Pradėjo veikti nauja ligonių kasų interneto svetainė www.ligoniukasa.lrv.lt, kurioje lankytojams pateikiama išsami informacija apie privalomąjį sveikatos draudimą ir visus su juo susijusius klausimus. Svetainė veikia portale „Mano Vyriausybė“.

Lietuvos naujienos

Vaistinės galės skiepyti gyventojus nuo COVID-19

2021-04-08
Siekdamas gerinti gyventojų skiepijimo prieinamumą ir didinti skiepijimo apimtis, sveikatos apsaugos ministras pasirašė teisės aktus, kuriais vadovaujantis išplėstinės praktikos vaistininkai galės teikti vakcinacijos nuo COVID-19 paslaugas. Skiepyti gyventojus galės vaistinės, įgijusios atitinkamą asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją. Vakcinacija vaistinėse startuos Registrų centrui baigus diegti reikiamus funkcionalumus.
 

IRENA GARUCKIENĖ, „Lietuvos metų vaistininkas 2020“ finalinio etapo dalyvė

2021-04-01
Mano studijos buvo kiek kitokios: 1990 metais baigiau Kauno medicinos mokyklą, o 2008 metais tapau Kauno kolegijos absolvente ir įgijau farmacijos profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį. 2013 metais baigiau Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Farmacijos fakultetą, man buvo suteiktas farmacijos magistro kvalifikacinis laipsnis ir vaistininko profesinė kvalifikacija.
 

Svarbi informacija dėl darbuotojų sveikatos tikrinimosi tvarkos

2021-03-29
SAM informuoja, kad 2021 m. kovo 26 d. pasirašytas ir nuo rytojaus įsigalioja Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas Nr. 178 „Dėl Lietuvos Respublikos vyriausybės 1999 m. gegužės 7 d. nutarimo Nr. 544 „Dėl Darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, tik iš anksto pasitikrinusiems ir vėliau periodiškai besitikrinantiems, ar neserga užkrečiamosiomis ligomis, sąrašo ir šių darbuotojų sveikatos tikrinimosi tvarkos patvirtinimo“ pakeitimo“, kuriuo:
 

Vaistinės jau gali skiepyti gyventojus nuo sezoninio gripo ir erkinio encefalito

2021-03-26
Nuo kovo 1 d. išplėstinės praktikos vaistininkai gali teikti vakcinacijos nuo sezoninio gripo ir erkinio encefalito paslaugas. Skiepyti gyventojus gali vaistinės, įgijusios atitinkamą asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją.
 

Ramutė Urbonaitė: „Esu „grynakraujė“ vaistininkė, tik laikinai pasukau į aplinkkelį...“

2021-03-25
Sužinojusi, kuo dabar užsiima diplomuota vaistininkė iš Klaipėdos krašto Ramutė Urbonaitė, kuriam laikui praradau amą... Ko jau jo, bet kad tokio sunkaus darbo imtųsi farmacijos profesionalė, mažiausiai tikėtina. O ji nepabūgo jokių sunkumų! Nuo praėjusio rugsėjo vaistininkės chalatą Ramutė iškeitė į... vilkiko vairą! Ji – tolimųjų reisų vairuotoja! Tiesa, jauna mergina skuba patikslinti, kad nauja profesija – laikina. Ji tvirtina esanti „grynakraujė vaistininkė“, o į „aplinkkelį“ pasukusi tik laikinai... Po metų kitų ją – patikina – tikrai išvysime vaistinėje.
 

Integruotas sprendimas skrandžio rūgštingumo pusiausvyrai

2021-03-22
Rėmuo, nevirškinimas, dispepsija yra dažną pacientą kankinantys nemalonūs sutrikimai. Dėl dietos ir gyvenimo būdo, vyresnio amžiaus, kartais dėl genetikos, nėštumo ar anatomijos, anksčiau ar vėliau beveik visiems sutrinka skrandžio rūgštingumo pusiausvyra. Iš tiesų priežastys, sukeliančios refliuksą, skrandžio skausmus, opas ir net skrandžio ar stemplės vėžį, yra kitos – nuo sutrikusio stemplės apatinio sfinkterio darbo, H. pylori infekcijos, streso iki uždegiminių procesų su stipriu imuniniu fonu, vykstančių virškinimo sistemoje. Geriau suvokiant sutrikusio virškinimo ir rėmens priežastis rastas natūralus integruotas sprendimas, kaip atkurti skrandžio rūgščių pusiausvyrą.
 

EVA vertinimas dėl COVID-19 vakcinos „AstraZeneca“

2021-03-19
Europos vaistų agentūros (EVA) Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas (PRAC) 2021 m. kovo 18 dieną baigė savo neeilinį posėdį dėl kraujo krešėjimo sutrikimų atvejų žmonėms, paskiepytiems vakcina „AstraZeneca“.
 

Dirgliosios žarnos sindromo gydymą reikėtų pradėti nuo emocijų valdymo ir maitinimosi korekcijos

2021-03-03
Dirgliosios žarnos sindromas (DŽS) – pastaruoju metu itin sparčiai plintantis lėtinis žarnyno veiklos sutrikimas, apsunkinantis šiuolaikinių aktyvių žmonių gyvenimo kokybę, apribojantis veiklos galimybes, koreguojantis įprastą dienotvarkę. Pažymėtina, kad šis sveikatos sutrikimas kamuoja tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus gyventojus, o moterims pasireiškia dažniau nei vyrams (manoma, kad tam turi įtakos moteriškieji hormonai). Ligos atsiradimo priežastys nėra aiškios, vis dėlto manoma, kad didelį vaidmenį čia vaidina žmogaus psichologinė būsena. Todėl DŽS siejamas su psichosomatine kilme. Specialistai pabrėžia ir galimą genetiškai paveldėtą polinkį.
 

Mano grupė. Žydronė Bunytė-Sabulienė, rinkimų „Lietuvos metų vaistininkas 2018“ finalinio etapo dalyvė

2021-02-28
Mano pirmasis įspūdis apie grupę – pasakysiu banaliai, bet nerandu tikslesnio apibūdinimo – buvo puikus: visi grupės draugai man pasirodė esantys be galo paprasti, draugiški, nuoširdūs. Suvažiavome studijuoti iš įvairių Lietuvos kampelių (aš – iš Kaišiadorių rajono), bet iškart pasijutome lyg seni geri draugai, pažįstami, mūsų grupė susiklijavo akimirksniu.
 

Deksketoprofeno efektyvumas malšinant skausmą po ortopedinių operacijų

2021-02-22
Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) yra pagrindiniai malšinant pooperacinį skausmą [1]. Esant vidutinio stiprumo ar stipriam skausmui po chirurginės intervencijos, rekomenduojama NVNU skirti kartu su opioidais. Tyrimai rodo: kuo greičiau paskyrus NVNU po operacijos, mažėja skausmo balas, opioidų poreikis ir su šiais vaistais susiję nepageidaujami reiškiniai [1].
 

2021 – ųjų metų vaistinis augalas – didžioji dilgėlė

2021-02-17
Puoselėjant senasias vaistažolininkystės tradicijas, supažindinant visuomenę su vaistinių augalų įvairove, jos gausinimu ir racionaliu vartojimu vaistinių tinklas „Eurovaistinė “iniciavo antruosius „ Vaistinis augalas 2021“rinkimus. Šis renginys skirtas Vasario 16 – osios – Lietuvos Valstybės atkūrimo šventę progai. Iš 66 vaistinių augalų sąrašo 2021 išrinktas vaistinis augalas – didžioji dilgėlė (Urtica dioica L.).
 

Tyrimų ciklas, pelnęs prestižinę premiją: iš unikalių ekstraktų – ir vaistai, ir kremai

2021-02-15
„Artėja individualiai pacientui pritaikytų vaistų ir kosmetikos priemonių gamybos era. Vaistų gamybai pasitelkus trimačius spausdintuvus, šioje srityje laukiama didžiulio perversmo“, – sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakulteto Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros vadovė profesorė Jurga Bernatonienė.
 

VVKT pernai pradėjo vykdyti planinius mažmeninės prekybos įmonių, prekiaujančių vaistais, patikrinimus

2021-02-15
Šiuo metu tokia veikla užsiima (yra licencijuotos) 130 mažmeninės prekybos įmonių, kurios vaistais prekiauja 1436 veiklos vietose. Mažmeninėse įmonėse prekiaujama nereceptiniais vaistais, kurie įrašyti į VVKT viršininko tvirtinamą Vaistinių preparatų, leidžiamų parduoti vaistinių preparatų mažmeninės prekybos įmonėse sąrašą. Šiuo metu į minėtą sąrašą įrašyti 47 vaistai. Sąrašas peržiūrimas kiekvieną ketvirtį, jei reikia, tikslinamas.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.