Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kreipiasi į vaikų psichiatrus bei psichologus ir kviečia juos prisijungti prie Teismo medicinos ekspertų komandos, kurie padeda teismams sprendžiant klausimus tose bylose, kurios yra tiesiogiai susijusios su jautriausia visuomenės grupe - vaikais.

Lietuvos naujienos

 

Siūlo pritarti idėjai išplėsti ligoninių vaistinių funkcijas

2019-01-18
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė ir pateikė viešai derinti Vyriausybės išvadą, kurios paprašė Ministrų kabinetas, siekdamas pateikti nuomonę dėl Seime registruotų projektų, kuriais siūloma leisti išplėsti ligoninių vaistinių funkcijas, kad jos galėtų užtikrinti sklandesnį gydymo procesą mūsų šalies pacientams.
 

Kviečiame prenumeruoti žurnalą „Farmacija ir laikas“ 2019 metams

2019-01-17
Mieli farmacijos specialistai! Prasidėjo 2019 - ieji metai, todėl teikiame Jums pasiūlymą: jau galite užsiprenumeruoti žurnalą „Farmacija ir laikas“, kuriame rasite naujausios informacijos apie vykdomą farmacijos ir apskritai sveikatos politiką, sužinosite apie tam tikrų grupių ligų gydymo ypatumus, naujus Lietuvą pasiekusius vaistus, susipažinsite su farmacijos istorija, rasite daug įdomių publikacijų apie esamus ar buvusius kolegas... Žurnalą galima užsiprenumeruoti Lietuvos pašte arba redakcijoje Kaune, Karaliaus Mindaugo pr. 7, tel. 837 22 10 49. Taip pat prenumerata galima emedicina.lt interneto svetainėje užpildant atitinkamą formą ir apmokant internetu.
 

Prie VVKT prisijungė Apsinuodijimų informacijos biuras

2019-01-07
Nuo šių metų sausio 1 d. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba turi naują skyrių – prie Tarnybos prisijungė Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro Apsinuodijimų informacijos biuras.
 

Galimų įsigyti vaistų sąrašas bus atnaujinamas kartą per ketvirtį

2019-01-03
Lengvai sunegalavusiems ar tolokai nuo vaistinės gyvenantiems žmonėms nuo šiol įsigyti vaistų tapo kiek paprasčiau. Nuo vakar tam tikrais nereceptiniais vaistais galima prekiauti ne tik vaistinėse, bet ir kitose mažmeninės prekybos vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose, parduotuvėse ar degalinėse.
 

Kvietimas į praktinį susitikimą „Pasirengimas vaistų pakuočių saugumo priemonių įgyvendinimui Lietuvoje. Vaistinės / Gydymo įstaigos“

2018-12-22
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – VVKT) ir Nacionalinė vaistų verifikacijos organizacija (toliau – NVVO) maloniai kviečia dalyvauti praktiniame susitikime „Pasirengimas vaistų pakuočių saugumo priemonių įgyvendinimui Lietuvoje. Vaistinės / Gydymo įstaigos“.
 

Apie generinius vaistus. Mitai ir tikrovė

2018-12-18
Lietuvoje generiniai vaistai yra apipinti nepagrįstais mitais, sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė. Pasak jos, metas atsikratyti abejonių ir vaistus vartoti racionaliau. Visgi, kas yra generikai, kiek jų suvartojama Lietuvoje ir kitose šalyse, kodėl jais ne visi pasitiki ir kodėl vertėtų – apie visa tai pokalbyje.
 

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai jau artėja finišo tiesiosios link...

2018-11-28
Kaip jau rašėme praėjusiame „Farmacijos ir laiko“ numeryje, pirmąkart Lietuvoje surengti „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai sėkmingai juda finišo tiesiosios link. Jau žinomi rinkimų atrankos pirmojo etapo laimėtojai, o lapkričio pabaigoje tarptautinė komisija, įvertinusi pretendentų į aukščiausius apdovanojimus profesinę kvalifikaciją ir darbines bei asmenines savybes, nuspręs, kurie vaistininkai iškilmingame renginyje Kauno rotušėje gruodžio 14 dieną bus apdovanoti platininiu, auksiniu ir sidabriniu medaliais bei diplomais.
 

Farmacijos specialistų dėmesiui!

2018-11-26
Informuojame, kad pasikeitė LSMU Podiplominių studijų centro farmacijos specialistų studijų 2018 m. mokslinių - praktinių konferencijų šeštojo ciklo sesijos Vilniuje trukmė - ji truks tik vieną dieną, lapkričio 30- ąją. Visa informacija pateikiama žemiau.
 

Pradėjo kompensuoti daugiau naujų vaistų

2018-11-26
Kompensuojamųjų vaistų kainynas pasipildė naujais vaistais. Nuo šiol pacientams Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis bus apmokami 7 anksčiau nekompensuoti vaistai, o dar 3 medikamentai bus kompensuojami gydyti daugiau ligų. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, dauguma šių vaistų padės žmonėms kovoje su vėžiu.
 

LSMU mokslininkai kuria gydymo metodą vienai pikčiausių vėžio formų

2018-11-26
Svarbi naujiena: jau netrukus gali žymiai pagerėti agresyviausios smegenų naviko formos – glioblastomos – gydymas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai kuria naują gydymo metodiką, kuri priešvėžinius vaistus nukreiptų tiesiai į auglį. Taip padidėtų jo sunaikinimo tikimybė ir sumažėtų gydymo šalutinis poveikis.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.