Įgyvendinant Vyriausybės programą, nuo šių metų išplėsta šeimos gydytojo komandos sudėtis, papildant ją slaugytojo padėjėju, socialiniu darbuotoju, kineziterapeutu bei naujove Lietuvoje - gyvensenos medicinos specialistu.

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai jau artėja finišo tiesiosios link...

2018-11-28

 

Virginija Grigaliūnienė

 

Kaip jau rašėme praėjusiame „Farmacijos ir laiko“ numeryje, pirmąkart Lietuvoje surengti „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai sėkmingai juda finišo tiesiosios link. Jau žinomi rinkimų atrankos pirmojo etapo laimėtojai, o lapkričio pabaigoje tarptautinė komisija, įvertinusi pretendentų į aukščiausius apdovanojimus profesinę kvalifikaciją ir darbines bei asmenines savybes, nuspręs, kurie vaistininkai iškilmingame renginyje Kauno rotušėje gruodžio 14 dieną bus apdovanoti platininiu, auksiniu ir sidabriniu medaliais bei diplomais. 

 

„Tai puikus įrankis stiprinti vaistininko profesijos autoritetą“

UBA „Tamro“, jungiančios „Benu“ vaistinių tinklą, atstovės Rasos Slauskienės teigimu, žinią apie organizuojamą „Lietuvos metų vaistininko“ konkursą vaistinių darbuotojai sutiko gana palankiai.

Pirmiausia, anot jos, žinia apie „Lietuvos metų vaistininko“ konkursą – jo idėja ir nuostatais – buvo pasidalyta su visais „Benu“ vaistinės darbuotojais įmonės internetu. Visi buvo pakviesti aktyviai dalyvauti siūlant savo kandidatus.

„Apie šį konkursą negirdėjome nė vienos neigiamos nuomonės, ir greičiausiai todėl, kad pats konkursas yra ne tik galimybė formuoti glaudesnę vaistininkų bendruomenę, bet ir puikus įrankis stiprinti vaistininko profesijos autoritetą“, – pabrėžė R. Slauskienė.

„Manau, kad pirmojo etapo pretendentų į nugalėtojus sąrašas galėjo būti ir ilgesnis, nes išties daugelis iš mūsų vaistininkų galėtų drąsiai pretenduoti į „Lietuvos metų vaistininko“ apdovanojimus, – kalbėjo R. Slauskienė. – Bet, kaip matyti, vaistininkų profesinio identiteto dalis taip pat yra ir kuklumas. Turbūt tai ir lėmė, kad kandidatų į tolesnius konkurso etapus turime tik keturiolika“.

 

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai – maloni staigmena farmacijos specialistams

Farmacijos įmonės „Limedika“, kuriai priklauso vaistinių tinklai „Norfos vaistinė“ ir „Gintarinė vaistinė“, personalo vadovė Tatsiana Ihnatovich irgi patvirtino, kad jų vaistininkai labai nudžiugo išgirdę žinią apie pirmąkart rengiamą „Lietuvos metų vaistininko“ konkursą. Visi jie, siūlydami savo kandidatus, esą buvo itin aktyvūs.

„Kai tik informavome vaistininkus apie paskelbtą konkursą ir paprašėme siūlyti pretendentus į garbingus apdovanojimus, sulaukėme didelio susidomėjimo ir, be abejo, aktyvumo balsuojant, – džiaugėsi T. Ihnatovich. – Buvo paminėti 150 kandidatų – tai išties didelis skaičius, o apie 40 vaistininkų iš to sąrašo buvo žmonės, kuriuos kolegos paminėjo ne po vieną kartą – tris, keturis kartus ir daugiau. Vadinasi, savo vaistinių tinkluose išties turime puikių savo profesijos specialistų!“

Anot T. Ihnatovich, buvo malonu sužinoti ir tai, kad kai kurie iš pasiūlytųjų aukščiausiems apdovanojimams gyvena ir dirba ne didmiesčiuose, o mažesniuose miestuose, todėl labai gerai, kad jie kolegų neliko nepastebėti.

„Mūsų komisija pasikalbėjo su visais pretendentais ir įsitikino, kad visi jie yra puikūs savo srities specialistai, tai pat – patyrę mokytojai, besidalijantys su jaunesniaisiais kolegomis savo patirtimi, žiniomis, padedantys spręsti sudėtingesnes situacijas, teikiantys klientams efektyviausias farmacines paslaugas“, – pridūrė T. Ihnatovich.

Anot jos, išgirdę, kad jų pavardės pateko į geriausiųjų sąrašus, vaistininkai buvo maloniai nustebinti – prisipažino nemanę, kad bus taip aukštai įvertinti.

„Kai sužinai, kad tave, kaip vertą aukščiausio apdovanojimo, rekomendavo tavo kolega, ir galbūt ne vienas kolega, o keli – išties maloni žinia, – kalbėjo T. Ihnatovich. – Visi vaistininkai, kurie dalyvauja tolesniuose konkurso etapuose, yra puikiai nusiteikę, labai džiaugiasi kolegų išreikštu pasitikėjimu ir nekantraudami laukia konkurso finalo. Jiems jau nėra taip svarbu – laimės geriausio vaistininko rinkimuose ar liks žemesnėse pozicijose, tačiau jau vien tai, kad iš didelės vaistininkų bendruomenės būtent jie buvo paminėti kaip geriausieji, skatina stengtis dirbti dar geriau, tobulėti, mokytis…“ 

Plačiau apie tai skaitykite „Farmacija ir laikas“ 2018 Nr. 7

 

 

© 2006 Visos teisės saugomos.