lėtinis pankreatitas yra apibūdinamas egzokrininio ir endokrininio kasos audinio uždegimu, fibroze ir praradimu [1]. Ši liga pasireiškia maždaug 50/100 000 žmonių visame pasaulyje. Lėtinio pankreatito išsivystymo mechanizmas yra kompleksinis, bet vienas svarbiausių veiksnių yra pasikartojantys ūmaus pankreatito epizodai [1]. Lėtinis pankreatitas dažniausiai siejamas su alkoholio vartojimu, tačiau genų mutacijos ir rūkymas taip pat yra labai svarbūs šios ligos rizikos veiksniai. Be to, idiopatinis lėtinis pankreatitas pasireiškia daug dažniau, nei manoma [1].
 

Išmintingas vaistų sąrašas skatins vaistus vartoti racionaliau

2019-08-28
Pacientui vaistai turi būti skiriami atsižvelgus į jo sveikatos būklę, parenkant tinkamiausią dozę bei optimalų gydymo laikotarpį, gydymo kaštai – palankiausi tiek pacientui, tiek visuomenei. Šiuos racionalaus vaistų vartojimo principus Lietuvoje, tikimasi, padės stiprinti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva planuojamas rengti rekomendacinio pobūdžio vadinamasis Išmintingasis vaistų sąrašas, skirtas sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistams bei pacientams.
 

Vida Kėvalienė – apie tai, kodėl pasirinko farmacijos studijas ir... kuo nepatiko darbas vaistinėje...

2019-08-27
Iš Žemaitijos kilusi, tačiau laikinojoje sostinėje jau ne vieną dešimtmetį gyvenanti ir dirbanti Vida Kėvalienė po studijų tuomečiame Kauno medicinos instituto Farmacijos fakultete išbandė save įvairiose su farmacine veikla susijusiose srityse, tačiau galiausiai pasiliko valdiškame darbe – Valstybinėje vaistų kontrolės tarnyboje. Kuo patraukė biurokratinis darbas valstybinėje įstaigoje, tikslaus atsakymo nelabai žino ir pati Vida. Esą tokį jos pasirinkimą greičiausiai lėmė nuo jaunystės viduje kirbėjęs noras gyvenimą susieti su teise...
 

„Audito išvados parodė, kad skaidrumo ir aiškumo Tarnyboje trūko ne vienoje srityje“

2019-08-23
Baigtas sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos inicijuotas Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) veiklos vidaus auditas. Audituojami buvo 2018 metai ir 2019 metų pirmasis pusmetis.
 

„Skaitmenizacija ir robotizacija – procesai, kurių neišvengsime“

2019-08-16
Farmacijos specialistams skirtoje respublikinėje konferencijoje konsultacinės kompanijos „TOC sprendimai“ steigėjas ir vadovas Nerius Jasinavičius skaitė pranešimą „Kaip skaitmenizacija ir robotizacija keičia mažmeninę prekybą? Ir kaip tai gali pakeisti vaistinių verslą?“. Pateikiame svarbiausias pranešime išsakytas N. Jasinavičiaus mintis.
 

Išleistas naujas - penktasis šiais metais - žurnalo „Farmacija ir laikas“ numeris

2019-08-14
Penktajame žurnalo „Farmacija ir laikas“ numeryje, kaip visada, rasite daug publikacijų aktualiausiomis farmacijos temomis bei straipsnių apie ligas ir jų gydymą. Su visu žurnalo turiniu galite susipažinti žemiau. Jei norite šį žurnalo numerį įsigyti, kreipkitės į redakciją Kaune (Karaliaus Mindaugo pr. 7, tel. 8(37) 22 10 49).
 

Dėl „Pigiausių kompensuojamųjų vaistinių preparatų, kurių tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai yra laikinai sutrikęs“ sąrašo atnaujinimo

2019-08-13
VVKT informuoja, kad VVKT svetainėje atnaujinti duomenys apie „Pigiausių kompensuojamųjų vaistinių preparatų, kurių tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai yra laikinai sutrikęs“:
 

„Vaistininko vaidmuo Latvijoje pastaraisiais metais labai pasikeitė…“

2019-08-13
Baltijos šalių 22-ojoje tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje „Baltpharm Forum 2019“ dalyvavusi Latvijos farmacininkų draugijos prezidentė Dacė Kikutė „Farmacijos ir laiko“ žurnalo bei internetinės svetainės emedicina.lt skaitytojams mielai sutiko papasakoti apie savo profesinę karjerą ir trumpai apibūdinti šiandienę vaistininkystės situaciją Latvijoje.
 

Farmacijos rinkoje – naujas žaidėjas: estų vaistinių tinklas „Apotheka Pharma“

2019-08-09
Estijos verslininko Marguso Linnamae valdomas vaistų didmeninės ir mažmeninės prekybos koncernas „Magnum“ šių metų gegužės 3 dieną Vilniuje atidarė pirmąją vaistinių tinklo „Apotheka Pharma“ vaistinę. Koncerno atstovai žiniasklaidai pabrėžė, kad vaistinių tinklo Lietuvoje steigimas buvo logiškas žingsnis po tokio įdirbio Estijoje ir kaimyninėje Latvijoje. Netolimoje ateityje planuojama tinklo plėtra – vaistinės bus atidarytos ir kituose didžiuosiuose šalies miestuose.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.