Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), vadovaudamasis 2020 m. lapkričio 4 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ informuoja, kad karantino laikotarpiu planiniai skiepijimai nėra atidedami ir turi būti vykdomi, numatant pacientų srautų valdymą.

Lietuvos naujienos

 

LSMU netrukus pradės ruošti išplėstinės praktikos vaistininkus

2021-01-18
Netrukus šalies vaistinėse bus galima ne tik įsigyti vaistų, bet ir pasiskiepyti. Vasario 1 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) prasidės mokymai, skirti ruošti išplėstinės praktikos vaistininkus. Šie specialistai Lietuvoje pagreitins vakcinavimo procesą – galės skiepyti nuo COVID-19 ir įvairių kitų ligų.
 

Mano grupė. Petras Žukauskas (vaistininkas, dirbantis „Norfos vaistinėje“ Alytuje)

2021-01-13
2009 m. įstojau į Kauno medicinos universitetą, 2017 m. baigiau Lietuvos sveikatos mokslų universitetą. Mano studijos buvo nutrūkusios dėl tam tikrų asmeninių priežasčių. Vis dėlto radau jėgų įveikti juodą periodą ir studijas sėkmingai baigiau.
 

Kodėl svarbu skiepytis nuo COVID-19 ligos: kaip susidaro specifinis imunitetas?

2021-01-11
Siekiant kuo greičiau suvaldyti visą pasaulį jau beveik metus sukausčiusią koronaviruso sukeltą pandemiją, labai svarbu skiepytis nuo COVID-19 ligos. Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai atkreipia dėmesį, jog vakcinos jau daugiau nei du šimtus metų yra laikomos saugiausia ir patikimiausia natūralia sukurta apsauga nuo gyvybei pavojingų užkrečiamųjų ligų. Taip pat primena, kas yra imunitetas ir kaip jis susidaro.
 

Iveta Vysocka - Dulko: „Atsisveikinti su farmacija lengva nebuvo, džiaugiuosi ir didžiuojuosi pasirinkusi tokias studijas“

2021-01-11
Vilnietė Iveta – diplomuota farmacijos specialistė. Apie studijas ir dėstytojus Kauno medicinos universitete (dabar – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas) Iveta atsiliepia gražiausiais žodžiais ir tikina, kad universitete įgytos žinios jai labai pravertė dėliojant profesinius ir gyvenimiškuosius prioritetus. Šiandien ji moko klientus sveikos gyvensenos ir džiaugiasi, kad tą daro galbūt geriau už kitus panašia veikla užsiimančius specialistus. Kodėl? Nes toli gražu ne kiekvienas gali pasigirti tokia turtinga žinių apie sveikatinimą kraite, kokią sukaupusi diplomuota vaistininkė, fitneso trenerė, sveikatinimo seminarų Lietuvoje ir užsienyje lektorė, mitybos specialistė Iveta.
 

Rimvydas Blynas: tai ypač svarbu pandemijos metu

2021-01-07
„Vaistininkas turi būti savo darbą puikiai išmanantis profesionalas, išmanyti psichologiją, mokėti patarti ir būti draugiškas – šių savybių visuma ypač svarbi pandemijos laikotarpiu“, – sako 15 metų „Camelia“ vaistinių tinkle dirbantis Rimvydas Blynas, kuris visai neseniai buvo pripažintas geriausiu 2020 metų šalies vaistininku.
 

„Mūsų sėkmės raktas – modernios technologijos, aukščiausios kvalifikacijos darbuotojai ir skandinaviškas požiūris į darbą“

2021-01-06
Kaune įsikūrusi farmacinių sprendimų įmonė „Lakameda“ Lietuvos ir užsienio šalių klientams teikia specializuotas pakavimo medžiagų gamybos paslaugas. Įmonės direktorė Laura Beržinienė didžiuojasi, kad, pradėjusi nuo konsultavimo ir rinkodaros veiklos, įmonė greitai pasijuto „išaugusi marškinėlius“ ir drąsiai ryžosi naujiems iššūkiams – ėmėsi pakavimo medžiagų, skirtų išimtinai tik farmaciniams produktams, gamybos. Iš pradžių tokias paslaugas „Lakameda“ teikė tik savo motininei bendrovei, kuri įsikūrusi Švedijoje, dabar sulaukia klientų užsakymų iš įvairių Europos šalių.
 

Vaistininkas pataria: 5 nauji įpročiai gerai savijautai ir sveikatai

2021-01-05
Nors pandemija ir karantinas daugelį gyventojų įkalino namuose ir sumažino jų ūpą kurti grandiozinius ateities planus, konkurse „Lietuvos metų vaistininkas 2020“ nugalėjęs „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas pataria jau nuo metų pradžios stengtis grįžti prie gerai savijautai ir sveikatai naudingų įpročių. Pateikiame 5 vaistininko patarimus, kurie padės jaustis žvaliau, rečiau sirgti ir pamiršti vaistus.
 

„SU COVID-19 PANDEMIJA SUSIJĘ SVEIKATOS PRIEŽIŪROS DARBUOTOJŲ IR FARMACIJOS SPECIALISTŲ DARBO IŠŠŪKIAI, PSICHOLOGINĖ SAVIJAUTA IR PAGALBOS POREIKIAI“ REKOMENDACIJOS

2021-01-04
Rekomendacijos parengtos vadovaujantis atlikto tyrimo „Su COVID-19 pandemija susiję sveikatos priežiūros darbuotojų ir farmacijos specialistų darbo iššūkiai, psichologinė savijauta ir pagalbos poreikiai“, finansuojamo Lietuvos mokslo tarybos (LMTLT), sutarties Nr. S-COV-20-22. Tyrimą atliko LSMU mokslininkų grupė.
 

Farmacijos įstatymo pataisų įsigaliojimas nukeltas paskutinį kartą

2020-12-31
Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Farmacijos įstatymo pataisas, pagal kurias vaistininkų padėjėjams (farmakotechnikams) bus leidžiama dirbti savarankiškai dar pustrečių metų – iki 2023-ųjų liepos.
 

Mokslinių pranešimų tezės. Psichologinės pirmosios COVID-19 pandemijos bangos patirtys ir pamokos

2020-12-29
Farmacijos specialistams skirtoje tarptautinėje konferencijoje, vykusioje 2020 metų lapkričio 27 dieną, buvo perskaitytas pranešimas „Psichologinės pirmosios COVID-19 pandemijos bangos patirtys ir pamokos“, kurį parengė jungtinė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir M. Romerio universiteto mokslininkų grupė – prof. Loreta Kubilienė, prof. Nida Žemaitienė, Kastytis Šmigelskas, Aušra Griciūtė, Milda Kukulskienė, Laura Digrytė-Šertvytienė, Vilma Miglinė, Irina Banienė, Aurima Stankūnienė, Gita Argustaitė-Zailskienė, Gabrielė Urbonaitė, Aušra Norė, Viktorija Butrimaitė.
 

„Lietuvos metų vaistininkas 2020“ nugalėtojas - Rimvydas Blynas. Sveikiname!

2020-12-22
Nors koronaviruso pandemija privertė atsisakyti iškilmingos „Lietuvos metų vaistininkas“ rinkimų nugalėtojų paskelbimo ir apdovanojimo ceremonijos, kokia būdavo organizuojama ankstesniais metais, geriausiems Lietuvos vaistininkams buvo organizuotas šventinis renginys nuotoliniu būdu.
 

Nemokami EDQM mokymai: N-nitrozaminų priemaišos veikliosiose medžiagose

2020-12-18
2020 m. sausio 21 d. Europos direktoratas vaistų kokybei ir sveikatos rūpybai (EDQM) organizuoja nemokamus nuotolinius mokymus.
 

Dr. Ramūnas Kondratas: „Visko turi būti su saiku – taip pat ir saiko“

2020-12-18
Apie ilgamečio Vilniaus universiteto muziejaus direktoriaus, medicinos istoriko, filantropo, Amerikos lietuvio dr. Ramūno Kondrato išskirtinį, begal įdomų gyvenimą būtų galima parašyti knygą. Gimė Vokietijoje, mokėsi ir dirbo JAV, o dabar dirba Lietuvoje ir Lietuvai… Su mokslininku kalbasi „Farmacijos ir laiko“ žurnalistė Virginija Grigaliūnienė.
 

„Tiesa slypi per vidurį tarp paranojiško sveikatinimosi ir nusikalstamo sveikatos apleidimo...“

2020-12-16
Šio žurnalo numerio „Sveikatos interviu“ rubrikos viešnia – rašytoja, autobiografinių, šeimos, populiariosios medicinos ir psichologijos knygų autorė, bendraautorė ir sudarytoja Inga Liutkevičienė.
 

Pateikta paraiška dėl vakcinos nuo COVID-19 ligos, žinomos kaip mRNA1273, sąlyginės registracijos

2020-12-02
Europos vaistų agentūrai (EVA) pateikta paraiška dėl vakcinos nuo COVID-19 ligos, žinomos, kaip mRNA273, kurią kuria įmonė „Moderna Biotech Spain, S.L.“ (Moderna, Inc.padalinys) sąlyginės registracijos (angl. conditional marketing authorisation).
 

Pateikta paraiška dėl vakcinos nuo COVID-19 ligos, žinomos kaip BNT162b2, sąlyginės registracijos

2020-12-01
Europos vaistų agentūrai (EVA) pateikta paraiška dėl vakcinos nuo COVID-19 ligos, žinomos, kaip BNT162b2, kurią kuria biotechnologijų bendrovė „BioNTech“, bendradarbiaudama su farmacijos kompanija „Pfizer”, sąlyginės registracijos (angl. conditional marketing authorisation).
 

Dėmesio! Pirmosios medicinos pagalbos kursai!

2020-12-01
Informuojame, kad jau galima registruotis į pirmosios medicinos pagalbos kursus. Tikslinė dalyvių grupė: akušeriai, slaugytojai, burnos priežiūros specialistai, ergoterapeutai, kinezeterapeutai, masažuotojai, medicinos psichologai, medicinos genetikai, medicinos biologai, biomedicinos technologai, radiologijos technologai, dietistai, optometrininkai, paramedikai, skubios pagalbos paramedikai.
 

Farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo naujovės

2020-11-28
Dar rugpjūčio viduryje Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) pranešė, kad nuo 2020 metų lapkričio 1 dienos įsigalios Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo ir jo finansavimo tvarkos pakeitimai. Šalies vaistininkai ir jų padėjėjai sukruto – dauguma apie tokius pakeitimus nebuvo net girdėję. Jie ėmė atsargiai teirautis, galbūt šie pokyčiai bus atidėti vėlesniam laikui. Vis dėlto Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovai patikino, kad jokių atidėjimų nebus, o farmacijos specialistai dėl to esą neturėtų patirti jokių sunkumų.
 

Komisija išrinko „Lietuvos metų vaistininkas 2020“ rinkimų nugalėtojus. Jų apdovanojimas - jau greitai!

2020-11-27
Kaip jau informavome, žurnalas „Farmacija ir laikas“ kartu su instituciniu partneriu LSMU Farmacijos fakultetu šiemet, rugsėjo 25 dieną, kai minima Tarptautinė vaistininko diena, tradiciškai paskelbė geriausio metų vaistininko rinkimus. Jiems įvykti nesutrukdė net ir COVID-19 ligos pandemija!
 

Išleistas naujas žurnalo „Farmacija ir laikas“ numeris

2020-11-24
Šių metų žurnalo „Farmacija ir laikas“ 7 - jame numeryje rasite išsamų straipsnį apie Lietuvos metų vaistininko rinkimus, kuriems nesutrukdė net pandemija... Susipažinsite su šių metų rinkimų naujovėmis, sužinosite, kada bus paskelbti nugalėtojai. Šiame numeryje taip pat susipažinsite su farmacijos specialistų profesinės kvalifikacijos tobulinimo naujovėmis. Interviu su Tartu (Estija) universiteto profesoriumi Ain Raal - informacija apie vaistininkystę Estijoje, o dr. Ramūnas Kondratas atvirai ir nuoširdžiai apie knygos vertą savo gyvenimą, kurį nuo jaunų dienų susiejo su farmacija ir jos istorija.
 

„Lietuvos metų vaistininkas 2020“ rinkimų pradžia tradiciškai paskelbta minint Tarptautinę vaistininko dieną

2020-10-30
Šie metai šalies vaistininkams buvo kaip niekad įtempti ir darbingi – kovo viduryje paskelbus koronaviruso COVID-19 pandemiją ir griežtai apribojus ligonių vizitus į gydymo įstaigas, sunerimę gyventojai užplūdo vaistines. Farmacijos specialistai jiems tapo pirmaisiais ir dažnai vieninteliais konsultantais sutrikus sveikatai ar įtartinai pasikeitus savijautai. Visuotinis nerimas ir įtampa kiek sumažėjo vasaros laikotarpiu, o rudenį užsikrėtimų pavojinguoju virusu, vakcina nuo kurio dar tik kuriama, vėl registruojama vis daugiau.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.