Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, jog Jungtinei Karalystei (JK) nusprendus pasitraukti iš Europos Sąjungos (ES) be susitarimo („kietasis“ BREXIT), JK pagamintos arba sertifikuotos medicinos priemonės nebeatitiktų teisės aktų reikalavimų ir negalėtų būti tiekiamos Lietuvai. Dėl to gali sutrikti medicinos priemonių tiekimas ir atsirasti kliūčių sklandžiam ir kokybiškam gydymo paslaugų teikimui.

Lietuvos naujienos

 

„Farmacijos diena 2019“- kovo 27 dieną!

2019-03-17
Vaistininkas – paskutinė sveikatos sistemos grandis, ne tik ligonio, bet ir gydytojo pagalbininkas, kuris atsakingas už vaistinių preparatų išdavimą bei informacijos suteikimą.
 

Paskelbtas VVKT vadovo konkurso laimėtojas

2019-03-15
Konkursą į Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) direktoriaus pareigas laimėjo Gytis Andrulionis. Jis turi teisės mokslų daktaro laipsnį, vadovavo Vilniaus regioninio biomedicininių tyrimų etikos komitetui, buvo atsakingas už biomedicininių tyrimų priežiūros vykdymą, išvadų bei rekomendacijų dėl klinikinių vaistinių preparatų registraciją ir reguliavimą.
 

Asta Kaveckienė: „Noras padėti tėvams iš vaistinės atvedė į verslą“

2019-03-12
Smulkutė inteligentiška jauna moteris. Santūri šypsena. Darbe jai puikiai sekėsi – užsukę į vaistinę klientai dėkodavo už kvalifikuotus, nuoširdžius patarimus ir kantrybę. Ji buvo mylima ir gerbiama kolegų... Bet vieną dieną vaistinės vedėjos pareigas Asta Kaveckienė iškeitė į nuosavą verslą. Kodėl? Viena iš apsisprendimo priežasčių – noras padėti tėvams, kuriuos užklupo sunki liga.
 

Įsigalioja nauja kompensuojamųjų vaistų įsigijimo tvarka

2019-02-28
Nuo kovo 1 d. Lietuvoje įsigalioja naujovės, su kuriomis gali susidurti atėjusieji į vaistinę įsigyti gydytojo skiriamų kompensuojamųjų vaistų. Nuo šiol gydytojui išrašant kompensuojamąjį vaistą pirmą kartą ar po ilgesnės pertraukos, recepte automatiškai atsiras žyma – pirmas paskyrimas. Vaistinės tokiais atvejais bus įpareigotos išduoti pigiausius vaistus. Tikimasi, kad įdiegus šią naujovę, remiantis kitų šalių patirtimi, pavyks dar labiau sumažinti vaistų kainas ir padėti pacientams sutaupyti.
 

Lietuvos metų vaistininko rinkimus prisiminus...

2019-02-25
Kaip jau skelbėme, praėjusių metų gruodžio 14 dieną Kauno rotušėje vykusiame iškilmingame renginyje buvo apdovanoti „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų nugalėtojai. Jų pasveikinti atvyko Jo Eminencija Kauno arkivyskupas emeritas, Kauno miesto garbės pilietis Sigitas Tamkevičius, LSMU Medicinos akademijos kanclerė profesorė Daiva Rastenytė, LSMUL Kauno klinikų generalinis direktorius profesorius Renaldas Jurkevičius, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininko pavaduotojas Žydrūnas Martinėnas, kiti garbūs svečiai. Visi jie akcentavo tą patį: šalies vaistininkai dirba nepaprastai atsakingą ir kilnų darbą ir visi jie nusipelnė geriausio įvertinimo, didžiulės pagarbos ir padėkos...
 

Dešimtmetį šventusioje respublikinėje „Farmacijos aktualijų“ konferencijoje - staigmena!

2019-02-20
2019 metų vasario 15 dieną Kaune vykusios respublikinės konferencijos „Farmacijos aktualijos 2019“ metu įvyko „Lietuvos metų vaistininko“ klubo Steigiamasis susirinkimas.
 

Dailininkė Jurgita Rancevienė - apie sveikatą ir jos saugojimą...

2019-02-18
Kaune gyvenanti ir kurianti dailininkė Jurgita Rancevienė – ekscentriška menininkė, ryški ir ekspresyvi asmenybė – kaip ir jos darbai... Jurgita nuolat skendi kūrybiniuose ieškojimuose, o darbštumo jai galėtų pavydėti net garsiausi šalies dailininkai: savo kūrybinėse dirbtuvėse Jurgita gali praleisti ne vieną parą... Ir be poilsio kurti... Begalinis veiklos intensyvumas, ne itin dėkinga dailininko darbinė poza, aišku, negali neveikti bendros savijautos ir sveikatos, tačiau tapytoja įsitikinusi: reikia gyventi savo gyvenimą, nekurti sau nereikalingų problemų, o jei kokios bėdos ir užklumpa, jas bandyti paversti pokštais... Ir būtinai pasiseks!
 

Vasario 15 dieną Kaune - dešimt metų rengiama konferencija farmacijos specialistams!

2019-02-14
Primename, kad rytoj Kaune vyks respublikinė konferencija farmacijos specialistams. Joje dalyvaus ir pranešimus skaitys įvairioms medicinos sritims atstovaujantys profesoriai, ekspertai, farmacijos verslo atstovai. Konferencijoje numatytas steigiamasis „Lietuvos metų vaistininko“ klubo susirinkimas. Kviečiame kuo gausiau dalyvauti.
 

Vaistų gamintojų asociacija priimta į tarptautinę asociaciją

2019-02-08
2019 metų sausį Vaistų gamintojų asociacija priimta į Europos generinių, biopanašių ir pridėtinę vertę kuriančių vaistų asociaciją Medicines for Europe, kurios būstinė įsikūrusi Briuselyje (Belgija).
 

Keičiasi receptinių ir kai kurių nereceptinių vaistų išorinės pakuotės

2019-02-08
Nuo 2019 m. vasario 9 d. visose ES šalyse bus pradėtas taikyti Deleguotasis Reglamentas, kuriuo remiantis beveik visų receptinių ir kai kurių nereceptinių vaistų pakuotės privalės būti su specialiomis apsaugos priemonėmis. Pastarosios leis nustatyti, ar konkreti pakuotė yra autentiška ir ar ji, gabenant bei laikant vaistinį preparatą, nebuvo pažeista fiziškai. Šis pokytis inicijuotas, siekiant apsaugoti rinką nuo falsifikuotų vaistų, mat su šia problema susiduriama daugelyje valstybių.
 

Monika Cyplienė: „Sveikos gyvensenos kultas šiuo metu itin madingas ir Australijoje...“

2019-02-04
Monikai dar nėra nė trisdešimties metų, tačiau sukauptas gyvenimiškos patirties bagažas – oho, koks sunkus!.. Su Telšių rajone augusia ūkininkų dukra, kurią gyvenimo vėjai blaškė po įvairias pasaulio vietas, o galiausiai „nutupdė“ tolimojoje Australijoje, kalbamės apie sveikatą ir jos saugojimą ten, už tūkstančių mylių... Užbėgdama skaitytojams už akių, noriu pasakyti, kad po nuoširdaus pokalbio su Australijos lietuvių bendruomenės pirmininke Monika Cypliene pasitvirtino senas geras posakis, jog „visur gerai, kur mūsų nėra...“
 

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo

2019-01-30
Informuojame, kad tebėra sutrikęs vaistinio preparato Tranxene (dikalio klorazepatas) 10 mg kietosios kapsulės tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai. Tiekimą planuojama atnaujinti 2019 m. kovo mėn. pradžioje.
 

Kompensuojamųjų vaistų vertinimo sistema taps šiuolaikiškesnė

2019-01-25
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui, kuriuo siekiama užtikrinti, kad į kompensuojamųjų vaistų sąrašą būtų įtraukti efektyviausi vaistai. Tai reiškia, kad vaistai, kurie yra kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, bus vertinami išsamiai ir atsižvelgiant į pacientų poreikius, vaistų klinikinį efektyvumą bei jų sukuriamą naudą. Dėl to Lietuvos sveikatos sistema taps efektyvesnė, labiau orientuota į pacientą ir pagrįsta racionaliu lėšų naudojimu.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.