Šiuo metu vienas pagrindinių pasaulio farmacijos kompanijų uždavinių – kuo greičiau sukurti vaistą nuo koronaviruso infekcijos. Kol jo dar neturime, daugelyje pasaulio šalių taikoma praktika koronaviruso infekciją gydyti vaistais Lopinaviru/Ritonaviru ir Hidroksichlorokvinu. Kol kas šių vaistų Lietuvoje yra užtektinai, nuolat ieškoma kanalų, kur jų gauti daugiau.

Lietuvos naujienos

 

Dėl vaistų ir kompensuojamųjų MPP įsigijimo gyventojams, negalintiems nuvykti į vaistinę

2020-03-30
Farmacijos specialistų ir gyventojų dėmesiui - visa SAM informacija dėl vaistų ir kompesuojamųjų MPP įsigijimo. Žr. prisegtuke.
 

Juridinių asmenų, vykdančių didmeninį vaistų platinimą, dėmesiui!

2020-03-21
Šalyje esant ekstremaliai situacijai, VVKT viršininkas pakeitė įsakymą, kuriuo nustatė operatyvią duomenų rinkimo tvarką apie vaistų atsargas, skirtas Lietuvos rinkai. Aktualūs duomenys apie vaistų atsargas reikalingi tam, kad būtų galima laiku priimti sprendimus ir išvengti pacientams reikalingų vaistų trūkumo.
 

Paskirtus receptinius vaistus ir kompensuojamąsias MPP gali atsiimti įgaliotiniai

2020-03-21
Šalyje paskelbus karantiną, sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos nurodymu receptinius vaistų ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių galima įsigyti neišvykus iš namų, tam pasitelkiant įgaliotus žmones.
 

Nosies plovimas jūros vandeniu siaučiant virusinėms kvėpavimo takų ligoms

2020-03-09
Peršalimas yra virusinė viršutinių kvėpavimo takų infekcija. Suaugusieji šia liga per metus serga maždaug 2–3 kartus, o vaikai net 6–7 kartus [1]. Pagrindiniai virusinių viršutinių kvėpavimo takų simptomai yra sekreto iš nosies tekėjimas, nosies užgulimas ir gerklės perštėjimas, skausmas [2, 6]. Pacientai taip pat skundžiasi kosuliu, čiauduliu, galvos skausmu, spaudimo pojūčiu ausų ir veido srityse, bendru negalavimu [2]. Mažiems vaikams peršalimas dažniausiai pasireiškia karščiavimu ir išskyrų iš nosies tekėjimu [3]. Vyresniems vaikams dominuoja panašūs simptomai kaip ir suaugusiesiems – nosies užgulimas ir kosulys. Šiomis infekcijomis užsikrečiama kontaktiniu būdu – liečiantis su sergančiu asmeniu ar virusu užkrėstais paviršiais, ir lašeliniu būdu, kai smulkūs lašeliai pasklinda ore kosint ar čiaudint sergančiam pacientui arba kai stambūs lašeliai pasklinda ore esant arti ligonio [ 2, 3].
 

Burnos žaizdelės ir kaip jų išvengti

2020-02-27
Burnos žaizdelės – tai maži pažeidimai burnos ar dantenų srityje. Paprastai jos yra skausmingos, todėl gali sutrikdyti valgymą, gėrimą ir netgi kalbėjimą. Didžiausia šių opelių atsiradimo rizika moterims, paaugliams ir asmenims, kurių šeimoje yra buvę šio sutrikimo atvejų. Burnos opos nėra užkrečiamos, paprastai sugyja be jokio gydymo per vieną ar dvi savaites. Vis dėlto, jei žaizda yra didelė, labai skausminga ar negyja ilgą laiką – būtina kreiptis į gydytoją.
 

Simetikono nauda pilvo ertmės organų instrumentiniams tyrimams

2020-02-26
Simetikonas yra polidimetilsiloksano ir silicio dioksido mišinys, suardantis skrandyje ir žarnyne susidariusius dujų burbuliukus, tuomet atpalaiduotos dujos gali būti rezorbuojamos pro žarnų sieneles ir prasidėjus žarnų peristaltikai pašalinamos. Simetikonas yra beskonis, bekvapis, netirpus nei vandenyje, nei alkoholyje, neabsorbuojamas per virškinimo trakto gleivinės ląsteles. Šis preparatas skiriamas ligų, kuriomis sergant virškinimo trakte kaupiasi dujos (meteorizmas), simptominiam gydymui, taip pat prieš įvairius pilvo ertmės organų instrumentinius tyrimus – radiologinius, endoskopinius.
 

„Laukia daug pokyčių – reikės bendruomenės susitelkimo, bendrų pastangų“

2020-02-20
2020 metai siejami su daug permainų ir naujovių įvairiose srityse mūsų šalyje. Naujovės neabejotinai palies ir sveikatos sritį, farmacijos sektorių. Apie tai „Farmacijos ir laiko“ žurnalistė Virginija Grigaliūnienė kalbasi su sveikatos apsaugos viceministre Kristina Garuoliene.
 

Mokslininkų profesionalų indėlis kuriant Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymą

2020-02-18
Pagal PSO politikos programą „Sveikata visiems XXI amžiuje“, atkreiptas dėmesys į Europos Sąjungos valstybių vyriausybių ir atsakingų institucijų bendradarbiavimo su mokslininkais reikšmę gerinant visuomenės sveikatą, mažinant lėtinių ligų paplitimą ir nustatant sveikos gyvensenos būdus, kuriant įstatyminę bazę.
 

Kviečiame į „Farmacijos aktualijų“ konferenciją

2020-02-18
Vasario 28 dieną Kaune farmacijos specialistų laukiame respublikinėje konferencijoje. Bus daug įdomių pranešimų, taigi tikrai verta dalyvauti. Tiesa, dėl gausaus dalyvių skaičiaus nemokama registracija jau sustabdyta, tačiau dar likę mokamų vietų. Visa informacija žemiau.
 

5 požymiai, įspėjantys apie nepatikimą interneto parduotuvę

2020-02-16
Internetiniai sukčiai, apgaule išviliojantys patiklių pirkėjų pinigus, o vėliau paslaptingai dingstantys kartu su reklamuotomis prekėmis – dažnas reiškinys interneto platybėse. Patrauklūs pasiūlymai, akcijos ir nuostabių rezultatų žadantys produktai skatina skubotus sprendimus, kurie nebūtinai lems gerą pirkinį. Minėdama tarptautinę Saugesnio interneto dieną, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba primena auksines taisykles, padėsiančias atpažinti nepatikimą pardavėją internete.
 

Ar egzistuoja efektyvi peršalimo ir gripo profilaktika?

2020-02-10
Įprasta kvėpavimo takų infekcija, paprastai visuomenėje dar vadinama tiesiog peršalimu, dažniausiai yra viruso sukelta ūmi viršutinių kvėpavimo takų reakcija į mikroorganizmų veikimą. Kvėpavimo takų infekcijos yra vienos dažniausiai pasitaikančių ligų šiuolaikinėse industrinėse valstybėse. Suaugusieji vidutiniškai peršalimu serga apie penkis kartus per metus, ikimokyklinio amžiaus vaikai – net nuo aštuonių iki dešimties kartų. Daugeliu atvejų infekcijos sukėlėjas yra virusas, o simptomai pasireiškia panašūs: drebulys, čiaudulys, varvanti nosis, kosulys, nuovargis. Labai svarbu suprasti ir nepamiršti, kad antibiotikai yra veiksmingi tik gydant bakterines infekcijas, o virusinės kilmės infekcijoms jie neturi jokio poveikio.
 

Originalūs ir generiniai vaistai. Mitai ir tiesa

2020-02-07
Originalūs ir generiniai vaistai – ar jie tapatūs? Ar iš tiesų gydo vienodai? Kurie jų sukelia daugiau nepageidaujamų reakcijų? Viešoje erdvėje šia tema galima prisiskaityti pačių įvairiausių nuomonių. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) atkreipia dėmesį, kurie faktai yra tikslūs ir teisingi, o kurie – ne.
 
 

© 2006 Visos teisės saugomos.