ULAC praneša: per dešimt šių metų mėnesių pasaulyje užregistruoti 107 susirgimai poliomielitu ir tai, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, virš penkių kartų daugiau susirgimų, lyginant su pernai tuo pačiu laikotarpiu – atitinkamai 107 ir 19 atvejų.

Lietuvos naujienos

 

Išskirtinis interviu su FIP prezidentu Dominyku Džordanu apie vaistininkystės ateitį ir laukiančius iššūkius

2019-12-10
Labai užimtoje darbotvarkėje pasaulinio kongreso metu FIP prezidentas Dominykas Džordanas (Dominique Jordan) rado galimybę atsakyti į žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausiosios redaktorės prof. Loretos Kubilienės klausimus apie vaistininkystės ateitį.
 

Lietuvos metų vaistininkas 2019. Susipažinkite - šalies vaistininkų elitas!

2019-12-06
2019 metų rugsėjo 25-ąją minint Tarptautinę vaistininko dieną farmacijos specialistams skirtas žurnalas „Farmacija ir laikas“ kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultetu(FF) antrus metus iš eilės paskelbė tradiciniu tampantį konkursą – geriausių Lietuvos metų vaistininkų rinkimus.
 

Bus apdovanoti „Lietuvos metų vaistininkas 2019“ nugalėtojai

2019-12-03
Šio penktadienio vakarą sužinosite, kokius Lietuvos vaistininkus Tarptautinė ekspertų komisija pripažino šių metų laureatais - iškilmingoje aplinkoje Kauno rotušėje bus apdovanoti visų šių metų finalinio etapo dalyviai (jų buvo dvidešimt), ir iš šio gražaus būrio išrinkti Sidabrinio, Auksinio ir Platininio medalių laimėtojai. Iškilmingame renginyje dalyvaus daug garbių svečių - Kardinolas JE Sigitas Tamkevičius, SAM, VVKT vadovai, LSMU bei žurnalo „Farmacija ir laikas“ atstovai.
 

SAM ir toliau sieks, kad visi pacientai gautų vaistus pigiau

2019-11-27
Sveikatos apsaugos ministras, Seimo narys Aurelijus Veryga ir kiti Seimo nariai, reaguodami į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) sprendimą, kuriame pasisakyta dėl vaisto „pirmojo paskyrimo“ tvarkos, užregistravo teisės aktų projektus. Jais siūloma, kad dabar ministro įsakymu nustatyta tvarka būtų įteisinta įstatymuose ir toliau tiek valstybė, tiek mūsų šalies pacientai reikiamus vaistus galėtų įsigyti mažesnėmis kainomis.
 

Kodėl svarbu pranešti apie nepageidaujamas reakcijas į vaistą...

2019-11-27
Atkreipkite dėmesį į tai, kaip jaučiatės, jei vienu metu vartojate kelis vaistus ir įtariate nepageidaujamą reakciją į vaistą. Būtinai praneškite apie tai.
 

Diklofenako įtaka širdies ir kraujagyslių ligų išsivystymui

2019-11-19
Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) sukeliami nepageidaujami reiškiniai yra viena iš pagrindinių gydymą ribojančių problemų gydant visų amžiaus grupių pacientus [1]. Nors dažniausiai NVNU vartojimas yra siejamas su virškinimo sistemos šalutiniais reiškiniais, ilgamečiai klinikiniai tyrimai rodo, kad jų sukeliami su širdies ir kraujagyslių sistema susiję šalutiniai reiškiniai yra tokie pat svarbūs bei potencialiai pavojingi. Vyresni pacientai, neretai, jau serga įvairiomis nustatytomis ŠKL, todėl prieš pradedant vartoti naują vaistą, naudos-žalos santykis turėtų būti ypač atsakingai įvertintas. Tradicinis ir dažniausiai vartojamas NVNU – diklofenakas – turi panašų selektyvumą ciklo-oksigenazei-2 (COX-2), kaip ir selektyvieji COX-2 inhibitoriai [2], tačiau jo sukeliama ŠKL rizika, lyginant su kitais NVNU, randomizuotuose klinikiniuose tyrimuose dar niekada nebuvo tyrinėta [3]. Šiuo metu diklofenakas yra dažniausiai vartojamas NVNU pasaulyje, todėl supratimas apie jo vartojimo ir ŠKL išsivystymo ryšį yra ypatingai svarbus [4].
 

Vaistų ir medicinos pagalbos priemonių bus galima įsigyti internetu

2019-11-13
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino nuotolinės prekybos tvarką, pagal kurią receptinius vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones (MPP) pacientai galės įsigyti internetu. Neišvykdami iš namų pacientai galės matyti visų vaistinių pasiūlymus, gauti vaistininko konsultaciją bei užsisakyti ir apmokėti pasirinktus vaistus ir MPP.
 

VVKT atsakymas dėl maisto papildų vartojimo

2019-11-12
Mūsų skaitytojai teiravosi, ar tam tikri maisto papildai yra notifikuoti, ar galima tikėtis teigiamo poveikio sveikatai, vartojant nurodytus maisto papildus, kurių galima įsigyti internetinėse parduotuvėse. Šiuos klausimus persiuntėme VMVT atstovams ir gavome jų atsakymą.
 

Apie papildomas paslaugas vaistinėse ir... kas farmacijos specialistams už jas mokėtų?

2019-11-12
Pastaruoju metu vis garsiau kalbama, kad šalies vaistinėse dirbantys farmacijos specialistai, kaip ir daugelio pasaulio šalių vaistinėse, klientams galėtų teikti daugiau ir įvairesnių farmacinių paslaugų, nes tai padėtų gyventojams racionaliau vartoti gydytojo paskirtus ar vaistininko rekomenduotus vaistus, įvertinti jų suderinamumą su kitais vartojamais vaistiniais preparatais, pagal vaistinėje atliktų tyrimų rezultatus spręsti apie paciento sveikatos būklę, jos pokyčius ir t. t.
 

Sieks, kad visi pacientai gautų reikiamus vaistus

2019-10-25
Reaguodama į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) sprendimą, kuriame teismas pasisakė dėl vaisto „pirmojo paskyrimo“ bei kompensuojamųjų vaistų įrašymo į kainyną tvarkos, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) artimiausiu metu ketina parengti atitinkamus teisės aktų projektus, leisiančius išpildyti teismo nutarties reikalavimus. Tad ir toliau bus siekiama, kad visi mūsų šalies pacientai, ypač sergantys sunkiomis ligomis, galėtų gauti reikiamus vaistus.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.