Siekiant pagerinti greitosios medicinos pagalbos (GMP) paslaugų kokybę ir prieinamumą Lietuvos gyventojams bei sudaryti geresnes darbo sąlygas GMP darbuotojams, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga siūlo, kaip būtų galima koreguoti GMP paslaugų organizavimą visoje Lietuvoje. Tuo tikslu suinteresuotos grupės ir visuomenė kviečiami viešai diskusijai, siekiant tartis ir ieškoti geriausių sprendimų.

Lietuvos naujienos

 

Burnos žaizdelės ir kaip jų išvengti

2020-02-27
Burnos žaizdelės – tai maži pažeidimai burnos ar dantenų srityje. Paprastai jos yra skausmingos, todėl gali sutrikdyti valgymą, gėrimą ir netgi kalbėjimą. Didžiausia šių opelių atsiradimo rizika moterims, paaugliams ir asmenims, kurių šeimoje yra buvę šio sutrikimo atvejų. Burnos opos nėra užkrečiamos, paprastai sugyja be jokio gydymo per vieną ar dvi savaites. Vis dėlto, jei žaizda yra didelė, labai skausminga ar negyja ilgą laiką – būtina kreiptis į gydytoją.
 

Simetikono nauda pilvo ertmės organų instrumentiniams tyrimams

2020-02-26
Simetikonas yra polidimetilsiloksano ir silicio dioksido mišinys, suardantis skrandyje ir žarnyne susidariusius dujų burbuliukus, tuomet atpalaiduotos dujos gali būti rezorbuojamos pro žarnų sieneles ir prasidėjus žarnų peristaltikai pašalinamos. Simetikonas yra beskonis, bekvapis, netirpus nei vandenyje, nei alkoholyje, neabsorbuojamas per virškinimo trakto gleivinės ląsteles. Šis preparatas skiriamas ligų, kuriomis sergant virškinimo trakte kaupiasi dujos (meteorizmas), simptominiam gydymui, taip pat prieš įvairius pilvo ertmės organų instrumentinius tyrimus – radiologinius, endoskopinius.
 

„Laukia daug pokyčių – reikės bendruomenės susitelkimo, bendrų pastangų“

2020-02-20
2020 metai siejami su daug permainų ir naujovių įvairiose srityse mūsų šalyje. Naujovės neabejotinai palies ir sveikatos sritį, farmacijos sektorių. Apie tai „Farmacijos ir laiko“ žurnalistė Virginija Grigaliūnienė kalbasi su sveikatos apsaugos viceministre Kristina Garuoliene.
 

Mokslininkų profesionalų indėlis kuriant Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymą

2020-02-18
Pagal PSO politikos programą „Sveikata visiems XXI amžiuje“, atkreiptas dėmesys į Europos Sąjungos valstybių vyriausybių ir atsakingų institucijų bendradarbiavimo su mokslininkais reikšmę gerinant visuomenės sveikatą, mažinant lėtinių ligų paplitimą ir nustatant sveikos gyvensenos būdus, kuriant įstatyminę bazę.
 

Kviečiame į „Farmacijos aktualijų“ konferenciją

2020-02-18
Vasario 28 dieną Kaune farmacijos specialistų laukiame respublikinėje konferencijoje. Bus daug įdomių pranešimų, taigi tikrai verta dalyvauti. Tiesa, dėl gausaus dalyvių skaičiaus nemokama registracija jau sustabdyta, tačiau dar likę mokamų vietų. Visa informacija žemiau.
 

5 požymiai, įspėjantys apie nepatikimą interneto parduotuvę

2020-02-16
Internetiniai sukčiai, apgaule išviliojantys patiklių pirkėjų pinigus, o vėliau paslaptingai dingstantys kartu su reklamuotomis prekėmis – dažnas reiškinys interneto platybėse. Patrauklūs pasiūlymai, akcijos ir nuostabių rezultatų žadantys produktai skatina skubotus sprendimus, kurie nebūtinai lems gerą pirkinį. Minėdama tarptautinę Saugesnio interneto dieną, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba primena auksines taisykles, padėsiančias atpažinti nepatikimą pardavėją internete.
 

Ar egzistuoja efektyvi peršalimo ir gripo profilaktika?

2020-02-10
Įprasta kvėpavimo takų infekcija, paprastai visuomenėje dar vadinama tiesiog peršalimu, dažniausiai yra viruso sukelta ūmi viršutinių kvėpavimo takų reakcija į mikroorganizmų veikimą. Kvėpavimo takų infekcijos yra vienos dažniausiai pasitaikančių ligų šiuolaikinėse industrinėse valstybėse. Suaugusieji vidutiniškai peršalimu serga apie penkis kartus per metus, ikimokyklinio amžiaus vaikai – net nuo aštuonių iki dešimties kartų. Daugeliu atvejų infekcijos sukėlėjas yra virusas, o simptomai pasireiškia panašūs: drebulys, čiaudulys, varvanti nosis, kosulys, nuovargis. Labai svarbu suprasti ir nepamiršti, kad antibiotikai yra veiksmingi tik gydant bakterines infekcijas, o virusinės kilmės infekcijoms jie neturi jokio poveikio.
 

Originalūs ir generiniai vaistai. Mitai ir tiesa

2020-02-07
Originalūs ir generiniai vaistai – ar jie tapatūs? Ar iš tiesų gydo vienodai? Kurie jų sukelia daugiau nepageidaujamų reakcijų? Viešoje erdvėje šia tema galima prisiskaityti pačių įvairiausių nuomonių. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) atkreipia dėmesį, kurie faktai yra tikslūs ir teisingi, o kurie – ne.
 

Vasario 28 dieną Kaune - respublikinė konferencija farmacijos specialistams

2020-02-07
Mieli vaistininkai, mieli vaistininko padėjėjai farmakotechnikai! Jau greitai - respublikinė konferencija Kaune. Pranešimus skaitys sveikatos apsaugos viceministrė dr. Kristina Garuolienė, VVKT viršininkas Gytis Andrulionis, MRU prof. dr. Danielius Serapinas, kiti garbūs svečiai. Bus daug teminių pranešimų - apie naujos kartos probiotikus, astmos gydymo naujienas, diabeto valdymą, efektyvų su skrandžio rūgštingumu susijusių ligų gydymą, širdies ir kraujagyslių ligomis sergančių pacientų stebėseną ir kt.
 

2 tipo cukrinio diabeto gydymo aktualijos. ADA/EASD 2018 m. CD gydymo gairių apžvalga

2020-01-29
Siekiant efektyvaus cukrinio diabeto valdymo – kaip teigiama Amerikos diabeto asociacijos ir Europos diabeto tyrimų asociacijos 2018 metų 2 tipo cukrinio diabeto gydymo gairėse – būtina užtikrinti individualizuotą, į pacientą orientuotą priežiūrą, atsižvelgiant į ligos trukmę, gretutines ligas, lūkesčius, paciento ypatybes, nepageidaujamų reiškinių riziką ir gydymo kainą. Tinkamiausia gydymo strategija – priimti bendrą sprendimą. Šios bendros rekomendacijos padės suvienodinti požiūrį į ligos gydymo tikslus, sprendimų priėmimo ir gydymo efektyvumo vertinimo taktiką.
 

Dėl vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimo panaikinimo

2020-01-29
Informuojame, kad Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos viršininko 2020 m. sausio 29 d. įsakymu panaikinamas vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimas.
 

Apie „Išmintingąjį vaistų sąrašą“...

2020-01-27
Sostinėje vykusioje farmacijos specialistams skirtoje respublikinėje konferencijoje „Farmacijos aktualijos. 2019 m. ruduo“ Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento Vaistų kompensavimo ir kainodaros politikos skyriaus patarėja Ieva Greičiūtė-Kuprijanov skaitė pranešimą „Išmintingasis vaistų sąrašas“. Tikslai ir nauda pacientams ir sveikatos priežiūros specialistams“. Pateikiame svarbiausią informaciją.
 

Etnologas Libertas Klimka: „Priežasčių ligai senajame kaime būdavo nedaug...“

2020-01-24
Fizikas, gamtos mokslų daktaras, etnologas, paleoastronomijos ir etnokosmologijos pradininkas Lietuvoje... Štai kiek daug mokslo vardų ir titulų savo ilgametės veiklos kraitėje sukaupęs vilnietis Libertas Klimka!
 

Mano grupė. Vaistininkė Laima Dališanskaitė - Gedvilienė

2020-01-24
1998 metais baigusi vidurinę mokyklą Kelmėje, tais pačiais metais pradėjau studijuoti Kaune. Susidarė įspūdis, kad visi grupės draugai – labai nedrąsūs, kuklūs, nieko nežinantys. Pamenu, pirmoji paskaita buvo botanika. Nė vienas nežinojome, kur kabinetas, todėl susirinkome prie tvarkaraščių lentos ir bendromis jėgomis ėmėme ieškoti. Suradome...
 

Prie VGA prisijungė UAB Fresenius Kabi Baltics

2020-01-21
2020 metus Vaistų gamintojų asociacija pradėjo pagausėjusi, nes į veiklą įsiliejo Lietuvoje veikianti UAB Fresenius Kabi Baltics.
 

Deksketoprofenas – dismenorėjos ir dantų skausmui malšinti

2020-01-17
Skausmas yra vienas dažniausių nusiskundimų – kasmet vienas iš 5-ių suaugusiųjų jaučia skausmą [1]. Šis nemalonus jutimas blogina gyvenimo kokybę: sutrikdo paciento darbingumą, kasdienę veiklą, nuotaiką, skatina depresijos atsiradimą [2]. Vienos dažniausių skausmo priežasčių yra dismenorėja ir dantų skausmas [3, 4].
 
 

Mano TOP. VVKT viršininkas Gytis Andrulionis

2020-01-09
Esu didelis fantastinės literatūros mėgėjas ir gerbėjas, mano vienas iš mėgiamiausių autorių yra japonų rašytojas Haruki Murakami. Perskaičiau turbūt visus jo kūrinius ir su nekantrumu laukiu kiekvienos naujos knygos, kurią jis dar parašys.
 

„Pas gydytojus išsiruošiu tik prispaudus negalavimams...“

2020-01-07
Jai buvo gal šešiolika metų, kai suvokė – gyvenimo bus tiek, kiek turės stiprybės savyje... Ir tos vidinės stiprybės ji nestokoja iki šių dienų! Nors, tikina, smarkiai įsisukusį veiklos ratą jau po truputį stabdanti...
 

Nauja peršalimo gydymo strategija

2020-01-07
Ūminė virusinė viršutinių kvėpavimo takų infekcija – labiausiai visuomenėje paplitusi peršalimo liga. Viršutinių kvėpavimo takų infekciją gali sukelti daugiau nei 200 skirtingų tipų virusų, tačiau dažniausia, daugiau kaip 50 proc. atvejų priežastis – rinoviruso sukelta infekcija.
 

P. Kunčinas: „Šiais laikais turbūt svarbiausia pagalba sveikatai – išmokti valdyti stresą...“

2020-01-02
Ekonomistas, o prieš metus ir į politikos „vandenis“ su „Lemiamo šuolio“ judėjimu ketinęs „bristi“ Paulius Kunčinas (garsaus prozininko, poeto, eseisto, dabar jau a. a. Jurgio Kunčino sūnus) puikiai žino, ką reiškia „perdegimo“ sindromas, nes pačiam jį teko išgyventi... Vis dėlto patirti nelengvi išbandymai išėjo į naudą – jaunas vyras išmoko įsiklausyti į organizmo siunčiamus pavojaus signalus ir laiku imtis reikiamų priemonių artėjančiai „krizei“ pačiu laiku užbėgti už akių...
 

SAM siekia ir toliau mažinti vaistų kainas

2019-12-30
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui numatyti naujovę, kuri leis užtikrinti, kad žmonės ir valstybė vaistus galėtų įsigyti kuo mažesnėmis kainomis. Tuo tikslu nustatyta, kad visų kompensuojamųjų vaistų kainos būtų įšaldytos ir nebegalėtų didėti.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.